BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 13 червня 2000 року |

ЛІМ готує нове покоління лідерів


Заступника директора з навчальної роботи Сергія Гвоздьова ми попросили розповісти про програму, з якої починав роботу інститут менеджменту. Вона розрахована на абітурієнтів, які вже мають вищу освіту. І тільки з досвідом та часом вони усвідомили, що працюючи у ринкових умовах, їм не вистачає знань для оволодіння ситуацією. І на студентську лаву йшли досвідчені люди. Найстаршому студенту, який студіював за цією програмою, було 45 років. За денною програмою треба навчатися рік, за вечірньою – два роки.

– Для кого призначена ця програма ?

– Для людей, які з часом усвідомлюють необхідність заснувати власне підприємство чи керувати певною групою людей. Наше завдання допомогти їм у тому, запевнити, що вони можуть це робити краще, ніж будь-хто інший. Вечірню програму проводять у час, зручний для клієнтів. І вона є найбільшим досягненням нашого Інституту. У ній збираються люди, які вже мають певний досвід управління або певні досягнення за своїм фахом. Заняття проводять у формі дискусії. І це, мабуть, найцікавіше для студентів. Бо кожен має змогу розкрити свої здібності. Таким чином створюється нове, командне знання. Це дає багато практичної користі, покращує результати.

– Ваші студенти можуть приходити із запитаннями, які виникають у них в процесі роботи на власній фірмі?

– Так воно й відбувається. Ситуації можуть бути різні. Наприклад, минулого четверга на заняттях з менеджменту до мене звернулися студенти із конкретними проблемами. У якихось ситуаціях я можу подати їм ідею. Якщо ці поради їм видаються корисними, вони їх беруть до уваги. Але для глибшого вивчення та вирішення проблеми в Інституті діють інші структури. Одна з них – факультет неперервної освіти, де проводять тренінгові програми на потреби підприємців.
Тобто, якщо за результатами своєї діяльності підприємець приходить до висновку, що його підлеглі потребують додаткової інформації, пояснень як виконувати ті чи інші дії, вони можуть у цьому підрозділі замовити короткотермінові тренінгові програми, які відбуватимуться у зручний час та у зручному для клієнта місці. Це дає змогу нашим споживачам не відчувати себе школярами. І у звичній для них атмосфері шукати нестандартні відповіді на ті питання, які виникають у їхньому реальному житті. Друга структура займається консалтинговою підтримкою. Це є центр підтримки бізнесу. Спочатку ми проводимо діагностику підприємства, визначаємо ту галузь, яка потребує найбільших зусиль, даємо початкові поради. Можливо навіть встановити дублюючих менеджерів. У цьому потреба виникає тоді, коли підприємство починає працювати із західним інвестором.

– Ви до однієї групи набираєте гуманітаріїв і природничників чи у різні? І, відповідно, чи навчаєте їх за різними програмами?

– Безумовно, є своя специфіка у кожній професії і у кожному виді діяльності. Проте у реальному житті і тому, хто має власну галерею, і тому, хто відкриває продуктовий магазин, потрібно знати загальні принципи ведення бізнесу. Проте під час занять вони по-різному реагують на різну інформацію. Але це визначається не попередньою освітою, а генетичним складом кожного. Одні з нас мають схильність до гуманітарних, інші – до природничих наук. Безумовно, що це проявляється і в аудиторії. І добре, що у цій аудиторії є люди різні. Питання, які порушуються, аналізуються, ставляться під сумнів, переопитуються. Іде подвійна перевірка з різних боків того ж самого розв’язання. Проте тренінги і консалтинги індивідуалізовані під потреби клієнта. Тут не може вже бути ніякого об’єднання в одну групу.

– Ваші випускники досягають певних висот. Ви користаєте з цих знайомств?

