BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 21 червня 2000 року |

Кінець епохи великих спекулянтів

FOREVER

Наталія СТЕЛЬМАЩУК

Джордж Сорос передає керівництво своєю багатомільярдною фінансовою імперією синові Роберту. “Це не династична передача влади”, – підкреслив 69-річний міжнародний спекулянт. Як висловився Сорос, синові ще треба довести, на що він здатний. Спочатку 36-річний Роберт виконуватиме роль координатора процесу реформування фондів свого батька. Сам Джорж Сорос збирається поступово відійти від справ, працювати в доброчинних фондах і писати книгу.

У 1992 році Джордж Сорос заробив мільярд на падінні фунта. Проте нещодавно великий фінансист несподівано заговорив про намір змінити інвестиційну стратегію на користь надійніших проектів. Головна причина, оголосив він, – в тому, що його фонд став завеликим. “Ми стали динозаврами, готовими до вимирання, – каже Сорос. – Ми дуже великі. Ми всім заважаємо. Це нікуди не годиться. На мій погляд, ринок – це взагалі місце для невеликих і анонімних інвесторів”.

У свій час Джордж Сорос був таким відомим, а його фонд став таким могутнім, що гравці на ринку стали стежити вже не за ринковими тенденціями, а за діями Сороса. І коли Сорос говорив, світ уважно прислухався до його слів. У цьому й уся справа, вважають експерти. Спекулянт, особливо валютний спекулянт, рідко заробляє гроші за ніч – для успіху йому потрібні місяці, протягом яких слід залишатися в тіні, щоб ніхто й не здогадувався про його плани. Але якщо ти вже настільки громіздкий і відомий, то ти позбуваєшся всіх переваг, які є у невеликого гравця.

Зараз він говорить, що треба змінити стратегію і вкладати гроші не в компанії, акціями яких торгують на біржах, а в нікому не відомі маленькі фірми, які за вдалого збігу обставин, можуть принести інвестору величезний прибуток. “У новій економіці я хочу брати участь за допомогою приватного інвестування. На мій погляд, акції компаній, що займаються високими технологіями, переоцінені. За фантастичним зльотом пішло падіння, і я думаю, що попереду ще довгий період коригування ринку”, – такий останній прогноз Сороса. Проте недавні збитки Сороса неабияк зіпсували його репутацію людини, яка ніколи не помиляється.

Необхідність радикальних змін інвестиційної стратегії Сороса стала очевидною після того, як у квітні він звільнив ряд провідних співробітників своїх фондів через колосальні збитки, яких він зазнав навесні під час корекції фінансових ринків. Тільки фонд Quantum втратив декілька мільярдів доларів.
Сорос вирішив відмовитися від ризикованих операцій і перевести
11 млрд. дол., що залишилися, в надійніші фінансові справи. “У моєму віці я стаю консерватором. – зазначив Сорос з цього приводу. – Зараз я хочу, щоб повернення капіталу сягало 15%, а не 30%”.

Результатом цього стане злиття фондів Quantum і Quantum Emerging Growth Fund, яке заплановане на 1 липня. Новий фонд отримає назву Quantum Endowment Fund. Його активи становитимуть 6,5 млрд. дол. Особиста частка Сороса становитиме 60%. Ще 4,5 млрд. дол., що залишаться, він має намір інвестувати головним чином у нерухомість. Незважаючи на те, що інвестори вилучили з фондів Сороса приблизно 3 млрд. дол. після того, як він почав реструктуризацію, його фінансова компанія з 11 млрд. дол. надалі залишаеться одним із найбільших у світі фондів.

Звістка про те, що Роберт Сорос може очолити цю імперію, спантеличила тих фінансистів, які з ним працювали. Роберт, за їх словами, ніколи не був активним, не виявляв амбіцій і завжди вважав за краще проводити час у колі сім’ї, ніж працювати допізна. Його головним досягненням уже під крилом батька було самостійне рішення інвестувати в нову інтернет-компанію Web TV перш ніж її купила Microsoft. Тому виглядає, що без постійних консультацій з татусем Робертові Соросу важко буде управляти такою надпотужною фінансовою структурою, як Quantum Endowment Fund. І слава батька йому, очевидно, не загрожуватиме.

POSTUP - ПОСТУП
№104 (548),
21 червня 2000 року
·PDF - ст.01n
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Галицька солідарність
·Знову в Росію
·В "Епіентрі" скандалу
·Справедливість для Австрії

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·"Електротранс" проти "обленерго"
·Андрій Парубій - як... Мати Тереза
·"Стан української мови - незадовільний"
·Львів"яни захищатимуть Ліван

НАША СТОЛИЦЯ
·ЗВЕРНЕННЯ
·Київ - дорогий, Львів - безцінний
·Служба 411 у Львові
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·В "Епіентрі" скандалу
·Знову в Росію
·Комісар ОБСЄ вивчатиме становище російської меншини
·Тигипко не повернеться в уряд

ПОСТУП У СВІТ
·Монарх вимагає компенсації
·Папу запросили до Пхеньяна
·Тайбей пропонує Пекіну мир
·Бутефліка - африканський миротворець
·У президенти - лише Кшаклєвського
·СВІТООГЛЯД

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Літо патріарха
·Михайло Хвойницький

АРТ-ПОСТУП
·Під батутою японця
·Скіфське срібло у Львові
·Вони не бавляться в театр, вони йому служать

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Гривні не потрібні гроші МВФ
·Кінець епохи великих спекулянтів
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·"Прикарпаття" стало третім зайвим
·Залишилося лише три вакансії
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Шарлеруа - поле битви
·ГОРОСКОП