BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX червня 2000 року |

РЕВЮ

Але ж літо! Здається, мізки в голові можуть повсихати від такої спеки. А тут ще думати треба, щось писати. Пити всілякі трунки, щоб у голові не висохло все до останку. Порядні люди вже вибираються десь на моря, далекі і близькі, чи хоча б кудись до тещі, на городи. А ти пиши, пиши, пиши, незважаючи на той жар.

Єдина втіха, що ще зо тридцять добродіїв мусять паритися у Львові зі своїми командами аж до кінця місяця. Та у них є інтерес – вибори по Галицькому округу. Задля місця під шатром Верховної Ради готові і не таке стерпіти.
Уявляєте собі – вистояти зараз на мітингу під палючим сонцем, та ще й у краватці, бо ж треба виглядати солідно перед виборцями. Виборці – ті у пошуках тіні ще десь можуть попід дерева поховатися чи взагалі десь за столиком сидіти і пиво дудлити. Але кандидат мусить бути на видноті – там, де найбільше жарить, – та й, обливаючись потом, казати мудрі речі. Отой, хто таку мордацію витримає, – справді загартований боєць, і парламентські дебати та інтриги для нього будуть забавками.

Але все єдно кандидатів тридцять, а місце лише одне, і реальних претендентів можна на пальцях однієї руки полічити. А чого інші мордуються у тих перегонах? Важко сказати. Можливо, комусь хочеться хоч кілька тижнів побути під дією кандидатського імунітету, хтось хоче прорекламувати свою особу, хтось уже приготував рамку для свого посвідчення і колись показуватиме внукам, що й він був кандидатом у народні депутати. А дехто вважає, що немає нічого неможливого і пре вперед, розштовхуючи усіх, хто вештається попід ногами.

Добре, коли кандидат – людина вихована і хвалить тільки себе та власні обіцянки. Але ж дехто вважає, що здобуде більшу популярність, коли буде ганьбити своїх конкурентів та голосно кричатиме, які всі довкола погані. І, що не дивно, часто робить це не сам, бо завжди знайдуться у нас люди, готові виваляти ближнього у бруді. Навіть якщо самі недавно ще бігали до нього за подачками. Дехто з таких уболівальників встигає за час однієї кампанії по два-три рази поміняти фаворита і попідставляти своє “добре ім’я” під усілякими заявами і відозвами, часто протилежними за змістом та спрямуванням.

Що ж, кожен має право міняти свою думку та публічно про це заявляти. Тільки що серед порядної громади заклики таких осіб просто ніц не варті. Але, як не дивно, такі перекинчики завжди користуються попитом серед наших політиків. Є у Львові кілька осіб, котрі за останні два-три роки встигли позаписуватись до п’яти-шести партій. Дехто з них завжди опиняється навіть у керівних органах місцевих партійних організацій. Звичайно, партій багато, а бажаючих до них вступати – не дуже. Тож надто перебирати партійними кадрами не доводиться, і дехто готовий брати всіх, хто зголоситься, навіть переманювати “цінні кадри”, яких потім теж хтось переманюватиме. Міжфракційна ротація у парламенті зайвий раз засвідчує моральний стан українських політиків, рівень їх порядності та свідомості.

Але ж ми самі їх і обираємо. Тож нарікати можемо лише на самих себе. Бо ж за якими критеріями пересічний львів’янин обирає депутата (я маю на увазі тих, хто не віддається на волю випадку, а намагається зробити свідомий вибір)? Насамперед це має бути наш, українець, бажано галичанин, національно свідомий та не “комуняка”. Не має бути надто заможний, бо олігархів у нас нарід не любить. Тому виконані на крейдяному папері дорогі кольорові агітки часто мають зворотній ефект серед виборців, яких дратує таке марнотратство. Мусить гарно говорити, не затинатись та не вживати російських слів. Жінкам подобається, щоб кандидат був зросту вище середнього та добре презентувався.
І головне, щоб виглядав як “свій хлоп”, та одночасно не був з усіма за панібрата. Бо ж має бути трохи пошанівку та поважности для пана майбутнього посла. Якщо до того додати трохи розумної агітації, але без пересади (бо хто б у таку спеку слухав довгі промови та читав якісь програми) – вважайте округ своїм. Шкода, що пізно вже зараз продавати цю “технологію”, тож дарую її усім претендентам безкоштовно.

Нарешті у Києві відреагували на наші розмови про автономію Галичини. Причому досить гостро. Газета “День”, наприклад, застерігає перед другим Ольстером. Не знаю, як там в Ольстері, але мусимо визнати, що цивілізовані демократичні англійці в Ірландії за триста років встигли добитися набагато більших успіхів у нищенні ірландської мови, ніж московські колонізатори в Україні. Тож ірландці мають повне право вимагати повернення втрачених прав. Хоча важко їм буде відродити вже свою мову, бо інтеграція у культуру “старших братів” зайшла задалеко. Нам, на щастя, ще трохи далеко до Ольстера. Але якщо будемо й далі спати, то теж може виявитись, що “потяг уже пішов”. Тоді вже й бомби не допоможуть.

Цікаво, якби протестувати на тему галицького патріотизму кандидатів у депутати по Галицькому округу, щоб переміг саме той, хто найбільше за Галичину вболіває. Ось тоді за два роки зможемо вимагати від усіх кандидатів чіткої позиції щодо майбутнього нашого краю.

А галичан в Україні набагато більше, ніж ірландців у Вільній ірландській державі. І ми ще маємо шанс. Погано, якщо не зуміємо ним скористатись. Ось тоді вже справді нам наші нащадки не вибачать.
Леон РЕВІЗІОНІСТА

POSTUP - ПОСТУП
№102 (546), 15
червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Нацбанк під слідством
·За окупацію треба платити
·Арешт Гусинського як предвісник репресій

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Омельченко покаже "кузькіну мать"
·"Загадки міста Лева" загубили переможця
·Кримінальна відповідальність за борги

НАША СТОЛИЦЯ
·Кандидати економлять на зарплаті
·Ідеальний депутат - політик і фахівець
·АРХІВАРІУС
·Право вибору
·В пошуках офірного цапа

ПОСТУП З КРАЮ
·Лазаренко відкидає звинувачення
·Литвин зазіхає на славу Табачника
·Нацбанк під слідством
·...І 40 українських мільйонерів
·АН "пролетів"
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Кім з Кімом мусили домовитись
·Кашмірське зізнання екс-прем"єра
·Замах на Папу пробачено
·За окупацію треба платити
·Черговий поступ у справі компенсацій

РЕВЮ В ПОСТУПІ
·РЕВЮ
·ЗЛОЧИН І КАРА

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Хліба вистачить усім
·Де бідному українцеві працювати?
·Iridium знову стає популярним
·СВІТ

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

НОСТАЛЬГІЯ
·Їжак

СПОРТ-ПОСТУП
·Футболісти - про Euro-2000
·Хто сказав, що словенці - лижники?
·СПОРТ-БЛІЦ

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Карембе між Стразом і стресом
·ГОРОСКОП