BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 червня 2000 року |

Традиційні банки під загрозою

КОНКУРЕНЦІЯ

Наталія СТЕЛЬМАЩУК

Один із найбільших банків світу J. P. Morgan опублікував звіт, з якого випливає, що традиційним банкам настав час занепокоїтися загрозою їх бізнесу з боку інтернет-банків. Експерти прогнозують, що протягом найближчих трьох років кількість банків у світовій мережі збільшиться втричі. Щоб утримати свої позиції, традиційним банкам доведеться хитрувати.

Вибухове зростання інтернет-банкінгу змусить європейські банки для збереження рентабельності “зробити значне зниження витрат”, стверджується в доповіді J. P. Morgan. Обсяг онлайнових фінансових послуг в найближчі три роки зросте до 440 мільярдів євро, що становить 15% ринку. З такою силою вже не можна не рахуватися.

Конкуренція між онлайновими і звичайними банками швидко зростатиме, пишуть аналітики J. P. Morgan, адже все більший потік клієнтів переходить в Інтернет. Згідно з оцінками, відтік клієнтів уже в найближчій перспективі може призвести до зниження прибутків найбільших європейських банків більш ніж на 7 мільярдів євро.

У доповіді прогнозується, що кількість клієнтів європейських банків у мережі до 2003 року зросте з 20 до 55 мільйонів. Як очікується, найбільша переорієнтація на Інтернет відбудеться у Швеції – 50% всіх клієнтів банків, Швейцарії – 36%, Німеччині – 25%. Третина нового “ощадного” бізнесу здійснюватиметься через Інтернет, а його сумарний обсяг становитиме 158 мільярди євро. У бізнесі взаємних фондів онлайнові продажі становитимуть 19% загальних обсягів операцій, або
192 мільярди євро.

Наразі Інтернет зосередився на найцінніших клієнтах, які більш ніж удвічі прибутковіші порівняно з іншими. Якщо онлайнові банки зможуть відвоювати більшу частку швидко зростаючого ринку фінансових послуг, традиційним банкам доведеться залишити галузь разом із мережею філіалів та з усіма своїми працівниками через нерентабельність. До загрози з боку онлайнових банків, таким чином, треба поставитися дуже серйозно, хоча й переоцінювати її теж не варто. “Факт напливу клієнтів в інтернет-банки очевидний, але онлайновий бізнес, який існує нині, не зможе задовольнити потреби всіх клієнтів”, – заявив Х’ю ван Стініс, відомий аналітик з питань електронних фінансів. Онлайновим банкам також потрібні будуть величезні додаткові інвестиції для задоволення наростаючого попиту на банківські послуги через Інтернет.

Зростання ринку фінансових послуг могло б компенсувати зниження розмірів прибутку, але тиск на банки в плані зниження витрат буде
дедалі сильнішим, особливо на
британські іпотечні банки. У доповіді J. P. Morgan говориться, що зараз практично немає свідоцтв того, що європейські банки почали знижувати свої витрати. Лише половина з найбільших банків намагалася знизити їх протягом останніх трьох років, і то лише доволі скупо.

Традиційні банки, намагаючись пристосуватися до реалій ринку, які швидко змінюються, роблять ставку на свої незаперечні переваги перед банками в Інтернеті. Передусім це впізнавальність фірмових знаків, що давно сформувалися, репутація, напрацьована роками база даних про клієнтів і мережа філій, що дуже важливо для залучення нових клієнтів. Водночас Інтернет-банки для переманювання клієнтури застосовують навіть такі прийоми, як премія в
5 доларів за відкриття рахунку. Але це, до речі, призводить не стільки до переманювання клієнтів, скільки до масового відкриття рахунків студентами, які підробляють. Так що боротьба між традиційними і онлайновими банками буде гострою, але її результат поки що не відомий.

POSTUP - ПОСТУП
№100 (544),
10-11 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Україна знову з голосом
·Борги погашатимуть... збільшуючи
·Львів без свтіла. Далі буде без води
·Суд над Російською землею

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Нас захищатимуть, як німців
·Діти на дорогах
·Молодь про Чорновола
·Безкоштовний інсулін

НАША СТОЛИЦЯ
·Школи і хабарі
·Три тисячі - за дружину
·Львів без свтіла. Далі буде без води
·Трамваї стануть дорожчими
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Боротьба за ефірний вплив завершилася
·Борги погашатимуть... збільшуючи
·І не буде жодного лівого
·Буде герб і буде пісня.. тобто гімн
·В Україні править "чернігівський клан"?
·Україну роблять звалищем

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Газова катастрофа
·Традиційні банки під загрозою
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·Сьогодні в Бельгії та Голландії стартує фінальна частина Чемпіонату Європи з футболу
·Німецька преса про футбол

ТУРИСТИЧНИЙ ПОСТУП
·Сам не вдома, а на морі!
·Де відпочиває українська "бізівумен"?
·378 кілометрів справжнього свята
·Відпочивайте за путівками турагенції "Всесвіт"!

АРТ-ПОСТУП
·Шлях до любові, віри та розуміння
·Мистецтво керувати мистецтвом

ШАХІВНИЦЯ ПОСТУПУ
·Зиновій Кулик

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

РЕЛІГІЙНИЙ ПОСТУП
·Дещо про свободу совісті

НЕРУХОМІСТЬ
·Будинок у кінці Академічної

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·Львівські хроніки з минулих літ
·Суржик для інтелігенції

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·EURO-2000. Свято чи трагедія?
·ГОРОСКОП