BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 24 червня 2000 року |

"Чи знаєш ти, що зараз переживає твоя дитина?"

ZONTA-ПРОЕКТ

Світлана РУДЄВА

Днями в “Дзизі” львівські журналісти мали нагоду поспілкуватися з керівниками нового проекту львівського клубу Zonta International – “Світло вночі” – Ольгою Сидоренко (відомою плідною роботою з узалежненими в рамках програми “Пробудження” фонду “Відродження”) та головою Спілки психотерапевтів Олександром Фільцом.

– Проект “Світло вночі” розрахований на два роки, – сказала журналістам Ольга Сидоренко, – протягом яких планується провести п’ять освітніх конференцій на тему насильства в сім’ї. Перша з них уже відбулася – 30 травня – 2 червня в Пущі Озерній, що під Києвом. У ній узяли участь лідери молодіжних центрів, жіночих організацій, учителі-психологи, соціальні працівники, соціологи та юристи з багатьох міст України. Наступну таку конференцію плануємо провести у вересні-жовтні вже у Львові.

Проблема насильства в суспільстві – “вічна”. Та ставлення до неї з плином часу змінювалося. Наше, найжорстокіше, а водночас і найгуманніше сьогодення декларує, що насильство (фізичне, сексуальне і навіть психологічне) – це порушення найголовнішого права людини – права на життя й фізичну недоторканність, тілесне та психічне здоров’я. Проте, якщо про насильство “зовнішнє” люди вже звикли говорити відкрито, то факти насильства всередині найменшої клітини суспільства – сім’ї – замовчуються. Бо ж вважають, що ці факти “не пасують” або навіть “заперечують” “цивілізованість” суспільства. Відтак принцип “не виносити сміття з хати” або “тримати фасад” (чого би це не коштувало) так глибоко вкоренився у свідомості соціуму, що сприймається як норма поведінки.

Тому мета нового проекту (нагадаємо, що у Львові проекти за сім’ю без насильства здійснюють іще кілька організацій, зокрема центр “Жінка для жінки” та “Проект Гармонія”) – не стільки розвиток служби безпосередньої допомоги жертвам насильства (організація притулків, консультацій тощо), як надання освіти в цій галузі фахівцям, котрі у своїй професійній діяльності можуть зустрічатися з проблемою насильства та її наслідками. Передовсім це стосується вчителів, лікарів, психологів, правоохоронців – усіх, хто працює з дітьми. Адже, як вважає клуб Zonta International, аби перервати коло насильства, поки воно не заволоділо наступним поколінням, потрібно навчити дітей уміння вирішувати конфлікти “мирно”.

Отже, разом із партнерськими організаціями, які входять у мережу клубів ЮНЕСКО, львівський клуб Zonta International пропонує до обговорення у пресі такий проект Декларації у справі протидії насильству в родині/сім’ї:
“Насильство в сім’ї є однією з найтяжчих і найболючіших проблем. Йому сприяє пасивність громадян, безсилля громадських служб. Тому закликаємо Парламент, Державну Адміністрацію, недержавні структури, суди, Прокуратуру, засоби масової інформації і всіх громадян України до протидії насильству і до дотримування наступних етичних правил:

- кожна людина має право жити в родинному середовищі вільному від насильства, яке є порушенням прав людини і особистого благополуччя;

- людина, щодо якої відбувається насильство, не може бути звинувачена за це насильство;

- діти і молодь мають право рости в безпечному середовищі, вільному від насильства, а обов’язок дорослих це їм забезпечити;

- кожна людина, над якою чиниться насильство, має право на допомогу (правову, соціальну, психологічну та медичну) без порушення її особистої гідності;

- кожна людина має право на знання, потрібні, щоби порадити собі з насильством;

- кожна людина має право на протидію насильству в родині;

- кожна людина зобов’язана надати допомогу жертвам насильства в родині.
15 червня 2000 року
Керівники проекту:
Ольга Сидоренко, Людмила Самсонова”

POSTUP - ПОСТУП
№107 (551),
24 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·ЄБРР коиргує стратегію співпраці з Україною
·"Ітера" поглиблює експансію
·Всесвітні пральні для грошей
·Німеччина - адвокат України

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Транспорт подорожчає через пільговиків
·Нема зерна - нема хліба
·Українському П"ємонту - французьке обленерго

НАША СТОЛИЦЯ
·Як дійти до землевласника?
·ЗВЕРНЕННЯ
·"Чи знаєш ти, що зараз переживає твоя дитина?"
·Пам"ятаймо про Чорнобиль
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·ЄБРР коиргує стратегію співпраці з Україною
·Марчук узявся за "Енергоатом"
·"Ітера" поглиблює експансію
·ЕКОНОМІКА

ПОСТУП У СВІТ
·Грема таки стратили
·Усі - на боротьбу з криміналом!
·СНД проти американських ракет
·Протиракетна система без Клінтона
·Всесвітні пральні для грошей
·Знову війна з протестантами
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Відвертість віри та трагедія о. Гавриїла Костельника

СПОРТ-ПОСТУП
·"Ворскла" зіграє в Кубку УЄФА з македонським клубом "Работнічки"
·10-й чемпіонат України "Карпати" починають у Кривому Розі
·Перше коло 10-го чемпіонату України з футболу. Вища ліга
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·ЗАВЖДИ НА КРОК ПОПЕРЕДУ
·ГОРОСКОП