BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27 червня 2000 року |

Том Вейтс у Варшаві

Каліфорнійський бар під сталінським дахом

Завершилось європейське турне американського співака Тома Вейтса. До нас він знову не доїхав – найсхіднішою точкою турне Вейтса “Стань позаду мула” (Get behind the mule) виявилася Варшава. Напевно, Вейтсу не часто доводилося виступати в залах великого тоталітарного стилю – з круглим амфітеатром, ліпною стелею-мушлею, канделябрами і колонами із завитушками.

Втім, і без цих завитушок величезний (на дві з половиною тисячі місць) зал не надто асоціювався з Вейтсом. Та ледь згасло світло – музиканти ушкварили перший жорсткий блюз і на квадратовому помості виник, шпурнувши якимись дурнуватими новорічними блискітками у басиста, той, заради кого всі ці люди зібралися.

І сталося звичайне чудо. Враз потьмяніли всі відчуття, і залишилося тільки одне: зустрічі з неабиякою особистістю. Відчуття, задля якого ми, власне, і платимо великі гроші, ходячи на виступи та виставки світових зірок, і яке, на жаль, виникає на цих виступах зовсім не обов’язково.

Сама ж програма досить чітко ділилася на три частини.

Перша – жорсткі блюзи, коли Вейтс надривав голос, звивався, викидав руки і ноги і буквально забивав акцентовані чверті каблуками в поміст.
Після цього на сцену винесли і поставили боком до залу мистецьки розстроєне фортепіано (так зване honky-tonk piano). Всі музиканти пішли, усе світло, крім одного софіта, погасили, у цьому колі світла, поруч із піаніно, став довгобородий контрабасист, і Вейтс, картинно зігнувшись, почав награвати ті пісеньки, що, власне, і зробили його стиль унікальним: одночасно безумовно шинкарські й у той же час безумовно концертні.

Потім фортепіано знову віднесли, музиканти повернулися, Вейтс узяв гітару і став виконувати балади. Фірмовий Вейтсівський “мінус-голос” (за аналогією з “мінус-прийомом”) наживо не вражає і нічого нового не додає. Більше того: в розмові (а Вейтс багато розмовляв із залом, і зал дружно реготав з англійських жартів та впізнавав пісні з перших тактів вступу, незважаючи на відмінні від альбомних аранжування) його голос звучить ще виразніше.
Сценічний же образ упродовж усього виступу залишався той самий. Він нагадує довготелесого “блюз-брата” з фільму Blues Brothers у виконанні Дена Акройда: куца маринарка, капелюх із маленькими крисами. Не вистачало тільки темних окулярів. Коли на сцену все-таки прорвалася дівчина і вручила Вейтсу червону троянду, він не поклав її відразу, а зумів правильно обіграти цей реквізит.

По закінченні програми Вейтс зняв свій капелюх і низько вклонився, після чого були три явно заплановані “біси” – річ для рок-музиканта такого рівня абсолютно нечувана. Але Вейтс зовсім і не рок-музикант, незважаючи на всі свої блюзи. Виступ було сильно театралізовано. Вейтсівський персонаж з’явився в країні, де віскі – не предмет розкошу, а звичний напій, хоча й п’ють його не в під’їздах, а в барах. Вейтс відтворював саме цю практично невідому нам стихію, і зал сприймав її як свою. У любові східноєвропейських слухачів до Тома Вейтса є щось містичне. Адже ніхто з них не просиджував змалку в каліфорнійських нічних барах і ніхто не в змозі зрозуміти, навіть досконало знаючи англійську, на що скаржиться своїм хрипом цей дивак. Та все одно – як пробирає!

К.С.

POSTUP - ПОСТУП
№108 (552),
27 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Маємо ще десять депутатів
·Лазаренко зізнався в відмиванні 9 мільйонів
·Deutschland, Deutschland uber alles!
·Львів обрав традиції
·Доля Росії вирішується без неї

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Пільговики зупинили автобуси
·Міський голова - кавалер папського ордену
·Результати голосування
·Вакансійна злива
·Погода наробила збитків

НАША СТОЛИЦЯ
·Кулик образився на Львів
·Галицький виборчий округ в особах
·Багато галасу з нічого
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Меншини захищає комісар
·Лі Пен згадував молодість, Ялту, вино
·Комуністи "з"їжджалися" вп"яте
·Лазаренко зізнався в відмиванні 9 мільйонів
·В Україну допущено іноземні війська

ПОСТУП У СВІТ
·Третя таємниця
·Життя президента в небезпеці
·Deutschland, Deutschland uber alles!
·Дощова перемога ліберал-демократів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ знову сказав "ні"
·Поштовий перерозподіл Європи
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Вуличні вистави театру "Воскресіння"
·Великий український проект Григорія Гладія

ПІДСУМКИ У ПОСТУПІ
·На виборах перемогла місцева влада
·Президент вважає новообраних депутатів "своїми"
·Результати можуть оскаржити

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Катерина Грушевська: талан чи доля...

ХРОНІКИ У ПОСТУПІ
·Львівські хроніки з минулих літ

СПОРТ-ПОСТУП
·Залишилося четверо найсильніших
·Чи стане Піт Сампрас усьоме найкращим на Вімблдоні?
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Том Вейтс у Варшаві
·ГОРОСКОП