BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 червня 2000 року |

КРАЙ

Президент Леонід Кучма сказав, що не підписує підготовлений 2 місяці тому указ про повну приватизацію обленерго, оскільки вважає, що немає стратегічних інвесторів, які могли б гарантувати ефективну роботу цих компаній. За словами Кучми, попередні заяви на приватизацію енергокомпаній надійшли від однієї компанії США і двох європейських компаній, що працюють в офшорних зонах. “Кому знову в руки потраплять? Тому, хто ставить за мету не відновити нормальну роботу, а висмоктати все, що є в Україні. Така приватизація не потрібна”, – сказав Кучма.

Національна комісія з регулювання електроенергетики (НКРЕ) попередила “Харківобленерго”, “Хмельницькобленерго” й “Одесаобленерго” про можливе анулювання ліцензій на право постачання електроенергії за регульованим тарифом у разі, якщо вони не підвищать рівень оплати електроенергії в оптовий ринок. НКРЕ зобов’язала підвищити рівень оплати електроенергії “Харківобленерго” і “Хмельницькобленерго” до 5 липня, “Одесаобленерго” – до 3 серпня. З початку травня НКРЕ попередила майже всі обленерго про можливе анулювання ліцензії на право постачання електроенергії за регульованим тарифом у разі, якщо вони не підвищать рівень оплати електроенергії оптовому ринку.

Торговий представник США Шарлін Баршевскі прийняла рішення відкласти розгляд питання про включення України до “списку 301” із серпня на грудень, сказано в прес-релізі представництва Білого Дому в Україні. До “списку 301” вносяться країни, у яких не дотримуються права інтелектуальної власності. Згідно з прес-релізом, Баршевскі прийняла таке рішення з огляду на прогрес українського уряду в боротьбі з “піратством” у виробництві й експорті оптичних носіїв (компакт-дисків, CD-ROM-ів і DVD). 5 червня президенти України і США Леонід Кучма і Білл Клінтон зробили спільну заяву, в який, зокрема, сказали про свою згоду з програмою заходів, спрямованих на боротьбу з нелегальним виробництвом і експортом оптичних носіїв. Відповідно до програми, уряд України зобов’язався домогтися прийняття закону, що забезпечує захист американських і інших іноземних записів, зроблених за останні 50 років.

Експортні ціни на вироблену в Україні рослинну олію в травні зменшилися порівняно з квітнем на 10-12% у зв’язку зі зниженням світових цін на цю продукцію. Експерти УАБ вважають, що сезонне зниження світових цін на олію в квітні-травні зумовлене надходженням на ринок соняшника нового врожаю з південноамериканських країн. У результаті експортні ціни на аргентинську соняшникову олію знизилися з 370 доларів за тонну FOB Аргентина за станом на 1 квітня до 285 доларів FOB Аргентина на 1 червня. Порівняно з квітнем-травнем 1999 року ціни на аргентинську соняшникову олію знизилися на 36%. Як зазначають фахівці УАБ, низькі світові ціни на рослинну олію впливають на український ринок більш негативно, ніж збереження експортного мита на насіння соняшника. На їхню думку, різке падіння світових цін зробило реалізацію української соняшникової олії на зовнішніх ринках більш проблематичною.

POSTUP - ПОСТУП
№100 (544),
10-11 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Україна знову з голосом
·Борги погашатимуть... збільшуючи
·Львів без свтіла. Далі буде без води
·Суд над Російською землею

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Нас захищатимуть, як німців
·Діти на дорогах
·Молодь про Чорновола
·Безкоштовний інсулін

НАША СТОЛИЦЯ
·Школи і хабарі
·Три тисячі - за дружину
·Львів без свтіла. Далі буде без води
·Трамваї стануть дорожчими
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Боротьба за ефірний вплив завершилася
·Борги погашатимуть... збільшуючи
·І не буде жодного лівого
·Буде герб і буде пісня.. тобто гімн
·В Україні править "чернігівський клан"?
·Україну роблять звалищем

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Газова катастрофа
·Традиційні банки під загрозою
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·Сьогодні в Бельгії та Голландії стартує фінальна частина Чемпіонату Європи з футболу
·Німецька преса про футбол

ТУРИСТИЧНИЙ ПОСТУП
·Сам не вдома, а на морі!
·Де відпочиває українська "бізівумен"?
·378 кілометрів справжнього свята
·Відпочивайте за путівками турагенції "Всесвіт"!

АРТ-ПОСТУП
·Шлях до любові, віри та розуміння
·Мистецтво керувати мистецтвом

ШАХІВНИЦЯ ПОСТУПУ
·Зиновій Кулик

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

РЕЛІГІЙНИЙ ПОСТУП
·Дещо про свободу совісті

НЕРУХОМІСТЬ
·Будинок у кінці Академічної

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·Львівські хроніки з минулих літ
·Суржик для інтелігенції

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·EURO-2000. Свято чи трагедія?
·ГОРОСКОП