BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX червня 2000 року |

Надзвичайна ситуація вимагає відповідних заходів

МІСЬКРАДА

Іван ГОР

На вчорашнє надзвичайне засідання Львівської міської ради було винесено два питання: про впорядкування дрібнороздрібної торгової мережі, про акустичний режим і про захист звукового середовища в м. Львові. Розгляд цих питань ініціювала фракція НРУ, яку разом із партнером по блоку – ПРП – дехто з зацікавлених і поважаних у Львові осіб звинувачує у “злочинній безпорадності й байдужості”, що призвели до “жахливого розгулу русифікації та криміналізації”. Проекти ухвали готувала спеціально створена тимчасова комісія, а на вчорашнє засідання запросили керівників міської міліції та інших виконавчих органів.

За відсутності Богдана Шкаради перед сесією виступав його заступник, полковник Пантюшев, який розказував про проблеми міліції, нестачу коштів на бензин, скорочення кадрів. Однак, незважаючи на це, міліція здійснила за 5 місяців цього року 299 перевірок підприємств торгівлі та громадського харчування й відкрила 138 кримінальних справ за фактами порушень. Торговців
оштрафовано на загальну суму 40737 гривень. Якщо врахувати, що в місті 2685 підприємств торгівлі та громадського харчування і 25717 приватних підприємців, то виходять не цілі дві гривні на одну особу, фізичну чи юридичну.

Не обійшлося без звинувачень у тому, що працівники міліції збирають побори з продавців на ринках. Зокрема, депутат Роман Боднар зробив висновок, що вільна торгівля узгоджується з міліцією, яка хоче вижити, а загалом, “стан, який є в міліції, загрожує безпеці України”. Полковник Пантюшин запевнив депутатів, що “ми контроль у місті не втратили і не втратимо”, а якщо є відомості про корупцію, то “вживаємо заходів, аж до кримінальних справ і звільнення з органів внутрішніх справ”.

Керівник міського відділу торгівлі та побуту Ярослав Пелеховський зазначив, що “кожен, хто торгує в незаконному місці, комусь за це платить”, – і якби було менше узаконеної вуличної торгівлі, було би менше незаконної.
Надходження до бюджету від об’єктів стаціонарної торгівлі з розрахунку на одного працюючого втричі більші, ніж від вуличної. А фактично, в місті є близько двох тисяч незареєстрованих яток та інших об’єктів вуличної торгівлі, які нічого не платять до міського бюджету.

Оратори також піддали сумніву міф про те, що вулична торгівля дає нові робочі місця, бо купівельна спроможність мешканців міста обмежена, і кожне нове робоче місце у вуличній торгівлі практично спричинює скорочення робочих місць у крамницях. Не кажучи вже про жахливі умови праці на ятках, професійні захворювання працівників, антисанітарний і неестетичний стан усіх тих яток, наметів, столів, із яких продають товари сумнівної якості, обраховуючи та обважуючи при цьому покупців.

Депутати прийняли за основу проекти ухвал, одна з яких передбачає припинення функціонування об’єктів дрібнороздрібної торгової мережі на деяких вулицях і площах у центрі Львова, а також упорядкування цієї мережі в місті загалом, а друга “Про захист звукового середовища в м.Львові”(див. текст нижче). Дехто запропонував замінити слова “російськомовних” в ухвалі на просто “іноземних”. Однак автор проекту ухвали про аудіоекологію в м. Львові депутат Орест Друль зазначив, що надзвичайна ситуація вимагає конкретних надзвичайних заходів: якщо місто заповнила російськомовна попса, то треба вживати конкретних заходів щодо її обмеження; коли місту загрожуватиме навала китайськомовної музики, то боротимемось і з її засиллям. “Ми несемо політичну відповідальність не лише за наші дії, але і за нашу бездіяльність!” – сказав п. Друль.

Ще до обговорення ухвали на сесії її проект викликав жвавий інтерес у російськомовній пресі: минулої суботи про львівську аудіоекологію згадали київське Зеркало недели та московські Известия, у вівторок – Комсомольская правда, англомовна Moscow Times навіть розпочала рекламу: “Вам набридла російська попса в московських ресторанах? Їдьте на захід – в українському Львові вона швидко зникне”.

POSTUP - ПОСТУП
№ 103 (547), 16
червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Чи наше місто найкраще?
·Папа обідав із найубогішими
·Увага! Брудні вибори!
·Тулуб здався
·Чи були сексоти поміж журналістами?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Сирота байдужий до виборів
·Чи наше місто найкраще?
·Львівщина - найаграрніша
·Нам би трошки спирту...
·Владу тероризують?

НАША СТОЛИЦЯ
·Діти з пасовиська
·Чорні жнива канікул
·Надзвичайна ситуація вимагає відповідних заходів
·Про захист звукового середовища Львова
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Чия голова полетить за Тулубом?
·Кучма побачить Фіделя
·Українська книга матиме пільги
·Справа проти "Хліба України"
·"Варяг" подався до Китаю

ПОСТУП У СВІТ
·Завербований православним архієпископом
·Заарештовано біржову мафію
·Геть "мирний атом"!
·Каспій ділять без Росії
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Газовий вузол
·Airbus контра Boeing
·Банківський сектор стане прозорішим

ФУТБОЛЬНИЙ ПОСТУП
·СВІТ

ТЕАТРАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Варшавська опера на львівській сцені
·Українська театральна культура на експорт

СПОРТ-ПОСТУП
·Італія йде далі
·Лучкевич і Броварський продовжили контракти з клубом на два роки
·"Революція" у вітчизняному баскетболі
·Перша чемпіонка Європи - українка!
·Дощова поразка

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Чаювання з Віктором Морозовим у "Цукерні"

ТВОЕ ПРАВО У ПОСТУПІ
·Піраміда обману

ПОСТУП IN MEMORIA
·Тверді мелодії
·Пам"яті Михайла Сороки

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Генрі Мур
·Сальгадо. "Діти виходу"
·Від слів - лише неприємності?
·Відвідайте Болонью
·Лувр холодно приймає примітив

АВТО-ПОСТУП
·Відмовляємося від нафти?
·НОВИНКИ

ПОСТУП З ПРОДОВДЕННЯМ
·МАЙСТЕР І МАРГАРИТА

КНАЙПИ У ПОСТУПІ
·Львівські шинки

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Спрингстіна не любить поліція
·Майже музичні новини
·ГОРОСКОП