BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення




Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 червня 2000 року |

СВІТ

На світовому автомобільному ринку процвітає промислове шпигунство, заявив у Мадриді заступник генерального директора компанії General Motors Джордж Нейпер. Він прибув до Іспанії разом із представниками міністерства юстиції США, щоб вимагати видачі групи іспанських громадян – колишніх співробітників General Motors, які підозрюються в промисловому шпигунстві. За словами Д. Нейпера, група іспанців під керівництвом колишнього виконавчого менеджера мадридського представництва General Motors Хосе Ігнасіо Лопес де Арріортуа регулярно передавала секретну комерційну інформацію головному конкуренту компанії – німецькому автоконцерну Volkswagen. Внаслідок витоку інформації через “іспанську групу” General Motors втратив, за попередніми підрахунками, 1 млрд. доларів. Саме така сума позову, яку GM пред’явив компанії Volkswagen. Д. Нейпер нагадав, що в 1997 році Volkswagen вже заплатив GM 100 млн. доларів за позовом про промислове шпигунство.

Звістка про зміни в структурі управління компанії Procter & Gamble, а також попередження про можливе зниження її прибутків, вплинули як на котирування акцій самої компанії, які впали на 9%, так і на показники основних біржових індексів США. Dow Jones учора перебував на рівні 10671,51, знизившись на 141,35 пунктів, Nasdaq – на рівні 3825,47, знизившись на 13,79 пунктів.
Котирування акцій Microsoft внаслідок процесів, що відбуваються навколо компанії, знизилися на 3%. Індекс Standard & Poor’s 500 до моменту закінчення торгової сесії зупинився на рівні 1461,75, знизившись на 9,61 пункта, повідомляє FT.

Японія виділила Марокко два кредити на загальну суму 107 млн. доларів. Ці кошти будуть витрачені на розвиток залізничного і водного транспорту в країні. Процентні ставки за кредитами становили 1,7% і 2,2% відповідно. Позики повинні бути погашені протягом 30 років, повідомляє FT.

Мексиканська телекомунікаційна компанія Telefonos de Mexico SA досягла угоди з найбільшим канадським оператором телефонного зв’язку Bell Canada International Inc. про створення спільної компанії в Південній Америці. Нова компанія, якою вони будуть володіти в рівних частках, буде розташована в Бразилії і матиме стартову капіталізацію 3,5 млрд. дол. Компанія надаватиме послуги стаціонарного і мобільного телефонного зв’язку в Бразилії, Колумбії і Венесуелі й обслуговуватиме близько 2,5 млн. клієнтів.

Найбільші світові банки, серед яких Bank of America, Credit Suisse First Boston, Goldman Sachs, HSBC, J.P.Morgan, Morgan Stanley і UBS Warburg, збираються створити валютну інтернет-біржу, яка розміститься на сайті FXall.com. Новому електронному торговому майданчику передрікають роль лідера в цій сфері, інформує Dow Jones.

У країнах ЄС торік було виготовлено 1,01 млрд. пар взуття (загалом у світі – 11,8 млрд. пар), що на 4% менше, ніж у 1998 році. У
15 країнах ЄС діяло 13 тис. взуттєвих підприємств, на яких зайнято приблизно 300 тис. чоловік. Зниження виробництва взуття пов’язується зі зростаючим імпортом цієї продукції. Експорт взуття з ЄС у I півріччі 1999 року скоротився на 16,2% – до
124,01 млн. пар, а за вартістю – на 12% – до 2,15 млрд. євро. При цьому в США було поставлено 45,23 млн. пар на суму 903,9 млн. євро, в Японію – 6,3 млн. пар на 147,6 млн. євро. Водночас імпорт взуття в ЄС зріс на 8,7% – до 487 млн. пар вартістю 3,08 млрд. євро, хоча середня імпортна ціна знизилася на 3,8%. Основним постачальником взуття в країни ЄС залишався Китай, який продав
148,4 млн. пар на суму 588,7 млн. євро. За ним ідуть В’єтнам (95,8 млн. пар) та Індонезія (30,3 млн. пар).

POSTUP - ПОСТУП
№100 (544),
10-11 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Україна знову з голосом
·Борги погашатимуть... збільшуючи
·Львів без свтіла. Далі буде без води
·Суд над Російською землею

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Нас захищатимуть, як німців
·Діти на дорогах
·Молодь про Чорновола
·Безкоштовний інсулін

НАША СТОЛИЦЯ
·Школи і хабарі
·Три тисячі - за дружину
·Львів без свтіла. Далі буде без води
·Трамваї стануть дорожчими
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Боротьба за ефірний вплив завершилася
·Борги погашатимуть... збільшуючи
·І не буде жодного лівого
·Буде герб і буде пісня.. тобто гімн
·В Україні править "чернігівський клан"?
·Україну роблять звалищем

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Газова катастрофа
·Традиційні банки під загрозою
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·Сьогодні в Бельгії та Голландії стартує фінальна частина Чемпіонату Європи з футболу
·Німецька преса про футбол

ТУРИСТИЧНИЙ ПОСТУП
·Сам не вдома, а на морі!
·Де відпочиває українська "бізівумен"?
·378 кілометрів справжнього свята
·Відпочивайте за путівками турагенції "Всесвіт"!

АРТ-ПОСТУП
·Шлях до любові, віри та розуміння
·Мистецтво керувати мистецтвом

ШАХІВНИЦЯ ПОСТУПУ
·Зиновій Кулик

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

РЕЛІГІЙНИЙ ПОСТУП
·Дещо про свободу совісті

НЕРУХОМІСТЬ
·Будинок у кінці Академічної

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·Львівські хроніки з минулих літ
·Суржик для інтелігенції

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·EURO-2000. Свято чи трагедія?
·ГОРОСКОП