BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX червня 2000 року |

Піраміда обману

До редакції “Поступ” звернувся мешканець Львова Андрій Лабан. Свого часу він вкладав гроші в акції акціонерного товариства “ТІС”. Тепер же з’ясував для себе, що радше за все він втратив усі свої кошти.

Андрій розповів, що придбав в АТ “ТІС” 6 жовтня 1994 року, 3 грудня 1994 року та 29 березня 1996 року 80 акцій, які були записані у книзі реєстрацій товариства під номерами 146, 162, 202, 26\96,50\96 на загальну суму еквівалентною у 400 доларів США. При купівлі акцій оплату вносив українською національною валютою з розрахунком – одна акція – п’ять умовних одиниць.

На запитання навіщо Андрій Лабан вкладав гроші в акції, він сказав, що мав бажання покращити свої житлові умови. А через те, що шість років тому на кожному кроці рекламувалося АТ “ТІС”, яке пропонувало купувати майбутні метри свого помешкання частинами, тож спокусився. Сподівався, що протягом наступних п’яти років зможе повністю викупити собі якусь квартиру.

Ось що розповідає Андрій Лабан:

– Останній внесок я зробив 1996-го. Але вже під кінець року зауважив, що керівництво веде себе якось не коректно. Згідно із Законом України “Про господарські товариства” ст. 28 акції купують учасники на підставі договору з його засновниками. Ми ж, не заключаюючи жодного договору, придбали папірці-сертифікати, де розпливчато зазначено, що їх можна обміняти на сертифікати нерухомого майна, і що сертифікат буде замінено на акції після їхнього випуску. Лише згодом зрозумів, що це радше було порушення, яке давало змогу засновникам не повністю нести відповідальність за свої вчинки.

Далі Андрій Лабан спробував процитувати трохи наше українське законодавство, мовляв, згідно із Законом України “Про господарські товариства” вищим органом акціонерного товариства є загальні збори товариства, які визначають основні напрямки діяльності АТ, обрання і відкликання спостережної, ревізійної комісії, притягнення до майнової відповідальності посадових осіб, про придбання АТ акцій, які він випускає, прийняття рішення про припинення діяльності товариства. Нагадав співрозмовник, що збори скликають не рідше одного разу на рік, а позачергові – у разі неплатоспроможності товариства. Однак, за словами Лабана, збори не скликали протягом останніх чотирьох років, хоча відбувалися зміни у керівництві АТ “ТІС”, мало того, постало питання про його банкрутство.

Як вдалося дізнатися “Поступу”, свого часу АТ “ТІС” направду оголосило велику рекламну кампанію, оскільки планувало в районі проспекту Чорновола створити величезний бізнес-центр. Планувалося, що кошти громадян, які будуть задіяні у будівництво такого бізнес-центру, згодом повернуться хорошими відсотками, оскільки підприємницька оборудка за деякими підрахунками мала великі перспективи. Що ж сталося згодом важко навіть прогнозувати. Оскільки як фізичні так і юридичні особи вкладали величезні кошти, переважно від 1000 до 20000 доларів, і на будівництво за усіма попередніми прогнозами мало би вистарчити. Однак будівництво не було завершене, а само підприємництво десь занедбалося. Окрім того, “Поступ” намагався відшукати хоча б когось із керівництва АТ “ТІС” та будь-які пошуки видалися марними. Згодом і в Арбітражному суді скажуть, що вони також уже майже півроку мріють побачити когось із представників АТ “ТІС”, та допоки – не судилося...

Начальник контрольно-правового відділу Львівського територіального Управління Державної Комісії з цінних паперів та фондового ринку Назар Кравець розповів “Поступу”, що ще років зо два тому всі газети були переповнені рекламою цієї фірми. Адже планувалося направду величезне будівництво бізнес-центру. Залучалися кошти, окрім основних фондів ще й заощадження пересічних громадян.
Рекламною кампанію заохочували і мешканців Львова, отож вкладали свої гроші.

А 18 квітня у № 71 “Голосу України” було повідомлення про те, що АТ “ТІС” оголошує про своє банкрутство. До 18 травня приймалися заяви від кредиторів. На сьогодні Арбітражний суд розглядає справу за № 2\116-21\19.

