BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21 червня 2000 року |

Служба 411 у Львові

СОВДЕПІЯ

Іван ШЕБЕЛЛА

Дощ іде надворі, коли на небі хмари – мусиш змиритися. Дощ іде в хаті, коли горішні сусіди забули закрутити крани. Що робить у такій ситуації звичайний український громадянин (який ще нещодавно був звичайним радянським). Правильно, дзвонить до знайомих.

Почесний Консул Канади у Львові Оксана Винницька – канадійська громадянка – відповідно й учинила. “В Канаді, – казала пані Оксана, – ми звертаємося до поліції або за телефонним номером 411. І поліція обов’язково приїздить хоча б для того, щоби скласти акт, якщо в мене є претензії до сусідів. Я думала, що й тут так само мусила б вирішуватися ситуація”. І не зважаючи на те, що Україна не Канада, пані Почесний Консул почала обдзвонювати всі міські служби екстренного реагування.

В міліції їй сказали, що це не їхня компетенція. Зрештою, те саме сказав черговий райвідділу й нам, коли ми, зацікавившись цим випадком, вирішили згодом з’ясувати: куди ж справді слід звертатися в таких чи подібних ситуаціях львів’янам. А ось чоловікові пані Оксани, який наважився під’їхати до райвідділу з тим же питанням, довелося вислухати таку ж відмову майже під дулом автомата (черговому міліціонеру просто було зручніше розмовляти, розмахуючи зброєю).

В диспетчерській водоканалтресту за телефоном 051 не просто відмовилися допомогти, а ще й грубо прокоментували цей “дріб’язковий”, на їхню думку, випадок. Адже вони тільки дають воду в помешкання, а не відключають її. Отже, їхня справа – перекривати воду, якщо вона тече по вулиці, а не зі стелі чийогось помешкання.

За телефоном 080 пані Оксана зверталася того злощасного вечора двічі. І кожного разу їй відповідали, що не вони займаються цією проблемою. Потім було ще декілька дзвінків у різні інстанції з таким же результатом. Розгублена жінка телефонувала навіть туди, де й справді їй допомогти не могли. І вже важко було зрозуміти, хто каже правду, а хто просто відфутболює, як у рідному ЖЕКу.

Зрештою, чоловік пані Винницької вирішив діяти як справжній українець – звернувся за допомогою до друзів і знайомих. Першу необхідну допомогу надав заслужений артист України, оперний співак Степан П’ятничко – допоміг закрутити будинкові крани в підвалі. Інший знайомий – депутат міської ради – “змусив” приїхати аварійну службу на місце. До речі, вся робота аварійної служби зайняла до двох хвилин часу, тоді як телефонні розмови та з’ясовування, хто ж це зробить – годину. Будинок залишився без води, і тільки та, що назбиралася між перекриттям, ще з годину лилася на голови мешканцям.

А тепер повернімося до номера 080. Виявляється, це наша, українська, служба 411. Тобто – центральна міська диспетчерська служба. Вона повинна керувати життям міста в нічний час і вихідні дні. Щоб не сталося – пожежі, землетруси, паводки, масові заворушення – саме за цим телефоном можуть звертатися за допомогою громадяни. Тут мають надати необхідну інформацію або скеровувати потрібні служби на місце пригоди. І, як нам сказала диспетчер, кожен дзвінок записується на плівку, щоби в разі непорозумінь, все можна було би з’ясувати.
Але за більш детальною інформацією нас відіслали до Личаківської диспетчерської служби, яка б і мусіла надати допомогу потерпілим мешканцям. “Так, – відповіли нам там, – до нас зверталися мешканці цієї квартири. Ось усе зареєстровано в журналі. Ми й надали їм допомогу негайно”. Ця заява дуже здивувала пані Оксану. Бо, за її словами, жодна зі служб, куди вона зверталася, навіть не поцікавилася, де вона мешкає! Можливо, адресу назвали потрібним людям її впливові друзі.

І ще одне, може, найсуттєвіше в цій ситуації. Будучи особою доволі скромною, Оксана Винницька в жодній із тих телефонних розмов не називала своєї посади й тим більше не вимагала до себе якогось особливого ставлення. Чомусь уважалося, що всі люди рівні і не має значення, хто там мешкає. Особливо, якщо вони вчасно сплачують квартплату і всі комунальні послуги та податки.
Мусимо ще зауважити, що вся ця метушня відбувалася у п’ятницю ввечері, близько дев’ятої, і пересічного львів’янина може здивувати хіба що те, що за всіма телефонами, куди зверталася пані Оксана, відразу ж відповідали.

Людина з “цілком нормальною”, постсовковою, психологією, дізнавшись про цей випадок, дивується (ми перевіряли) хіба що наївності поважної пані, яка не знає, що ми на такий випадок тримаємо в хаті звичайний розвідний ключ і заздалегідь дізнаємося про місце розташування основних будинкових комунікацій. Але пані Оксана з цим не згодна. “Якщо я зможу вплинути, щоб іншим людям не повторилося таке, то я робитиму це” – відзначила вона.
Цікаво б довідатися, що про це думають керівники відповідних служб міста?

POSTUP - ПОСТУП
№104 (548),
21 червня 2000 року
·PDF - ст.01n
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Галицька солідарність
·Знову в Росію
·В "Епіентрі" скандалу
·Справедливість для Австрії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Електротранс" проти "обленерго"
·Андрій Парубій - як... Мати Тереза
·"Стан української мови - незадовільний"
·Львів"яни захищатимуть Ліван

НАША СТОЛИЦЯ
·ЗВЕРНЕННЯ
·Київ - дорогий, Львів - безцінний
·Служба 411 у Львові
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·В "Епіентрі" скандалу
·Знову в Росію
·Комісар ОБСЄ вивчатиме становище російської меншини
·Тигипко не повернеться в уряд

ПОСТУП У СВІТ
·Монарх вимагає компенсації
·Папу запросили до Пхеньяна
·Тайбей пропонує Пекіну мир
·Бутефліка - африканський миротворець
·У президенти - лише Кшаклєвського
·СВІТООГЛЯД

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Літо патріарха
·Михайло Хвойницький

АРТ-ПОСТУП
·Під батутою японця
·Скіфське срібло у Львові
·Вони не бавляться в театр, вони йому служать

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Гривні не потрібні гроші МВФ
·Кінець епохи великих спекулянтів
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Прикарпаття" стало третім зайвим
·Залишилося лише три вакансії
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Шарлеруа - поле битви
·ГОРОСКОП