BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 червня 2000 року |

Німецька преса про футбол

EURO 2000

Наталка СНЯДАНКО

Прогнози: від надії
до песимізму

Колишній гравець національної збірної, а тепер тренер команди Франкфурта Фелікс Магат налаштований досить песимістично щодо шансів німецької збірної в майбутньому Чемпіонаті Європи. “Ми вже не належимо до фаворитів, і у групових іграх ми зможемо виграти лише з великим напруженням, при цьому дійдемо не далі, ніж до чвертьфіналу. Для цього німецькій збірній порівняно і іншими командами бракує ігрового потенціалу, – написав Магат у статті для ґазети Hamburger Abendblatt у вівторок, – ми не можемо орієнтуватися на ігрові можливості наших суперників із команд Франції, Нідерландів, Іспанії, Румунії чи Португалії. Привабливість німецького футболу залежить від результату.
Боротьба, витривалість і бажання, насамперед бажання, – це наші чесноти”.
Фелікс Магат, який минулого сезону заздалегідь попереджав команду Франкфурта про те, що їй загрожує виліт із Бундесліги, вважає однією з причин слабкості німецької збірної законодавчу заборону залучати до роботи зі збірною іноземців: “І це в ситуації, коли збірна терміново потребує висококваліфікованого технічного персоналу. Самого лише Пауло Ринка (“Баварія” – “Баєр” – 0:4), німця бразилійського походження, замало”.

Інші слабкі місця, на думку Магата, – тактичний порядок, який “лише схематичний”, а також повернення в команду Томаса Геслера та Лотара Матеуса (останній повернувся в 1998 році незадовго до Чемпіонату світу): “Тоді результати Матеуса були високі, та команді це не допомогло. Що ж до Геслера, то на основі свого суперуспішного сезону у Бундеслізі він, звичайно, заслужив цю номінацію, та не аж тепер, а значно раніше. І якщо вже повертати його назад, то не просто задля того, щоби він відсидів на лаві запасних.
Центральні позиції в команді не можна міняти просто так. Тактика з Геслером повинна бути іншою, ніж без нього. Й у цьому я бачу проблему”.

На противагу цьому песимістичному погляду Франц Бекенбауер і Улі Штиліке демонстрували у пресі великий оптимізм. Віце-перзидент німецької збірної Франц Бекенбауер висловився в інтерв’ю ґазеті Bild: “Я думаю, ми спроможні захистити свій титул. Бо в тому, що стосується гри, попереду нас тільки голландці. Всі інші 15 команд такі ж сильні, як і ми. Можливо, ми будемо першими серед рівних. Повернення в команду Томаса Геслера дуже обнадійливе.
Якщо йому забракне дихання, ми заберемо його з поля. Та він оптиміст і заражає цим усю команду, а це дуже важливо. Краще раніше замінити його на полі, ніж надто пізно випустити туди”.

Багаторічний асистент тренера команди Ерика Рибека Улі Штиліке, якого лише кілька тижнів тому замінив на його посаді Горст Грубеш, але який продовжує працювати для німецької збірної, тренуючи молодь, висловився в ґазеті Abendzeitung: “Німецька збірна, без сумніву, найурівноваженіша. Той, хто завойовує собі в ній позицію, здатен подолати всі перешкоди. Я думаю, ми можемо навіть виграти новий титул. Чому б і ні? Та фаворитами, без сумніву, є голландці. Туркам теж немає на що особливо сподіватися”.

Єдиний німець серед суддів Чемпіонату Європи Маркус Мерк не хоче судити фінальний матч Чемпіонату у Роттердамі 2 липня: “Це означатиме, що німецька збірна вийшла зі складу учасників іще раніше”. І справді, є правило, що після півфіналу судити гру не може ніхто з суддів родом із країн-учасниць. Але якщо німецька збірна і потрапить до четвірку найгідніших, Мерк до того часу давно буде у своєму заміському помешканні на півдні Німеччини. 38-річний зубний лікар вирішив закінчити кар’єру судді, яка почалась у 1974 році, а в 1995 і 1996 рр. його було обрано “суддею року” в Німеччиині. У світі ж його зараховували до найкращих суддів. Але дві гри цьогорічного чемпіонату Маркус Мерк судитиме. Це вже вирішено. “Я старанно готуюся до чемпіонату, веду здоровий спосіб життя, бігаю. Я не маю права бути нервовим. Це погана передумова для суддівства”.

Як боротися
з уболівальниками?

Німецька поліція теж посилено готується до чемпіонату. Міністр внутрі-
шніх справ землі Північний Райн-Вестфалія Фритц Беренс заявив на прес-конференції, присвяченій початку чемпіонату: “Ми будемо застосовувати агресивні та репресивні методи проти ймовірних порушників порядку. Хулігани не можуть заплямувати честь Німеччини”.

Сьогодні лише в землі Північний Райн-Вестфалія поліція попередила 954 особи, котрі належать до “хуліганів категорії С”. 40 осіб, котрі живуть у цій землі, повинні під час перебування у Бельгії під час чемпіонату регулярно мельдуватися до поліції, 60 особам заборонено виїзд на Чемпіонат, і з цією метою навіть було внесено спеціальну поправку у відповідний закон про особисті посвідчення та візи. “Той, хто зневажить цю заборону, відповідатиме перед законом і буде суворо покараний. Якщо буде необхідно, ми можемо їх ізолювати на час чемпіонату. Ми будемо намагатися зробити все можливе, щоби зробити Чемпіонат Європи максимально мирним. Але 100% гарантії, що нам це вдасться, дати, на жаль, не можемо”, – сказав пан Беренс.

Уже виїхали на місця посилені загони охорони кордонів із Бельгією та Нідерландами. Спільними зусиллями німецької, бельгійської та нідерландської поліції планується перехоплювати хуліганів ще на в’їзді у країну, починаючи з понеділка.

POSTUP - ПОСТУП
№100 (544),
10-11 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Україна знову з голосом
·Борги погашатимуть... збільшуючи
·Львів без свтіла. Далі буде без води
·Суд над Російською землею

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Нас захищатимуть, як німців
·Діти на дорогах
·Молодь про Чорновола
·Безкоштовний інсулін

НАША СТОЛИЦЯ
·Школи і хабарі
·Три тисячі - за дружину
·Львів без свтіла. Далі буде без води
·Трамваї стануть дорожчими
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Боротьба за ефірний вплив завершилася
·Борги погашатимуть... збільшуючи
·І не буде жодного лівого
·Буде герб і буде пісня.. тобто гімн
·В Україні править "чернігівський клан"?
·Україну роблять звалищем

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Газова катастрофа
·Традиційні банки під загрозою
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·Сьогодні в Бельгії та Голландії стартує фінальна частина Чемпіонату Європи з футболу
·Німецька преса про футбол

ТУРИСТИЧНИЙ ПОСТУП
·Сам не вдома, а на морі!
·Де відпочиває українська "бізівумен"?
·378 кілометрів справжнього свята
·Відпочивайте за путівками турагенції "Всесвіт"!

АРТ-ПОСТУП
·Шлях до любові, віри та розуміння
·Мистецтво керувати мистецтвом

ШАХІВНИЦЯ ПОСТУПУ
·Зиновій Кулик

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

РЕЛІГІЙНИЙ ПОСТУП
·Дещо про свободу совісті

НЕРУХОМІСТЬ
·Будинок у кінці Академічної

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·Львівські хроніки з минулих літ
·Суржик для інтелігенції

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·EURO-2000. Свято чи трагедія?
·ГОРОСКОП