Як зауважив Назар Кравець важко зараз стверджувати, чи було ВАТ “ТІС” штучно доведено до банкрутства, чи підтриємство збанкрутувало само, бо доволі часто трапляються різні афери з підприємством, зокрема так звана реструктиризація на два підприємства, одне з яких, якщо говорити на хлопський розум, бере на себе усі борги, а інше – основні засоби, обладнання, майно... Що ж відбувається у даному випадку – невідомо...

За офіційним тлумаченням “Поступ” звернувся до Арбітражного суду міста Львова. Розповідає суддя Л.Давид.

– 25 січня була винесена ухвала суду, якою зобов’язано основного кредитора подати для офіційного друкованого органу Верховної Ради чи Кабінету Міністрів України оголошення про порушення справи про банкрутство акціонерного товариства “ТІС”. У відповідності статті 5 і 9 Закону України про банкрутство у старій редакції. (Це редакція 1999 року, що і було виконано.) У газеті “Урядовий кур’єр” від 18 квітня № 71 було опубліковано оголошення про порушення справи про банкрутство АТ “ТІС” арбітражним судом Львівської області. Згідно із Законом “Про банкрутство” протягом місяця приймаються кредиторські заяви з майновими вимогами. Надійшло 48 кредиторських заяв від фізичних і юридичних осіб з різними вимогами. Залежно від їхнього надходження приймаються і будуть розглядатися протягом місяця-двох. За результатами заявлених кредиторських вимог розгляд справи був відкладений. Ухвала суду в частині опублікування оголошення виконана, а в частині опису майна – не виконана. Бо розпорядником майна визначено промислове об’єднання Акціонерного банку “Промінвестбанк” України в місті Львові. Є заява від Акціонерного банку про те, що вони не могли виконати цієї вимоги і просять відтермінувати ухвалу, оскільки їхні представники не можуть зустрітися з керівництвом АТ “ТІС”. Якщо ця ухвала не буде виконана протягом п’яти днів, то суд може згідно із 119 статею Арбітражно-процесуального кодексу накласти штраф за невиконання ухвали суду і добиватися дальшого виконання в частині опису майна.

Розгляд справи було призначено на 23 травня цього року, представник заявника подав суду докази виконання ухвали в частині публікації, розпорядника майна зобов’язано ще раз представити акт опису майна. На цьому засіданні представників “ТІС” не було, і жодних спростувань з цього приводу не має.

Заборгованість Акціонерного товариства “ТІС” перед кредиторами є дуже великою. Зараз ще чітко не можна назвати цієї суми, оскільки кредиторські вимоги не розглянуті і не визначені. Відносно кожної чи то юридичної чи фізичної особи справа буде розглядатися в окремому провадженні і згідно з нею виноситимуть рішення, на яку суму визнається кредиторська вимога. Через те, що йдеться про доволі велику суму, і оскільки керівництво АТ “ТІС” на судове засідання не з’являється (хоч останньою ухвалою суду участь в таких судових засіданнях була визначена обов’язковою), був зроблений запит начальником Львівського Управління статистики, аби встановити юридичний статус АТ “ТІС”.

Учора відбулося засідання суду. Жодного представника від АТ “ТІС” на судовому засіданні знову не було. Я вважаю за необхідне повідомити про даний факт прокуратуру Львівської області для того, аби перевірити, чи є склад злочину чи не має складу злочину у діях службових осіб власне АТ “ТІС”. Адже з 1995 року до 2000 року від фізичних та юридичних осіб приймалися гроші. Досі питання не врегульовано, і ніяк не вирішено. Після результатів розгляду моєї ухвали прокуратурою області провадження по справі буде поновлено і справа буде вирішуватися по суті.

Із тих заяв, які є вже розглянуті, можна зробити попередній висновок, що кошти згідно з угодою надходили на розрахунковий рахунок АТ “ТІС”. Правда докладніше про фінансові операції можна буде говорити, коли будуть розглянуті усі кредиторські вимоги, які розглядатимуться (залежно від надходження) протягом літа. Кожна справа слухатиметься окремо. По кожній справі буде винесено конкретну ухвалу, де буде визнано або не визнано кредиторські вимоги, і буде вказана чітка сума кредиторських вимог. Лише після розгляду усіх кредиторських заяв, якщо АТ “ТІС” не розрахується з усіма кредиторами, буде створена ліквідаційна комісія. До того часу вже буде зроблено акт опису майна. Якщо буде потреба, буде зроблено експертизу усього майна або аудиторський висновок про наявність коштів цього товариства.

