BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21 червня 2000 року |

Справедливість для Австрії

ЄВРОСОЮЗ

Адам СИНИЦЬКИЙ

У португальському місті Санта Маріа да Фейра триває саміт ЄС. Центральними питаннями для учасників зустрічі стали: продовження чи скасування дипломатичних санкцій проти Австрії, створення 5-тисячного поліційного корпусу швидкого реагування, який, разом із 60-тисячним мобільним корпусом, стане складовою власних збройних сил Союзу, а також допущення Греції до спільної торгової зони Євросоюзу.

Якщо друге і третє питання обговорювалися відносно спокійно, то тема непокірної Австрії, як і можна було передбачити, викликала чималий сплеск емоцій. Ще під час обіду керівників країн-членів ЄС австрійський канцлер Вольфганг Шюссель дозволив собі доволі провокативно висловитися стосовно несправедливого, на його думку, ставлення ЄС до його країни. І хоча спроби канцлера нав’язати дискусію в неформальному інтер’єрі були ігноровані господарем – прем’єром Португалії Антоніо Гутьєррешом, чимало учасників саміту, здається, мають все більше сумнівів стосовно доцільності продовження санкцій. Завдяки старанням Німеччини та Франції обговорення питання про зняття санкцій щодо Австрії, які, нагадаємо, були запроваджені після входження до уряду цієї країни ультраправої Партії свободи Йорга Гайдера, було заблоковане, деякі члени Євросоюзу, схоже, залишилися досі при своїй думці.

Так, наприклад, датчани й фіни угледіли в санкціях ЄС порушення демократичних прав членів Союзу. Для Фінляндії, яка довгий час перебувала в орбіті потужних впливів Москви, це особливо болюче питання, тоді як волелюбна Данія, що від початку досить скептично дивилася на ідею створення З’єднаних Штатів Європи, попросту може заблокувати своє й без того відтягнене входження до зони євровалюти.

У своїй детальній доповіді канцлер Вольфганг Шюссель заявив колегам, що напівізоляція Австрії викликає невдоволення в нього на батьківщині і ускладнює роботу очолюваного ним уряду. Він нагадав, що на минулих виборах більша частина австрійців проголосувала проти партії Гайдера, відтак санкції є лише бар’єром на шляху до подальшої інтеграції в ЄС. Його слова красномовно підтверджувала група молодих людей, які зібралися перед будівлею засідання, скандуючи: “Справедливості для Австрії!”.

Свої сумніви стосовно політики ізоляції Австрії висловив і міністр закордонних справ Великої Британії Робін Кук, який закликав до діалогу з Віднем і вказав на “пробуксовування” дипломатичних санкцій, які спричинилися досі лише до погіршення й без того непростої ситуації.

Натомість Антоніо Гутьєрреш, який займає наразі перехідний пост голови Євросоюзу, недвозначно заявив, що до наступного саміту жодних поступок від ЄС австрійцям чекати не слід.

POSTUP - ПОСТУП
№104 (548),
21 червня 2000 року
·PDF - ст.01n
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Галицька солідарність
·Знову в Росію
·В "Епіентрі" скандалу
·Справедливість для Австрії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Електротранс" проти "обленерго"
·Андрій Парубій - як... Мати Тереза
·"Стан української мови - незадовільний"
·Львів"яни захищатимуть Ліван

НАША СТОЛИЦЯ
·ЗВЕРНЕННЯ
·Київ - дорогий, Львів - безцінний
·Служба 411 у Львові
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·В "Епіентрі" скандалу
·Знову в Росію
·Комісар ОБСЄ вивчатиме становище російської меншини
·Тигипко не повернеться в уряд

ПОСТУП У СВІТ
·Монарх вимагає компенсації
·Папу запросили до Пхеньяна
·Тайбей пропонує Пекіну мир
·Бутефліка - африканський миротворець
·У президенти - лише Кшаклєвського
·СВІТООГЛЯД

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Літо патріарха
·Михайло Хвойницький

АРТ-ПОСТУП
·Під батутою японця
·Скіфське срібло у Львові
·Вони не бавляться в театр, вони йому служать

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Гривні не потрібні гроші МВФ
·Кінець епохи великих спекулянтів
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Прикарпаття" стало третім зайвим
·Залишилося лише три вакансії
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Шарлеруа - поле битви
·ГОРОСКОП