BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 24 червня 2000 року |

СВІТООГЛЯД

ПЕКІН. Президент Ірану Мохамад Хатамі, який перебуває з візитом у Китаї, закликав азіатські країни спільними зусиллями дати відсіч спробам Заходу встановити у світі своє панування. У промові перед студентами Пекінського університету Хатамі сказав, що і Китай, і Іран – колиски людської цивілізації, їхні культурні та духовні скарби накопичувалися протягом багатьох сторіч. Він висловив думку, що різноманітні культурні, економічні та політичні системи, що існують у світі, не повинні віддавати свою самобутність на відкуп головним державам.

НЬЮ-ЙОРК. Відомство ООН у справах біженців закликало негайно допомогти Афганістану, де населенню загрожує голод через посуху. Стихійне лихо може викликати новий “викид” афганських біженців в Іран і Пакистан. За словами представника ООН у справах біженців Роду Редмонда, поки що надійшли тільки 200 тисяч доларів із необхідних 67 мільйонів. Зараз у Пакистані й Ірані перебувають понад 2,5 мільйона афганських біженців.

ПРИШТИНА. Представник сил KFOR повідомив, що схованка зі зброєю, знайдена тиждень тому в селі Клечка на південному сході Косово, належить розпущеній Армії визволення Косово. Про це свідчать документи, що були у криївці. Втім, за його словами, відсутні будь-які докази, що колишній командувач АВК Аджим Чеку знав про існування схованки. Зараз Чеку очолює цивільний Корпус захисту Косово, що займається рятівними операціями.

БЕЛФАСТ. Протестантське воєнізоване угруповання “Ольстерські вільні стрільці” заявило вчора, що, як і раніше, буде дотримуватися угоди про припинення вогню у провінції. Таке рішення прийняте під тиском політичного крила угруповання – Демократичної партії Ольстера. Нагадаємо, що у вівторок “стрільці” пригрозили порушити перемир’я, якщо напади північноірландських католиків на протестантів не припиняться. Реалізація цієї погрози могла зірвати мирний процес у Північній Ірландії.

СУВА. Командування збройних сил Фіджі досягло вчора угоди з організаторами перевороту, котрі понад місяць утримують заручниками кількох десятків осіб, у тому числі прем’єр-міністра Фіджі Махендру Чодрі. Як заявили військовики, представник командування та лідер путчистів Джордж Спейт підпишуть угоду про принципи формування перехідного цивільного уряду, який перебуватиме при владі до найближчих виборів. Наразі незрозуміло, коли будуть звільнені заручники, котрих захопили Спейт і його прихильники 19 травня. Організатори перевороту вимагали передачі всієї повноти влади корінному населенню Фіджі. Прем’єр-міністр Чодрі та частина його кабінету належать до індійської меншості.

ТИРАСПОЛЬ. Гагаузія має намір переглянути відносини з Молдовою і почати переговори щодо будівництва з нею державно-правових відносин у рамках спільної держави на принципах, викладених у Московському меморандумі 1997 року. Про це заявив у парламенті невизнаної Придністровської Молдавської республіки у п’ятницю голова Народних зборів Гагаузії (автономія у складі Молдови) Михайло Кендигелян. За його словами, Гагаузія також планує виступити третім суб’єктом у переговорах між Молдовою та Придністров’ям про будівництво спільної федеративної держави.

POSTUP - ПОСТУП
№107 (551),
24 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·ЄБРР коиргує стратегію співпраці з Україною
·"Ітера" поглиблює експансію
·Всесвітні пральні для грошей
·Німеччина - адвокат України

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Транспорт подорожчає через пільговиків
·Нема зерна - нема хліба
·Українському П"ємонту - французьке обленерго

НАША СТОЛИЦЯ
·Як дійти до землевласника?
·ЗВЕРНЕННЯ
·"Чи знаєш ти, що зараз переживає твоя дитина?"
·Пам"ятаймо про Чорнобиль
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·ЄБРР коиргує стратегію співпраці з Україною
·Марчук узявся за "Енергоатом"
·"Ітера" поглиблює експансію
·ЕКОНОМІКА

ПОСТУП У СВІТ
·Грема таки стратили
·Усі - на боротьбу з криміналом!
·СНД проти американських ракет
·Протиракетна система без Клінтона
·Всесвітні пральні для грошей
·Знову війна з протестантами
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Відвертість віри та трагедія о. Гавриїла Костельника

СПОРТ-ПОСТУП
·"Ворскла" зіграє в Кубку УЄФА з македонським клубом "Работнічки"
·10-й чемпіонат України "Карпати" починають у Кривому Розі
·Перше коло 10-го чемпіонату України з футболу. Вища ліга
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·ЗАВЖДИ НА КРОК ПОПЕРЕДУ
·ГОРОСКОП