BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX червня 2000 року |

Чия голова полетить за Тулубом?

ТЕНДЕНЦІЇ

Юрій ВОВКІВ

Відставка якоїсь ключової фігури у паливно-енергетичному комплексі назрівала мало не з самого початку роботи Ющенкового Кабінету. Більшість аналітиків досі достеменно не можуть второпати, для чого було створювати вертикаль “Тимошенко-Тулуб”, які уособлють настільки антагоністичні сили.

Адже за Юлією Володимирівною вже давно і небезпідставно закріпилося прізвисько “газової принцеси” – вона заслужила його в давніших боях на енергоринку за сприяння великого друга керованих нею “Єдиних енергосистем” Павла Лазаренка. Знаючи її хватку та інтереси, багато хто був переконаний, що з важелями віце-прем’єра вона багато чого зможе зробити для власного добробуту. Натомість ім’я Сергія Тулуба пов’язують із енергетичними інтересами Суркіса-Медведчука, які стоять на діаметрально протилежних позиціях стосовно нашої “королеви газової труби”. Тож, із початком їхньої спільної роботи в енергосекторі в цьому крилі уряду почали творитися дивні речі: після призначення наради в міністра палива та енергетики на 9.00 раптом організовувалася нарада у віце-прем’єрші на 9.15. Пропозиції і робота міністерства палива й енергетики наштовхувалася на несприйняття Юлії Володимирівни. Натомість її вказівки і розпорядження частенько просто-таки ігнорувалися Тулубом і його апаратом. Зрозуміло, що мав місце конфлікт інтересів – кожен “гнув” свою політику. Однак це безпосередньо відбивалося й на галузі.

Апогеєм стало запровадження жорстких умов проходження коштів при розрахунках з енергопідприємствами, а також перерахунок газових боргів з Росією, який “успішно” (при цьому дехто натякає на старі добрі контакти з російськими газовими босами) провела Тимошенко. При цьому постраждав занадто “засвічений” тодішній голова НАК “Нафтогаз України” Ігор Бакай, якого забрали просто з-під гострих кігтів. Однак, якщо питання газових боргів вирішилося здебільшого завдяки впливовим російським друзям, то електроенергетика виявилася занадто чітко розділеною. І тут коса контролю за кожною гривнею найшла на камінь приватизованих обленерго. Полетіли іскри у формі масових відключень струму. Наразі утворилася патова ситуація: прем’єр не може, а Президент не хоче зрозуміти, куди діваються 80 і більше відсотків оплачених споживачами за електроенергію коштів, а олігархи не можуть (або не бажають) пояснити, куди ці гроші йдуть. Населення й інші споживачі залишаються заручниками ситуації.
Тимошенко і Тулуба вже зіштовхували лобами – після першого “розбору польотів” у ПЕК Президентом на засіданні Кабміну їм доручили напрацювати спільний проект реформування енергоринку. З цього творчого гібрида вийшла мильна бульбашка, натомість Тулуб пожалівся Президентові на “несумісність характерів” із віце-прем’єром та її непрофесіоналізм (що було зроблено в обхід безпосереднього керівника – прем’єра). Апеляція до Кучми ні до чого не призвела. А велика подруга прем’єра втрималася і після другого “розбору польотів” главою держави. Натомість у цих боях уряд уже загубив міністра економіки Сергія Тигипка, який вирішив спробувати кращої долі в парламенті. Кажуть, він теж не поділяв стратегічно-концептуальних підходів “леді Ю.”. Воістину – фатальна жінка!

Тепер Тимошенко обіцяє обговорити з прем’єром кандидатів на вакантну посаду, аби “вдруге не помилитися”. Лідер дружнього партії “Батьківщина” Руху Юрій Костенко вважає, що наступник Тулуба мусить знайти спільну мову з віце-прем’єром – чи не натякає він на свою скромну персону? Натомість політологи з новою силою пророкують “початок кінця урядової кризи”, прогнозуючи відхід ще кількох людей – принаймні в енергетичному блоці і починають із самої Тимошенко. Сам же Тулуб, мабуть, не міг зробити такий крок без погодження з прихильними до нього олігархами. А це означає, що гра триватиме.

POSTUP - ПОСТУП
№ 103 (547), 16
червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Чи наше місто найкраще?
·Папа обідав із найубогішими
·Увага! Брудні вибори!
·Тулуб здався
·Чи були сексоти поміж журналістами?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Сирота байдужий до виборів
·Чи наше місто найкраще?
·Львівщина - найаграрніша
·Нам би трошки спирту...
·Владу тероризують?

НАША СТОЛИЦЯ
·Діти з пасовиська
·Чорні жнива канікул
·Надзвичайна ситуація вимагає відповідних заходів
·Про захист звукового середовища Львова
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Чия голова полетить за Тулубом?
·Кучма побачить Фіделя
·Українська книга матиме пільги
·Справа проти "Хліба України"
·"Варяг" подався до Китаю

ПОСТУП У СВІТ
·Завербований православним архієпископом
·Заарештовано біржову мафію
·Геть "мирний атом"!
·Каспій ділять без Росії
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Газовий вузол
·Airbus контра Boeing
·Банківський сектор стане прозорішим

ФУТБОЛЬНИЙ ПОСТУП
·СВІТ

ТЕАТРАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Варшавська опера на львівській сцені
·Українська театральна культура на експорт

СПОРТ-ПОСТУП
·Італія йде далі
·Лучкевич і Броварський продовжили контракти з клубом на два роки
·"Революція" у вітчизняному баскетболі
·Перша чемпіонка Європи - українка!
·Дощова поразка

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Чаювання з Віктором Морозовим у "Цукерні"

ТВОЕ ПРАВО У ПОСТУПІ
·Піраміда обману

ПОСТУП IN MEMORIA
·Тверді мелодії
·Пам"яті Михайла Сороки

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Генрі Мур
·Сальгадо. "Діти виходу"
·Від слів - лише неприємності?
·Відвідайте Болонью
·Лувр холодно приймає примітив

АВТО-ПОСТУП
·Відмовляємося від нафти?
·НОВИНКИ

ПОСТУП З ПРОДОВДЕННЯМ
·МАЙСТЕР І МАРГАРИТА

КНАЙПИ У ПОСТУПІ
·Львівські шинки

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Спрингстіна не любить поліція
·Майже музичні новини
·ГОРОСКОП