– Наше суспільство побудоване на зв’язках. І ми намагаємося цю систему зробити об’єктивною. Вона працює через асоціацію випускників Інституту, яку ми називаємо “ЛІМ-АЛУМНА”. Вони нам надзвичайно багато допомагають. І ми їм намагаємося. Якщо з часом наші випускники потребують додаткових знань, вони звертаються на факультет неперервної освіти. Минулого року для випускників, які навчалися у нас п’ять-шість років тому, запросили західних експертів. А вони, зі свого боку, допомагають набувати досвіду студентам, які навчаються на факультеті менеджменту та маркетингу. Наприклад, зараз для відомої фірми, яка продає “Добру каву” наші студенти проводять маркетингове дослідження.
Очевидно, їх ще не можна самостійно пускати у плавання. Але під керівництвом наших же випускників, які добре орієнтуються у маркетингових дослідженнях, студенти виконують простіші завдання. Для них це – досвід. Адже цього потребує кожен працедавець – добру освіту та практику. Практику дають наші випускники. Їхній вплив на наші програми став дуже відчутним. Крім того, ми відстежуємо вакансії і завжди можемо скерувати наших випускників як цьогорічних, так і минулих років на кращу роботу та посаду.

– Хто зініціював саме таку допомогу?

– За час навчання щезає дистанція між студентами, викладачами та адміністрацією. Ми ставимося один до одного як до колег. І це сприяє тому, що ми потребуємо спілкування один з одним. Окрім формальних зустрічей, щомісяця у другий вівторок в одній з кав’ярень збираються наші студенти та випускники. Це спілкування дуже багатогранне. Воно не було з початку запланованим, але у певний час ми усвідомили, що це мусить бути.

Статечні татусі та розумниці мами, які в інституті менеджменту здобули другу вищу освіту почали цікавитися, чи можна тут же вивчити своїх дітей, випускників шкіл. Так два роки тому з’явився факультет зі спеціальностями “маркетинг” і “менеджмент організацій”. Хоч Інститут приватний, а навчання платне, випускники отримують диплом державного зразка. Навчатися треба чотири роки. Інститутом передбачено десять пунктів умов знижки в оплаті. Про це все розповідає Анатолій Мачкур, декан факультету менеджменту та маркетингу.

– Хто навчається в Інституті і якого рівня мають бути знання випускників?

– Випускник Інституту повинен “наповнитися” знаннями, знати основи бізнесу, психологію поведінки людини, розуміти організацію і ті процеси, які в ній відбуваються. Він повинен вміти працювати з людьми, інформацією, бути висококласним користувачем персонального комп’ютера, знати іноземні мови, насамперед – англійську. Випускник повинен мати певний рівень культурного розвитку – вміти поводити себе відповідно до норм етики, знати етикет, знати і розуміти історію і традиції України. Випускник повинен вміти працювати в групі, зважати на колектив. Йому має бути притаманний так званий корпоративний дух. Він повинен бути постійно готовим до змін, відкритим до сприйняття нового, прагнути до самовдосконалення і до вдосконалення інших людей, а також любити працю і могти довго та напружено працювати. А це потребує високого сформованого мотивування.

– Що є характерним у підготовці бакалаврів?

– Базовий характер бакалаврського етапу вищої бізнес-освіти забезпечують широким набором гуманітарних та соціально-економічних, фундаментальних економічних та управлінських, професійно орієнтованих та спеціальних дисциплін. Перший блок дисциплін, в якому домінують предмети гуманітарного напрямку, спрямований на оволодіння основами наук про людину, суспільство, світову культуру, на формування світогляду високоосвіченої людини. Особливе значення надається вивченню іноземних мов, забезпеченню комп’ютерної грамотності фахівців. Блок фундаментальних і професійно орієнтованих дисциплін забезпечує базові економічні і управлінські знання та закладає основи професійної освіти. Третій блок – дисципліни економічної та управлінської спеціалізації – дає змогу бакалаврам швидко орієнтуватися на виробництві, ефективно реалізовувати свої знання та здібності.

– У вас навчаються звичайнісінькі діти, не вундеркінди. Можливо навіть, що вони не завжди усвідомлюють значення та потрібність навчання. Як ви виходите з таких ситуацій?

