BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 24 червня 2000 року |

ЕКОНОМІКА

Нового в. о. голови правління НАК “Нафтогаз України” Василя Розгонюка (екс-заступника голови правління) представила учора віце-прем’єр Юлія Тимошенко. Натомість, за словами прем’єра Віктора Ющенка, уряд ще не виробив офіційної позиції у ситуації, що склалася з усуненням Ігоря Діденка від виконання обов’язків голови правління “Нафтогазу”. “Якщо було допущено помилку (під час підписання постанови уряду про звільнення І. Діденка – ред.), я готовий вибачитися і змінити ситуацію так, щоб вона відповідала чинному законодавству”, – підкреслив
В. Ющенко. Розібратися в ситуації і сформулювати позицію уряду Ющенко доручив першому віце-прем’єру Юрію Єханурову, Міністерству палива та енергетики і юристам Кабінету Міністрів.

Втрати нинішнього урожаю зернових в Україні можуть становити 5-6 млн. тонн, або до 24% прогнозованого в поточному році валового збору, якщо негайно не буде розв’язано питання про кредитування сільгоспвиробників комерційними банками, заявив учора міністр аграрної політики Іван Кириленко на нараді у прем’єр-міністра. “Якщо сьогодні питання не розв’яжемо, втратимо 5-6 млн. тонн зерна, яке або обсиплеться, або через бартер витече в “тінь”, – звернувся Кириленко до банкірів. Мінімальну потребу сільгосппідприємств у фінансових ресурсах до кінця року оцінено в 900 млн. грн.

Національний банк України готовий надавати ресурсну підтримку комерційним банкам через механізм рефінансування для кредитування банками збиральної кампанії, заявив голова НБУ Володимир Стельмах. Основним критерієм надання рефінансування стане “упевненість (Нацбанку – ред.) у поверненні наданого кредиту”. Про конкретну суму наразі не йдеться. Банки заявили про свою готовність надати кредити на суму лише 150 млн. грн., мотивуючи це дефіцитом кредитних ресурсів. НБУ для кредитування посівної кампанії в 2000 році вже надав комерційним банкам ресурсну підтримку через механізм рефінансування в сумі 135 млн. грн.

Чергову інтервенцію на ринок
100 тис. тонн жита планує протягом наступного тижня здійснити Держрезерв, заявив його глава Євген Червоненко. За його словами, інтервенція дасть можливість відрегулювати ціну на цю продукцію. У цьому році Держрезерв реалізував лише на тендерах 100 тис. тонн пшениці і 100 тис. тонн жита, а також близько 70 тис. тонн борошна.

Роздрібний товарообіг в Україні, включаючи громадське харчування, за п’ять місяців поточного року збільшився проти аналогічного періоду 1999 року на 9,8% в порівняльних цінах. У січні-травні 1999 року було зафіксовано падіння роздрібного товарообігу на 12,8% порівняно з п’ятьма місяцями 1998 року. За даними Держкомстату, у номінальних цінах роздрібний товарообіг у січні-травні досяг 10,3 млрд. грн.

Недовироблення електроенергії українськими атомними станціями в січні-травні оцінено на рівні
5,8 млрд. кВт/год., у тому числі через відсутність палива – 3,7 млрд. кВт/год. Разом з тим, планове завдання з виробництва електроенергії за січень-травень було перевиконано на 1,8%. Усього на 1 червня поточного року АЕС виробили 31,805 млрд. кВт/год. електроенергії, або 42,8% загального енерговиробництва країни. Однак у порівнянні з аналогічним періодом минулого року виробництво електроенергії знизилося на 3,4 млрд. кВт/год., або на 9,6%.

POSTUP - ПОСТУП
№107 (551),
24 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·ЄБРР коиргує стратегію співпраці з Україною
·"Ітера" поглиблює експансію
·Всесвітні пральні для грошей
·Німеччина - адвокат України

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Транспорт подорожчає через пільговиків
·Нема зерна - нема хліба
·Українському П"ємонту - французьке обленерго

НАША СТОЛИЦЯ
·Як дійти до землевласника?
·ЗВЕРНЕННЯ
·"Чи знаєш ти, що зараз переживає твоя дитина?"
·Пам"ятаймо про Чорнобиль
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·ЄБРР коиргує стратегію співпраці з Україною
·Марчук узявся за "Енергоатом"
·"Ітера" поглиблює експансію
·ЕКОНОМІКА

ПОСТУП У СВІТ
·Грема таки стратили
·Усі - на боротьбу з криміналом!
·СНД проти американських ракет
·Протиракетна система без Клінтона
·Всесвітні пральні для грошей
·Знову війна з протестантами
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Відвертість віри та трагедія о. Гавриїла Костельника

СПОРТ-ПОСТУП
·"Ворскла" зіграє в Кубку УЄФА з македонським клубом "Работнічки"
·10-й чемпіонат України "Карпати" починають у Кривому Розі
·Перше коло 10-го чемпіонату України з футболу. Вища ліга
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·ЗАВЖДИ НА КРОК ПОПЕРЕДУ
·ГОРОСКОП