BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 22 червня 2000 року |

Співдружність поставили на місце?

САМІТ

Остап ЛЕШИК

Українська делегація на диво гідно повела себе на останньому саміті представників країн СНД. Декілька угод, підписаних нашими, свідчать радше про бажання працювати автономно, ніж у рамках співдружності. А найголовнішим здобутком можна вважати підписання Росією угоди про вільну торгівлю.
Після зустрічі Президентів України і Росії, яка передувала саміту, Леоніда Кучму колишній розвідник Путін “взяв в оборот”. Усі спостерігачі зрозуміли: найважливіші рішення прийматимуть за зачиненими дверима, на догоду більшості, а не інтересам окремих держав. Низка країн вважає, що можна було обмежитися лише трьома проблемами: обговорити програму розвитку СНД на найближчі п’ять років, програму спільної діяльності у сфері безпеки і боротьби з міжнародним тероризмом та екстремізмом, а також питанням про реалізацію угоди про зону вільної торгівлі. Окрім пропозицій щодо затвердження положення про виконком СНД, лідери Співдружності хотіли обговорити найгостріші питання, які наразі стоять на часі. Цьому мали б сприяти і прогнозовані на вчорашній вечір неформальні зустрічі президентів країн-учасниць саміту.
Українська делегація підписала вчора низку документів зі суттєвими застереженнями. І основне – нарешті підписано довгоочікуваний документ “Про хід виконання рішень Ради глав держав СНД від 2 квітня 1999 року про створення зони вільної торгівлі”. Наші представники прийняли до уваги інформацію про програму дій розвитку СНД до 2005 року. Практично всі пропозиції України стосовно проекту програми розвитку СНД були враховані. Відтепер свою співпрацю члени СНД здійснюватимуть на взаємовигідній основі, з дотриманням національних інтересів і в колі зацікавлених держав. Україна також погодилася брати участь лише в тих заходах програми боротьби з міжнародним тероризмом і екстремізмом до 2003 року, які відповідають її законодавству. Рішення про підтримку Україною есендівського антитерористичного центру ще має ратифікувати Верховна Рада. Зате проти керівника центру, генерал-лейтенанта Бориса Мильникова (першого заступника керівника департаменту по захисту конституційного ладу і боротьбі з тероризмом ФСБ Російської Федерації) українська делегація не протестувала.
На завершення червневого саміту було вирішено, що наступний саміт СНД відбудеться наприкінці листопада – на початку грудня у братньому Мінську. Поза тим, неформальну зустріч лідери країн СНД (напевно, їм таки сподобалося зустрічатися) запланували на 18-19 серпня цього року в Криму: про це домовлено за спільним обідом у Кремлі. Побачимо лише, чим обернеться цей “оксамитовий сезон” для України...

POSTUP - ПОСТУП
№105 (549),
22 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·"Нафтогаз України" знову втратив голову
·Макс ван дер Стул приїхав по правду

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Кількість вакантних посад в ОДА збільшиться
·Напад на радіожурналіста
·Медсестри бувають хороші і найкращі
·Брудні методи львівських виборів
·Наливня європейського рівня

НАША СТОЛИЦЯ
·Слава Стецько: Не ставити партію понад державою
·УТОЧНЕННЯ
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Співдружність поставили на місце?
·"Нафтогаз України" знову втратив голову
·ПАРЄ пом"якшує вимоги
·Візи будуть у 2003-му році
·Відставка уряду Криму відтермінована до жовтня

ПОСТУП У СВІТ
·Контрабанда чи ін"єкція?
·Європейський порядок у світі
·Барак у патовій ситуації
·Замах на Драшковича: перші звинувачення
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ чекає на сильні сигнали
·Запасайтесь нафтою - вона не подешевшає
·СВІТ

РЕВЮ В ПОСТУПІ
·РЕВЮ
·ПРЯМЕ ВВІМКНЕННЯ

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·АРТ-СВІТ
·Христос народився в Лондоні?
·Помер Ернст Яндль
·Ворт знову в Парижі

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

ЧОРНИЙ ПОСТУП
·ВОДА

СП+B19
·Англія та Німеччина вже вдома

СПОРТ-ПОСТУП
·Останній чемпіонат з 16 командами
·СПОРТ-БЛІЦ
·Наталія Жукова: Коли на мою честь звучав український гімн, це був для мене дуже важливий момент

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Європа драпу, Європа вина
·ГОРОСКОП