BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 24 червня 2000 року |

Пам"ятаймо про Чорнобиль

ДИПЛОМАТІЯ

Наталя БЕРЕЗА

Нарешті стала відомою дата закриття Чорнобильської атомної станції – 15 грудня. Але закрити станцію та компенсувати її внесок у електропостачання держави можна лише разом із країнами-донорами. Громадянам західних країн необхідно постійно нагадувати про чорнобильську проблему. З цією метою вже вдруге в Берліні проводилася Виставка дитячих робіт Львівської художньої школи ім. О.Новаківського під гаслом “Чорнобильська катастрофа очима дітей”.

Ця акція проводилася за ініціативою німецької громадської організації “Мементо Чорнобиль” при сприянні Спілки Українців у Німеччині та завдяки фінансовій підтримці фірми “Ертель Консалтинґ” і Сервіс-Центру “Україна – Европа”. З боку ФНР підтримку забезпечили Комітет ЮНЕСКО Німеччини, Міжнародний та Німецький комітети Червоного Хреста, Берлінський сенат, міністерство внутрішніх справ Німеччини та інші. З України на виставку були запрошені Посол України в ФРН А.Пономаренко, депутати Верховної Ради України В.Ткачук та Ю.Криворучко, відповідальні працівники Адміністрації Президента Ю.Порохнявий та МЗС О.Гірич, представники громадських організацій. Вітального листа учасникам акції надіслав, зокрема, прем’єр-міністр Віктор Ющенко. На неї було запрошено Посла Франції в Німеччині, представника ООН у Берліні, політиків та громадських діячів.

Юним львівським художникам вдалося показати світ не тільки очима дітей, а й виразити своє професійне “я”. Наші діти, виконуючи роль народних дипломатів, вже вкотре зуміли привернути увагу громадськості Європи до тієї ситуації, в якій сьогодні опинилася Україна.

Але найщиріше виставку робіт українських малят сприйняли діти Німеччини. Учні Берлінського Коледжу Вольтера зібрали і передали гуманітарну допомогу своїм ровесникам, яким вдалося успішно представляти свою державу та захищати її інтереси. Завдяки фірмі “Ертель Консалтинґ” і Сервіс-Центру “Україна – Європа” нещодавно подарунки німецьких та французьких дітей були доставлені у Львів і передані учням художньої школи.

Велику роботу в організації заходу провів голова Спілки Українців у Німеччині, пан Віктор Бондарчук. Свідомі українці за кордоном хочуть презентувати талановиті роботи української молоді, широко обмінюватися культурними досягненнями обох країн та привертати увагу громадськості й урядів до наших проблем. Бо, як відзначив нещодавно Віктор Ющенко: “Треба пояснити світовій громадськості – дата виведення з експлуатації останнього блоку не означає, що Чорнобиль позаду. Скоріш за все – тема Чорнобиля тільки починається”.

POSTUP - ПОСТУП
№107 (551),
24 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·ЄБРР коиргує стратегію співпраці з Україною
·"Ітера" поглиблює експансію
·Всесвітні пральні для грошей
·Німеччина - адвокат України

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Транспорт подорожчає через пільговиків
·Нема зерна - нема хліба
·Українському П"ємонту - французьке обленерго

НАША СТОЛИЦЯ
·Як дійти до землевласника?
·ЗВЕРНЕННЯ
·"Чи знаєш ти, що зараз переживає твоя дитина?"
·Пам"ятаймо про Чорнобиль
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·ЄБРР коиргує стратегію співпраці з Україною
·Марчук узявся за "Енергоатом"
·"Ітера" поглиблює експансію
·ЕКОНОМІКА

ПОСТУП У СВІТ
·Грема таки стратили
·Усі - на боротьбу з криміналом!
·СНД проти американських ракет
·Протиракетна система без Клінтона
·Всесвітні пральні для грошей
·Знову війна з протестантами
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Відвертість віри та трагедія о. Гавриїла Костельника

СПОРТ-ПОСТУП
·"Ворскла" зіграє в Кубку УЄФА з македонським клубом "Работнічки"
·10-й чемпіонат України "Карпати" починають у Кривому Розі
·Перше коло 10-го чемпіонату України з футболу. Вища ліга
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·ЗАВЖДИ НА КРОК ПОПЕРЕДУ
·ГОРОСКОП