Варто зауважити, що люди повинні перш ніж укладати угоди переконатися, що ці угоди реальні і вони забезпечені бодай якимось майном чи якимись грошовими коштами. Зараз ми маємо ситуацію пост-фактум. Себто те майно, яке в товаристві ще є, знову ж таки я не маю відомостей, яке воно є і на яку суму, згідно із Законом “Про банкрутство” буде реалізовано і розприділено між тими акціонерами-кредиторами. Однак на сьогодні про це ще говорити рано. Оскільки Закон “Про банкрутство” передбачає таке поняття як санація. Можливо представники АТ “ТІС” знайдуть собі санатора, який візьме на себе борги і обов’язки боржника. Прикро, що я не маю змоги поспілкуватися із керівництвом АТ “ТІС” і запитати їх, як вони бачать цю ситуацію. Можливо за півроку, гадаю, була нагода прийти до суду і просто з’ясувати чи подати своє бачення тої ситуації. Наразі маємо ігнорування і вимог суду і вимог акціонерів.
Прикро, що наші люди мало обізнані із законодавством. Ті люди, котрі не встигли звернутися згідно із чинним законодавством старого Закону “Про банкрутство” могли звернутися із кредиторськими вимогами протягом місяця з моменту публікації. Вони могли звернутися до 18 травня. Однак, якщо у кредитора були поважні причини (поважність цих причин визначається в кожному випадку окремо), тоді треба писати кредиторську заяву – заяву про визнання кредитором на таку-то суму, просити поновити термін звернення і вказати обов’язково ті поважні причини, які перешкодили йому. Бо те, що хтось не прочитав оголошення – не є поважною причиною. Із заявою, складеною попередньо із юристом, можна звернутися до арбітражного суду у місячний термін і обов’язково документально обґрунтувати, чому це звернення було подано лише тепер.

Якщо особа зверталася до якихось інших органів і з приводу суперечки вже було винесено інше рішення іншим судовим органом (себто АТ “ТІС” винен їм ті гроші), то особа просто подає рішення загального суду і свою кредиторську заяву. Тобто факти, які вже встановлені загальним судом, вони не потребують додаткового підтвердження. Для нас рішення загального суду є обов’язковим.
Підготувала Зоряна ІЛЕНКО

POSTUP - ПОСТУП
№ 103 (547), 16
червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Чи наше місто найкраще?
·Папа обідав із найубогішими
·Увага! Брудні вибори!
·Тулуб здався
·Чи були сексоти поміж журналістами?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Сирота байдужий до виборів
·Чи наше місто найкраще?
·Львівщина - найаграрніша
·Нам би трошки спирту...
·Владу тероризують?

НАША СТОЛИЦЯ
·Діти з пасовиська
·Чорні жнива канікул
·Надзвичайна ситуація вимагає відповідних заходів
·Про захист звукового середовища Львова
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Чия голова полетить за Тулубом?
·Кучма побачить Фіделя
·Українська книга матиме пільги
·Справа проти "Хліба України"
·"Варяг" подався до Китаю

ПОСТУП У СВІТ
·Завербований православним архієпископом
·Заарештовано біржову мафію
·Геть "мирний атом"!
·Каспій ділять без Росії
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Газовий вузол
·Airbus контра Boeing
·Банківський сектор стане прозорішим

ФУТБОЛЬНИЙ ПОСТУП
·СВІТ

ТЕАТРАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Варшавська опера на львівській сцені
·Українська театральна культура на експорт

СПОРТ-ПОСТУП
·Італія йде далі
·Лучкевич і Броварський продовжили контракти з клубом на два роки
·"Революція" у вітчизняному баскетболі
·Перша чемпіонка Європи - українка!
·Дощова поразка

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Чаювання з Віктором Морозовим у "Цукерні"

ТВОЕ ПРАВО У ПОСТУПІ
·Піраміда обману

ПОСТУП IN MEMORIA
·Тверді мелодії
·Пам"яті Михайла Сороки

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Генрі Мур
·Сальгадо. "Діти виходу"
·Від слів - лише неприємності?
·Відвідайте Болонью
·Лувр холодно приймає примітив

АВТО-ПОСТУП
·Відмовляємося від нафти?
·НОВИНКИ

ПОСТУП З ПРОДОВДЕННЯМ
·МАЙСТЕР І МАРГАРИТА

КНАЙПИ У ПОСТУПІ
·Львівські шинки

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Спрингстіна не любить поліція
·Майже музичні новини
·ГОРОСКОП