– Звичайно, дітям після школи доросле життя видається трошки ілюзорним. Їм хочеться іноді прогуляти заняття, не підготуватися до дискусу. Але у нас досить тісний зв’язок з батьками. І ми постійно повідомляємо як про успішність їхніх дітей, так і про відвідування занять. Батьки платять гроші, вони мають право на відкриту інформацію. До речі, у нас в Інституті диференційована оплата за навчання – розмір її залежить від результатів складання іспитів та заліків, а також відвідування занять. Ми також намагаємося створити атмосферу, яка б абсолютно не допускала ненормативних стосунків між викладачами та студентами.

– А зараз про найважливіше на даний час – які умови вступу до Інституту?

– Вступні тестування проводяться з математики, української мови та літератури починаючи з 21 червня. Хочу зазначити, щоби скласти ці тести, випускникові буде достатньо знань, яких він здобув у школі. Якщо його середній бал складає не менше 4,75, вступний іспит він складає у формі співбесіди. Вступні іспити проходять в атмосфері абсолютної відкритості, що гарантує справедливе оцінювання знань абітурієнта та виключає можливості зловживання. Ще у нас діють підготовчі курси, результати випускних іспитів яких прирівнюються до результатів вступних. Крім того, без вступних іспитів за результатами співбесіди зараховують декілька категорій абітурієнтів. Є також абітурієнти, які мають право на зарахування поза конкурсом. З кожним студентом адміністрація Інституту укладає угоду про підготовку бакалавра з відповідної спеціальності.

POSTUP - ПОСТУП
№101 (545),
13 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Українсько-польські проблеми - одним махом
·Енергетична криза. Що нового?
·Розшифровано генетичний код?
·Десятиріччя нової української націонал-демократії
·Українізація по-українськи
·Росіянин - чеченський камікадзе

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Демаркацію кордону
·Вибухова лихоманка
·Енергетична криза. Що нового?
·Українсько-польські проблеми - одним махом
·На Личакові все спокійно
·Матерія безкінечна...

НАША СТОЛИЦЯ
·Пасажиром дорожче, ніж вантажем
·Сумна хроніка вихідних
·Ігор Осташ: Чи матиме слово народний депутат Чорновіл?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Українізація по-українськи
·Десятиріччя нової української націонал-демократії
·Міненерго позбавило струму військово-повітряні сили
·Уряд має регламент
·Ядерні порахунки

ПОСТУП У СВІТ
·Рушійна сила Європи
·Чому зволікає Пхеньян?
·Республіка спадкового президентства
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Найфтопродукти подорожчають
·ОПЕК уже не в стані контролювати ціни
·NTT позбавлять державних пут
·СВІТ

ФУТБОЛЬНИЙ ПОСТУП
·А судді хто?
·Чемпіонат Європи у європейській пресі

СПОРТ-ПОСТУП
·Збірна України їде на Чемпіонат світу!
·П"єрс і Куертен - найкращі на "Ролан Гаррос"
·Останній Кубок Стенлі ХХ століття
·СПОРТ-БЛІЦ
·Каспарова викликав на матч... Стінг
·Андрій Волокітін виконав норму гросмейстера!

ПОДІЇ ТИЖНЯ
·РЕВЮ
·РЕЙТИНГ ВПЛИВОВОСТІ

ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ПОСТУП
·Темрява вулиць породжує злочинців

ОСВІТА У ПОСТУПІ
·Історія вуличного ліхтаря
·ЛІМ готує нове покоління лідерів

АРТ-ПОСТУП
·Батик-шоу від Оленки Куб"як: Для гарної тканини і модельєри зайві
·Страшна помста Мирослава Скорика - гімн із поросячим хвостиком

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Той, хто завжди в епіцентрі

ПРОДОВЖЕННЯ ПОСТУПУ
·Анатомія злочину Ментена

КНАЙПИ У ПОСТУПІ
·Львівські шинки

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·МУЗИЧНІ НОВИНИ
·ГОРОСКОП