BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21 червня 2000 року |

Скіфське срібло у Львові

ТЕКСТИЛЬ

Катерина СЛІПЧЕНКО

Втретє в Україні у м. Херсоні проходив Міжнародний симпозіум та виставка художнього текстилю “Скіфія”. Організаторами бієнале були мистецтвознавець Людмила Єгорова та художник Андрій Шнайдер. Ідея “Скіфії” – якнайширше подати художній текстиль України у світовому контексті. У 2000 році в симпозіумі та виставці брали участь художники з 16 країн світу (України, Англії, Австрії, Молдови, Румунії, Швейцарії, Швеції, Фінляндії, Греції, Голландії, Іспанії, Німеччини, Словенії, США, Канади). Представництво, що й казати, солідне.
А для нас, львів’ян, цікавим насамперед є те, що наше місто представляли Ольга Парута-Вітрук, яскрава представниця львівської текстильної школи, учасниця багатьох виставок, та Наталка Шимін, відома своїми невтомними експериментами в текстилі, витонченими формами та вишуканою елегантністю. Є ще одна приємність у цьому симпозіумі – першу премію, велику срібну медаль, отримала саме Наталка. Вона представила на симпозіум нові роботи, яких ще не бачили виставкові зали нашого міста. У роботах поєднані техніки батику, вишивки, аплікації, які разом із характерними для художниці плинними формами та графічними символами створюють неповторну авторську манеру. Нагадаємо, що в 1998 році на 1-й Міжнародній текстильній виставці “Діалог-98” у Кишиневі Наталка Шимін також отримала першу премію.

Цього разу програма симпозіуму складалася з міжнародної виставки художнього текстилю, де були презентовані гобелен, сучасна художня вишивка, батик, аплікація, квілт, об’ємний текстиль, повсть, папір, а також із конференції, де художники мали змогу показати слайди та відео, що є чудовою змогою ширше обмінятися досвідом. Програма включала також доповіді мистецтвознавців, кураторів виставок, викладачів, модельєрів, а також відвідування бавовняного комбінату, виставок, дефіле тощо. Працював триденний навчальний курс з повсті під керівництвом Марґрет Рідль-Мюллер (Німеччина) та Елске Страатсма-Вроувер (Голландія).

Чільною подією, як водиться, була виставка, де експонувалося 70 робіт із 16 країн світу (відбір був досить суворий, адже подавалося 153 роботи з 24 країн). Україну представляли художники з Донецька, Луцька, Полтави, Тернополя, Харкова, Херсона, Хмельницького, Чернівців. Три кращі роботи відзначаються, як правило, преміями.

Третю премію отримала Галина Полоз (Молдавія), другу – Ліло Шеєр (Швейцарія). А першу, як вже було відзначено, Наталка Шимін зі Львова. Повертаючись до цієї приємної для нашого міста події, хотілося б сказати, що нові роботи художниці заслуговують також на першу премію глядацьких симпатій, адже робота “Гра”, як і “Тротуар” (на фрагменті світлини), є вишуканим витвором із тонкою колористичною розкладкою білого кольору, зі вкрапленнями червоних та вохристих тонів; мерехтіння білого шовку нагадує спалахи місячного світла або переливи перлів. Гра фактур створює враження об’ємності, безмежності простору мікрокосму, породжує вир асоціацій і є бездоганними у стилістичному та композиційному сенсі.

Тож у Херсоні ці роботи високо оцінили. Зрештою, сам факт існування симпозіуму такого рівня в Україні є справою, що здатна вселити оптимізм. Але не дає спокою одна думка: Львів, повноцінне європейське місто, з ідеальним географічним розташуванням, архітектурними перлинами та безмежними можливостями для такого роду зібрань, чомусь все більше й більше залишається осторонь магістралей сучасного мистецтва.

POSTUP - ПОСТУП
№104 (548),
21 червня 2000 року
·PDF - ст.01n
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Галицька солідарність
·Знову в Росію
·В "Епіентрі" скандалу
·Справедливість для Австрії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Електротранс" проти "обленерго"
·Андрій Парубій - як... Мати Тереза
·"Стан української мови - незадовільний"
·Львів"яни захищатимуть Ліван

НАША СТОЛИЦЯ
·ЗВЕРНЕННЯ
·Київ - дорогий, Львів - безцінний
·Служба 411 у Львові
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·В "Епіентрі" скандалу
·Знову в Росію
·Комісар ОБСЄ вивчатиме становище російської меншини
·Тигипко не повернеться в уряд

ПОСТУП У СВІТ
·Монарх вимагає компенсації
·Папу запросили до Пхеньяна
·Тайбей пропонує Пекіну мир
·Бутефліка - африканський миротворець
·У президенти - лише Кшаклєвського
·СВІТООГЛЯД

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Літо патріарха
·Михайло Хвойницький

АРТ-ПОСТУП
·Під батутою японця
·Скіфське срібло у Львові
·Вони не бавляться в театр, вони йому служать

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Гривні не потрібні гроші МВФ
·Кінець епохи великих спекулянтів
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Прикарпаття" стало третім зайвим
·Залишилося лише три вакансії
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Шарлеруа - поле битви
·ГОРОСКОП