BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13 червня 2000 року |

Батик-шоу від Оленки Куб"як: Для гарної тканини і модельєри зайві

СТИЛЬНО

Наталя КОСМОЛІНСЬКА

День перший: театр “Воскресіння”

Те, що це шоу починалося саме в театральному приміщенні, дуже відповідало його духу. Бо що таке мода, як не гра, у яку людство бавиться вже упродовж тисячоліть? І що таке одяг, як не сцена для нашої фантазії?

Отож Олена Куб’як, торішня випускниця кафедри художнього текстилю Львівської академії мистецтв, для показу своїх авторських робіт у техніці холодного батику обрала саме сцену, трансформувавши традиційне дефіле в демонстрацію... тканин!

Непрофесійність модельок (а ними виступили молодші колежанки художниці – студентки коледжу декоративного мистецтва ім. Ів. Труша та ЛАМ), ба навіть прорахунки режисури – все з горою надолужувала яскрава видовищність.
Мальовничим виглядало все: як сцена, так і глядацтво, яке на дев’яносто п’ять відсотків складалася зі студентсько-викладацького контингенту тих же таки ЛАМ і “Трушівки”. Публіка виглядала відповідною до акції – немовби ексклюзивно підібраною оцінити адресоване їй дійство.

Що ж до самих тканин, то мистецтво юної художниці ще раз засвідчило, що школа львівського авторського текстилю – цікава і самобутня. І що, оскільки арт-мода багато в чому залежна від мистецьких якостей тканини, однозначно ліпше, щоби вона була авторською. І що як би не плакалися і не нарікали на фінансову нендзність нашої культури, молодь знаходить можливість творити і працювати. Навіть коли платити за це дововдиться із власної кишені.

День другий: галерея “Гердан”

У затишному залі галереї “Гердан” на вул. Руській, 4, де наступного дня відкривали виставку батиків Оленки Куб’як, також не обійшлося без дефіле. Усе ті ж юні модельки пурхали серед публіки яскравими шовковими метеликами. А авторка, немов ілюзіоніст, витягала із маленької торбинки усе нові й нові літні суконки найфантастичніших кольорів і кроїв. І їх могли приміряти й придбати усі охочі.

У присутнього на відкритті завсідника цієї галереї поета Ігоря Калинця розбігалися очі: чим милуватися насамперед – чи статичними зображеннями у рамах, чи живим втіленням грації? Емоційний заряд від такого споглядання був схожим на той, що приносить нам замилування квітами. От хто-хто, а Ігор Калинець, який оспівав у поезії красу навіть найнепримітнішої квітки, мав справжню насолоду від “Її ілюзій”.

І хоч на перший погляд ця виставка видавалася дещо нетрадиційною для галереї “Гердан”, її директор Юрко Бойко зазначив, що пішов на цей крок принципово: “Справа в тім, що саме в цей час ми мали би бути у Києві, куди “Гердан” запросили до участі в Міжнародному арт-фестивалі. Причому для нашої галереї там було зарезервовано місце на пільгових умовах і безкоштовні сторінки в каталозі. Але на повному серйозі обстоюючи сеператистські ідеї щодо Галичини, ми залишилися у Львові і зробили виставку. Здається, забава вдалася. Експозиція сформована з робіт, створених упродовж 1999-2000 років. Її можна буде оглянути в нас до 24 червня.

Сама авторка зізналася, що, можливо, не так кохається у моделюванні одягу, як у створенні цікавих тканин: “Хоч вони можуть мати суто прикладне використання, однак через ексклюзивність візерунку їх цілком можна вважати мистецькими виробами. Продукувати абсолютні копії не дає можливості сам технологічний процес. І рисунок, і кольорова гама – все неповторне. Мене б цілком задовольнила співпраця із якоюсь фірмою з пошиття одягу, для якої я могла би пропонувати свої авторські тканини і не журитися власне моделюванням – бо відчуваю, що це не цілком моя стихія, хоч я маю і власний досвід з проектування костюмів для рок-балету Ірини Мазур “Життя”. Робота над тканинами для вистави театру “Воскресіння” за п’єсою Луїджі Піранделло “Гірські велетні” наштовхнула мене на самоусвідомлення одного потаємного бажання. Я хочу застосовувати батик для створення... інтер’єрів”.

І ця маленька мрійниця шовкових інтер’єрів, поділилася ще однією зі своїх ілюзій: романтичний простір із акварельним ефектом від затишних бра, абажурів, пересувних складаних параванів, повісьм, фіранок. А ще художниця не від того, аби започаткувати моду на різнобарвні аксесуари до жіночого одягу. Ні, не звиклі шалики чи хустини! А, скажімо, вишукані торбинки, напівпрозорі рукавички чи парасольки. Ви б відмовилися від такої неповторності?

POSTUP - ПОСТУП
№101 (545),
13 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Українсько-польські проблеми - одним махом
·Енергетична криза. Що нового?
·Розшифровано генетичний код?
·Десятиріччя нової української націонал-демократії
·Українізація по-українськи
·Росіянин - чеченський камікадзе

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Демаркацію кордону
·Вибухова лихоманка
·Енергетична криза. Що нового?
·Українсько-польські проблеми - одним махом
·На Личакові все спокійно
·Матерія безкінечна...

НАША СТОЛИЦЯ
·Пасажиром дорожче, ніж вантажем
·Сумна хроніка вихідних
·Ігор Осташ: Чи матиме слово народний депутат Чорновіл?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Українізація по-українськи
·Десятиріччя нової української націонал-демократії
·Міненерго позбавило струму військово-повітряні сили
·Уряд має регламент
·Ядерні порахунки

ПОСТУП У СВІТ
·Рушійна сила Європи
·Чому зволікає Пхеньян?
·Республіка спадкового президентства
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Найфтопродукти подорожчають
·ОПЕК уже не в стані контролювати ціни
·NTT позбавлять державних пут
·СВІТ

ФУТБОЛЬНИЙ ПОСТУП
·А судді хто?
·Чемпіонат Європи у європейській пресі

СПОРТ-ПОСТУП
·Збірна України їде на Чемпіонат світу!
·П"єрс і Куертен - найкращі на "Ролан Гаррос"
·Останній Кубок Стенлі ХХ століття
·СПОРТ-БЛІЦ
·Каспарова викликав на матч... Стінг
·Андрій Волокітін виконав норму гросмейстера!

ПОДІЇ ТИЖНЯ
·РЕВЮ
·РЕЙТИНГ ВПЛИВОВОСТІ

ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ПОСТУП
·Темрява вулиць породжує злочинців

ОСВІТА У ПОСТУПІ
·Історія вуличного ліхтаря
·ЛІМ готує нове покоління лідерів

АРТ-ПОСТУП
·Батик-шоу від Оленки Куб"як: Для гарної тканини і модельєри зайві
·Страшна помста Мирослава Скорика - гімн із поросячим хвостиком

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Той, хто завжди в епіцентрі

ПРОДОВЖЕННЯ ПОСТУПУ
·Анатомія злочину Ментена

КНАЙПИ У ПОСТУПІ
·Львівські шинки

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·МУЗИЧНІ НОВИНИ
·ГОРОСКОП