BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21 червня 2000 року |

В "Епіентрі" скандалу

СКАНДАЛ

Юрій ВОВКІВ

Такого видовища в Україні ще не було і навряд чи ще колись буде. Двох чи не найпотужніших ідеологічних, політичних, бізнесових супротивників не просто витягнули на світ Божий, але й дали можливість обмінятися “люб’язностями” на очах у багатомільйонної аудиторії телеглядачів. Без жодних купюр і заборонених тем. Кожен сказав те, що хотів. Результати двобою ще довго будуть у всіх на вустах...

І Юлія Тимошенко, і Григорій Суркіс вважаються ветеранами українського енергоринку, де вона спеціалізувалася на газовому секторі, він – на електроенергетичному. Однак після приходу Тимошенко в уряд їхні інтереси перетнулися, після чого почалася звичайнісінька війна. І тепер, коли Юлія Володимирівна натискає на урядові важелі для витягування на поверхню грошових потоків доволі затіненого енергоринку, а Григорій Михайлович стимулює широкоформатну кампанію проти уряду і віце-прем’єра з ПЕК, зокрема, супротивники отримали нагоду сказати один одному все, що кожен з них думає.

Уособлення жіночності

З Тимошенко, очевидно, добряче попрацювали і іміджмейкери, і психологи, перш ніж вона з’явилася у студії. Уособлення спокою і впевненості, вона використала всі свої козирі максимально: спокійна реакція на будь-які звинувачення, жодного зриву, підкреслена інтелігентність, дуже пристойна українська мова і ця фраза: “Будете перебивати – я просто піду”, кинута Піховшеку, перетворили всю програму з доволі прозорою метою (чергової “популяризації” “королеви газової труби”) мало не на її бенефіс.

“Уряд Ющенка істотно відрізняється від інших урядів – його не можливо корумпувати, він не буде лобіювати чиїсь бізнес-інтереси, окрім державних”, – одразу відрекламувалася віце-прем’єр. Після короткого екскурсу в історію занепаду ПЕК вона “пройшлася” по головних клієнтах – НАК “Нафтогаз України”, “Укрнафті”, “Енергоатому” та ін., наголосивши на здобутках: з 98% взаємозаліків “Нафтогаз” вишов на 95% проплати, перекрито 1 млрд. грн. на нафторинку, віднайдено 300 “атомних” мільйонів. А криза в ПЕК – вона таки “дійсно існує, але це криза тіньових структур, які кожного дня, завдяки кваліфікованій роботі уряду, втрачають свої тіньові прибутки”, зазначила Тимошенко. І пригадала Суркісові і його “Український кредитний банк”, і 8 приватизованих ним обленерго, які оплачували лише 4-7% вартості електроенергії, збираючи до 90% оплати споживачів за неї. При цьому дісталося і Генпрокуратурі з Радою нацбезпеки та оборони – вони, мовляв, лише пропонують застосовувати економічні засоби впливу там, де є відверті крадіжки.

Напрочуд показовим моментом виявилася реакція на Суркісове “Я вже не кажу про мужню людину – Тулуба, яку ви відправили у відставку і якому ви не дали працювати. Про професіонала, людину честі, моралі і моральності, і людини, яка намагалася навести в цій сфері порядок. Ви зруйнували основи енергетики”. Тимошенко не стрималась і розсміялася, незважаючи на нервове напруження.
Продовження – стор. 4

POSTUP - ПОСТУП
№104 (548),
21 червня 2000 року
·PDF - ст.01n
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Галицька солідарність
·Знову в Росію
·В "Епіентрі" скандалу
·Справедливість для Австрії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Електротранс" проти "обленерго"
·Андрій Парубій - як... Мати Тереза
·"Стан української мови - незадовільний"
·Львів"яни захищатимуть Ліван

НАША СТОЛИЦЯ
·ЗВЕРНЕННЯ
·Київ - дорогий, Львів - безцінний
·Служба 411 у Львові
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·В "Епіентрі" скандалу
·Знову в Росію
·Комісар ОБСЄ вивчатиме становище російської меншини
·Тигипко не повернеться в уряд

ПОСТУП У СВІТ
·Монарх вимагає компенсації
·Папу запросили до Пхеньяна
·Тайбей пропонує Пекіну мир
·Бутефліка - африканський миротворець
·У президенти - лише Кшаклєвського
·СВІТООГЛЯД

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Літо патріарха
·Михайло Хвойницький

АРТ-ПОСТУП
·Під батутою японця
·Скіфське срібло у Львові
·Вони не бавляться в театр, вони йому служать

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Гривні не потрібні гроші МВФ
·Кінець епохи великих спекулянтів
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Прикарпаття" стало третім зайвим
·Залишилося лише три вакансії
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Шарлеруа - поле битви
·ГОРОСКОП