BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21 червня 2000 року |

Бутефліка - африканський миротворець

АЛЖИР

Мирослав ПЕРУН

Перший візит алжирського президента до Парижа, що розпочався минулої середи і тривав чотири дні, започаткував нову епоху у відносинах між Францією та Алжиром (колишньою колонією Франції) – епоху примирення та взаємоповаги. Саме слова примирення стали ключовими в півторагодинній бесіді двох президентів – Абдельазіза Бутефліки та Жака Ширака, – що пройшла відразу після прибуття алжирського лідера в Париж.

Жак Ширак заявив, що Франція готова до співпраці з Алжиром і висловив упевненість, що “настав момент, коли Франція та Алжир мають ступити на дорогу майбутнього пліч-о-пліч”. Французький президент пообіцяв допомогу Алжиру в реструктуризації його боргу та заявив, що це питання буде передано на розгляд Паризького клубу, наголосивши, що особисто докладе всіх зусиль, аби міжнародні фінансові організації пішли на поступки.

Алжирський президент не приховував, що зацікавлений в участі Франції в господарці його країни і закликав Ширака до більш активного інвестування в економіку Алжиру. “Алжир потребує інвестицій і технічної підтримки”, – підкреслив Бутефліка, виступаючи в Національній асамблеї у присутності прем’єр-міністра Франції Ліонеля Жоспена. Бутефліка, висловивши надію на зближення двох країн, що багато років перебувають в натягнутих відносинах, підкреслив у промові, що алжирці не зможуть забути ворожнечі з французами, якщо обидва народи не називатимуть речі своїми іменами, і закликав Францію визнати війну з Алжиром як історичний факт. Алжирський президент назвав свою промову “посланням миру, посланням істинного примирення”. Депутати французького парламенту так пройнялися примирливим пафосом виступу алжирського президента, що кілька разів переривали промову Бутефліки бурхливими оплесками.

Повернувшись додому, Бутефліка продовжив свої миротворчі зусилля, але вже стосовно примирення Ефіопії та Еритреї. Саме він запропонував провести в Алжирі переговори між цими двома африканськими країнами, що вже два роки перебувають у стані війни. За цей період кількість жертв із обох сторін сягнула кілька десятків тисяч, а число біженців перевищило мільйон осіб.
Отож, минулої неділі в Алжирі, за участю алжирського президента та за підтримки Організації африканських країн, було досягнуто підписання мирної угоди між Ефіопією та Еритреєю. Сторони конфлікту зобов’язалися негайно припинити бойові дії і створити у 25-кілометровій зоні вздовж спільного кордону буферну зону, де повинен розміститися миротворчий контингент ООН.
Слід нагадати також, що саме обрання минулого року Абдельазіза Бутефліки президентом Алжиру поклало край громадянській війні в цій країні. Тож, його насправді можна вважати одним із найталановитіших політиків сучасності – принаймні на африканському континенті.

POSTUP - ПОСТУП
№104 (548),
21 червня 2000 року
·PDF - ст.01n
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Галицька солідарність
·Знову в Росію
·В "Епіентрі" скандалу
·Справедливість для Австрії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Електротранс" проти "обленерго"
·Андрій Парубій - як... Мати Тереза
·"Стан української мови - незадовільний"
·Львів"яни захищатимуть Ліван

НАША СТОЛИЦЯ
·ЗВЕРНЕННЯ
·Київ - дорогий, Львів - безцінний
·Служба 411 у Львові
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·В "Епіентрі" скандалу
·Знову в Росію
·Комісар ОБСЄ вивчатиме становище російської меншини
·Тигипко не повернеться в уряд

ПОСТУП У СВІТ
·Монарх вимагає компенсації
·Папу запросили до Пхеньяна
·Тайбей пропонує Пекіну мир
·Бутефліка - африканський миротворець
·У президенти - лише Кшаклєвського
·СВІТООГЛЯД

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Літо патріарха
·Михайло Хвойницький

АРТ-ПОСТУП
·Під батутою японця
·Скіфське срібло у Львові
·Вони не бавляться в театр, вони йому служать

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Гривні не потрібні гроші МВФ
·Кінець епохи великих спекулянтів
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Прикарпаття" стало третім зайвим
·Залишилося лише три вакансії
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Шарлеруа - поле битви
·ГОРОСКОП