BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 24 червня 2000 року |

ЄБРР коиргує стратегію співпраці з Україною

УМОВИ

Остап ЛЕШИК

Закінчення. Початок – стор. 1
Тиждень тому, після І раунду переговорів Ющенка з в. о. президента ЄБРР Чарльзом Франком, Україні дали зрозуміти – очікуваних для добудови двох енергоблоків на Хмельницькій та Рівненській АЕС (компенсуючі ЧАЕС потужності) кредитів нам не дадуть, допоки не почнуться якісь реформи на енергоринку.
Причому вже у найближчі півтора місяці. І ось учора директор ЄБРР від України, Румунії, Молдови, Грузії і Вірменії Юрій Полунєєв оцінив як “надзвичайно важливий крок у процесі реформування механізмів енергетики країни” прийняті напередодні Верховною Радою зміни до Закону “Про електроенергетику”. “Це є ключовою умовою для інвесторів і ЄБРР для розширення інвестицій в енергосектор України”, – підкреслив Полунєєв. Уже після цього Віктор Андрійович дозволив собі висловити сподівання на швидке скорочення дистанції з кредиторами й успішне завершення “атомно-будівних” переговорів. На горизонті з’явилась примара
180 млн. доларів кредиту, яких, щоправда, все одно не вистачить на все будівництво – його оцінюють у якихось 1,4 млрд. доларів.

Оце перспективи – та ще й з умовами! Зате у липні ЄБРР планує прийняти нову дворічну стратегію банку стосовно України. Вона повинна “відкрити нову сторінку у відносинах банку з Україною і дасть можливість Україні отримати додаткові фінансові ресурси як з боку ЄБРР, так й інших інвесторів”, – вважає Полунєєв. Пріоритетними напрямки роботи євробанкірів в Україні тепер, очевидно, будуть підтримка малого й середнього бізнесу, проекти в муніципальному секторі, енергетиці, АПК, приватизації великих підприємств, зокрема “Укртелекому”, а також проекти у сфері ядерної безпеки. А директор ЄБРР від Бельгії, Люксембурга і Словенії Бернард Снуа заявив, що “з великим оптимізмом” чекає обговорення цієї стратегії в ЄБРР. Він вважає, що “країна не лише пройшла значний шлях реформ, розвиваючи макроекономічні реформи, а й досягла достатнього успіху на шляху структурних реформ”. Прикладом для Снуа слугують результати у проведенні земельної реформи, у сфері телекомунікації та енергетики. Невже це все – про Україну?

Окрім стратегічних концепцій, ЄБРР готує і тактичні: йдеться про програму мікрокредитування приватних осіб, щоб вони могли почати власний бізнес. За словами Полунєєва, реалізація такої програми в Україні дасть можливість приватним особам отримати кредити від ЄБРР в розмірі від 5 тис. до 50 тис. доларів. У Євробанку, очевидно, вважають, що задіяних нині двох кредитних ліній для підтримки малого й середнього бізнесу для бажаючих бізнесменів-початківців замало. А може, треба було б ще й спростити умови отримання кредитів?

Довідка “Поступу”: Торік ми стали найбільшим позичальником серед країн, яким ЄБРР виділяє кредити. За даними Євробанку, з 1993 року підписано 36 проектів для реалізації в Україні на загальну суму 869 млн. євро. Загальна вартість цих проектів, з урахуванням коштів, вкладених іншими інвесторами, становить 1,6 млрд. євро. Крім того, ЄБРР є адміністратором рахунка ядерної безпеки і Чорнобильського фонду “Укриття”, які спільно можуть залучити в Україну фінансування в розмірі близько 900 млн. євро.

POSTUP - ПОСТУП
№107 (551),
24 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·ЄБРР коиргує стратегію співпраці з Україною
·"Ітера" поглиблює експансію
·Всесвітні пральні для грошей
·Німеччина - адвокат України

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Транспорт подорожчає через пільговиків
·Нема зерна - нема хліба
·Українському П"ємонту - французьке обленерго

НАША СТОЛИЦЯ
·Як дійти до землевласника?
·ЗВЕРНЕННЯ
·"Чи знаєш ти, що зараз переживає твоя дитина?"
·Пам"ятаймо про Чорнобиль
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·ЄБРР коиргує стратегію співпраці з Україною
·Марчук узявся за "Енергоатом"
·"Ітера" поглиблює експансію
·ЕКОНОМІКА

ПОСТУП У СВІТ
·Грема таки стратили
·Усі - на боротьбу з криміналом!
·СНД проти американських ракет
·Протиракетна система без Клінтона
·Всесвітні пральні для грошей
·Знову війна з протестантами
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Відвертість віри та трагедія о. Гавриїла Костельника

СПОРТ-ПОСТУП
·"Ворскла" зіграє в Кубку УЄФА з македонським клубом "Работнічки"
·10-й чемпіонат України "Карпати" починають у Кривому Розі
·Перше коло 10-го чемпіонату України з футболу. Вища ліга
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·ЗАВЖДИ НА КРОК ПОПЕРЕДУ
·ГОРОСКОП