BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21 червня 2000 року |

В "Епіентрі" скандалу

ДУЕЛЬ

Юрій ВОВКІВ

Закінчення. Початок – стор. 1

Нелегке життя мільйонера

На відміну від своєї візаві Григорій Суркіс поводився дещо знервовано, а штучна посмішка подекуди скидалася на маску. Кілька ж разів виявлена неврівноваженість мала б сигналізувати про потребу якнайшвидше гайнути на відпочинок. Невигідно вирізняла Суркіса і його російська мова. Суркіс назвав слова Тимошенко “спектаклем”, а її саму “чудовою актрисою”, за якою плачуть кращі українські театри. Він заявив, що вже 5 місяців її роботи в Кабміні “мовчав свідомо, щоб не дестабілізувати ситуацію в уряді і більшості”. Цікаво, що, певно, недільний “Епіцентр” можна вважати моментом оголошення відкритої війни?

На тимошенківську заяву про некорумпованість уряду Григорій Михайлович запропонував виглянути в вікно, мовляв, а звідки ж у неї гроші на дві машини та ще й на охорону? Яким коштом вона навчає дочку за кордоном “дарує машини редакціям на ювілеї” та ще й має можливість (яка галантність!) “так елегантно виглядати”? Та зрозуміло ж, що не його. А хоче декларувати тільки “11 або 13 тис. грн. на рік” – то це вже її справа.

Суркіс також заявив, що збирається оскаржити в суді дані про його причетність до контролю над обленерго. “Так, я дійсно маю відношення до енергетики, але так само, як ви, як громадянин, який споживає її в своїй квартирі. Я дійсно маю честь бути акціонером Укркредитбанку, і це успішний банк, на відміну від “Слов’янського”, – натякнув він на ділового партнера “Єдиних енергосистем”.
Натомість він поділився цікавими спогадами: “Я ось згадую свою бесіду з Павлом Івановичем Лазаренком у 1998 році. В одній із приватних розмов він сказав: “Ось Юлька! Якби Юлька не примушувала мене монопольно грати на ринку газу, то може в мене доля склалася б інакше”. Так ось через кого страждає наш панамець?! Здається, зараз – найвищий час рятувати і наступну потенційну жертву, тобто Ющенка. Бо наша фатальна жінка вже вивела у 1996-97 роках зі своїм “хазяїном” 2-3 млрд. доларів, про які нагадав добродій Суркіс. Він пам’ятає і 1,5 млрд. грн. штрафу ЄЕСУ, і 350 млн. доларів боргу Міністерству оборони Росії, і 100 млн. – РАТ Газпром, і кілька сотень мільйонів доларів боргу держрезерву. А його обізнаності в ПЕК можна навіть позаздрити: “На 4 генеруючих енергокомпаніях із 98 блоків працюють 29 – немає газу, мазуту... Кураторство Тимошенко привело до втрат Енергоатому у першому кварталі цього року на 500 млн. доларів. “Але Ю.В., я впевнений, буде відповідати за свої дії”, – вважає Суркіс. А для наочності, після згадки про свої футбольні досягнення, розповів таємницю: одразу після призначення Тимошенко віце-прем’єром він поставив на базі київського “Динамо” дизель-генератор, бо “вже тоді розумів, до чого призведе її робота в межах кураторства ПЕК”.

З нами можна тільки співпрацювати

Спочатку дві цитати. “Суркіс заповнює декларацію, Суркіс платить податки, Суркіс ніде і ніколи не приховував, що він є легальним мільйонером. Суркіс на сьогоднішній день відроджує цінності в Україні. Іншими словами, я і мої компаньйони живемо сьогодні, як законослухняні громадяни країни. З нами не треба боротися, з нами можна тільки співпрацювати”, – вважає Григорій Михайлович. “Поки я була в парламенті, жодного слова про корпорацію (“ЄЕСУ”) не було. Було виграно всі суди, ніяких претензій від Генпрокуратури не було. Але як тільки я стала на шляху – переглянули всю роботу корпорації, помічника Сивульського знову кинули за ґрати”, – сказала Тимошенко. Обидва висловлювання якнайнаочніше демонструють усі українські реалії. Коментувати не будемо.

Натомість порадіємо за високу обізнаність Суркіса і Тимошенко у справах один одного. Обоє й нападали, й захищалися, пригадуючи старі грішки. Обох можна з упевненістю назвати енергомагнатами. І поки Суркіс робитиме все для того, щоб представити віце-прем’єра в максимально невигідному світлі (кампанія у мас-медіа, опосередкований вплив на погіршення ситуації в енергетиці – забезпечення паливом, ініціювання критики уряду тощо), а Тимошенко вишукуватиме можливості “наступання на хвіст” чесному мільйонерові і вкотре намагатися переділити енергетичний пиріг, справи в ПЕК лише погіршуватимуться. Незважаючи на всі підводні течії, хочеться також подякувати і авторам програми – за ідею показати двох олігархів у всій їх красі і можливість народові зробити свої висновки з тієї підкилимової боротьби, яка в неділю врешті стала надбанням громадськості.

POSTUP - ПОСТУП
№104 (548),
21 червня 2000 року
·PDF - ст.01n
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Галицька солідарність
·Знову в Росію
·В "Епіентрі" скандалу
·Справедливість для Австрії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Електротранс" проти "обленерго"
·Андрій Парубій - як... Мати Тереза
·"Стан української мови - незадовільний"
·Львів"яни захищатимуть Ліван

НАША СТОЛИЦЯ
·ЗВЕРНЕННЯ
·Київ - дорогий, Львів - безцінний
·Служба 411 у Львові
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·В "Епіентрі" скандалу
·Знову в Росію
·Комісар ОБСЄ вивчатиме становище російської меншини
·Тигипко не повернеться в уряд

ПОСТУП У СВІТ
·Монарх вимагає компенсації
·Папу запросили до Пхеньяна
·Тайбей пропонує Пекіну мир
·Бутефліка - африканський миротворець
·У президенти - лише Кшаклєвського
·СВІТООГЛЯД

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Літо патріарха
·Михайло Хвойницький

АРТ-ПОСТУП
·Під батутою японця
·Скіфське срібло у Львові
·Вони не бавляться в театр, вони йому служать

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Гривні не потрібні гроші МВФ
·Кінець епохи великих спекулянтів
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Прикарпаття" стало третім зайвим
·Залишилося лише три вакансії
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Шарлеруа - поле битви
·ГОРОСКОП