BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13 червня 2000 року |

ОПЕК уже не в стані контролювати ціни

НАФТА

Наталія СТЕЛЬМАЩУК

На міжнародних ринках учора різко виросли ціни на нафту. Вартість одного бареля на торгах у Лондоні перевищила 30 доларів. Ціна нафти тепер досягла найвищої позначки після березня, коли країни-члени ОПЕК погодилися збільшити обсяг видобутку. Проте жодних практичних дій у цьому напрямку зроблено не було, генеральний секретар ОПЕК Рілвану Лукман днями заявив, що малоймовірно, що наступна зустріч ОПЕК, яка відбудеться 21 червня у Відні, щось дійсно вирішить. А ціни на нафту продовжуватимуть рости. Зокрема, вартість галона бензину вперше в історії США перевищила 2 долари.

Нагадаємо, що в березні нафтові міністри країн ОПЕК уклали неофіційну угоду про збільшення обсягів видобутку сирої нафти на 500 тис. барелів на день у тому випадку, якщо середня ціна семи найбільш поширених видів нафти протягом 20 днів виходитиме за межі 22-28 доларів за барель. Однак розрахунки, які проводилися наприкінці минулого тижня, виявилися невтішними: ціна за вказаний період в середньому складала 28,08 доларів за барель. А саме таких показників намагалися не допустити в ОПЕК. Алі Родрігес, міністр енергетики Венесуели, який виконує обов’язки президента ОПЕК, спробував зняти напруження. Він заявив, що видобуток не буде збільшуватися автоматично услід за підвищенням ціни. “Ми повинні все добре продумати і зважити перед тим, як прийняти рішення, – повідомив Родрігес у телеінтерв’ю. – Спочатку треба дізнатися, чи короткострокове це підвищення, чи ціна встановилася надовго”.

Директор-розпорядник Міжнародного енергетичного агентства Роберт Пріддл вважає основною проблемою те, що не встановлена конкретна ціна на “опеківську” нафту. Адже текст угоди не був прийнятий формально. Крім того, досі не визначена методика розрахунку: чи вважати середньою ціну за кожен із двадцяти днів, чи брати за основу увесь двадцатиденний період.

Щоденна середня ціна у квітні становила 22 долари, а наприкінці травня перевищила 28 доларів, причому на сьогодні не вжито жодних заходів для того, щоб якось врегулювати ситуацію. Тим часом аналітики критикують ОПЕК за те, що організація не може чітко визначити свою політику, а невизначеність продовжує сіяти паніку серед торговців. Глава Salomon Smith Barney Пітер Гігнокс з цього приводу сказав, що для нього та інших промисловців залишається таємницею, чи буде збільшення випуску нафти формальним шахрайством із квотами чи це справді реальне підвищення обсягів видобутку.

Лео Дроллас, заступник директора Global Energy Studies, теж нерішуче коментує нинішню ситуацію на нафтовому ринку. Він вважає, що вихід ціни за встановлений кордон став для ОПЕК повною несподіванкою. “Коли угода була схвалена, вони думали, що зміна квот видобутку швидше буде пов’язана зі зниженням ціни нижче мінімальної позначки, ніж із перевищенням максимальної, повідомив Дроллас. Ми вважаємо, що ймовірність збільшення видобутку на сьогодні дорівнює 60%, але ніхто не впевнений, що так справді станеться”.
Директор Dresdner Kleinwort Benson Мехді Варзі повідомив, що ОПЕК здійснила помилку, відмовившись від своєчасного прийняття рішень, й тепер воно може бути відкладене до зустрічі країн-членів ОПЕК у Відні 21 червня. Але і в цьому випадку не треба чекати великого збільшення видобутку, оскільки високі ціни можуть призвести до зниження попиту, хоча наразі спостерігається якраз зворотна тенденція. На його думку, в найближчому майбутньому ціни на нафту ростимуть. Ця тенденція збережеться доти, поки реально не підвищаться обсяги видобутку нафти.

POSTUP - ПОСТУП
№101 (545),
13 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Українсько-польські проблеми - одним махом
·Енергетична криза. Що нового?
·Розшифровано генетичний код?
·Десятиріччя нової української націонал-демократії
·Українізація по-українськи
·Росіянин - чеченський камікадзе

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Демаркацію кордону
·Вибухова лихоманка
·Енергетична криза. Що нового?
·Українсько-польські проблеми - одним махом
·На Личакові все спокійно
·Матерія безкінечна...

НАША СТОЛИЦЯ
·Пасажиром дорожче, ніж вантажем
·Сумна хроніка вихідних
·Ігор Осташ: Чи матиме слово народний депутат Чорновіл?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Українізація по-українськи
·Десятиріччя нової української націонал-демократії
·Міненерго позбавило струму військово-повітряні сили
·Уряд має регламент
·Ядерні порахунки

ПОСТУП У СВІТ
·Рушійна сила Європи
·Чому зволікає Пхеньян?
·Республіка спадкового президентства
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Найфтопродукти подорожчають
·ОПЕК уже не в стані контролювати ціни
·NTT позбавлять державних пут
·СВІТ

ФУТБОЛЬНИЙ ПОСТУП
·А судді хто?
·Чемпіонат Європи у європейській пресі

СПОРТ-ПОСТУП
·Збірна України їде на Чемпіонат світу!
·П"єрс і Куертен - найкращі на "Ролан Гаррос"
·Останній Кубок Стенлі ХХ століття
·СПОРТ-БЛІЦ
·Каспарова викликав на матч... Стінг
·Андрій Волокітін виконав норму гросмейстера!

ПОДІЇ ТИЖНЯ
·РЕВЮ
·РЕЙТИНГ ВПЛИВОВОСТІ

ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ПОСТУП
·Темрява вулиць породжує злочинців

ОСВІТА У ПОСТУПІ
·Історія вуличного ліхтаря
·ЛІМ готує нове покоління лідерів

АРТ-ПОСТУП
·Батик-шоу від Оленки Куб"як: Для гарної тканини і модельєри зайві
·Страшна помста Мирослава Скорика - гімн із поросячим хвостиком

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Той, хто завжди в епіцентрі

ПРОДОВЖЕННЯ ПОСТУПУ
·Анатомія злочину Ментена

КНАЙПИ У ПОСТУПІ
·Львівські шинки

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·МУЗИЧНІ НОВИНИ
·ГОРОСКОП