BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 червня 2000 року |

Борги погашатимуть... збільшуючи

РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ

Остап ЛЕШИК

Закінчення. Початок – стор. 1
Причому на погашення основної суми зовнішнього боргу призначено лише 411 млн, а більша частина – 602 млн. доларів – із мільярдної з гаком суми виплат піде на його обслуговування. Так, майже 400 мільйонів доведеться виплатити за комерційними позиками – гадаєте, задарма відбулась квітнева реструктуризація комерційного зовнішнього боргу України на семирічні амортизовані єврооблігації? Хоча й ця операція, окрім додаткових боргів, дозволила зменшити у 2001 році виплати за зовнішнім комерційним боргом одразу на 835 млн. дол. Але як не тепер, то пізніше їх таки доведеться повертати. Так само, як і 285 млн., виплату яких дуже хочеться відтермінувати з наступного року на пізніший термін за рахунок реструктуризації українського боргу перед країнами-членами Паризького клубу кредиторів та перед Туркменистаном. Угоду про це може бути підписано після поновлення фінансування Міжнародним валютним фондом. Дивно, що не враховано повернення принаймні частини Лазаренкових сотень мільйонів та відсотків за скарбом гетьмана Полуботка...

Заслужені “спонсори” України – міжнародні фінансові інституції – також потребують чимало уваги: їм припадає майже третина зовнішніх виплат 2001 року – 327 млн. доларів. Тільки Світовий банк отримає якихось 247 млн. з цієї суми. Окремим країнам, які надавали Україні позики, доведеться виплатити в наступному році близько 200 млн. доларів, іншим кредиторам – близько 30 млн. Мінфінові ще пощастило, що обслуговування боргу перед МВФ покладено на тендітні плечі Нацбанку.

Незважаючи на чималі прогнозовані суми виплат і сумний досвід їх відстрочення, Україна (наразі в особі Мінфіну) планує позичити в 2001 році 449 млн. доларів. Очікується, що Україна отримає кредити від Світового банку за проектами підтримки пенсійної реформи й управління державними ресурсами, а також третій транш кредиту Європейського Союзу – на суму 50 млн. доларів. Що робити з усіма цими грошима, у нас придумують дуже швидко. Натомість передбачається, що на кінець наступного року зовнішній борг України збільшиться на 250 млн. – до 12 млрд 583,7 млн. доларів – за рахунок зростання боргу перед Світовим банком, ЄС і МВФ. При цьому для впорядкування боргів і контролю за зовнішніми виплатами Мінфін пропонує створити фонд управління зовнішнім боргом, якому пропонується виділити 50 (!) млн. доларів.

Саму ж політику уряду щодо всіляких запозичень планується змінити кардинально: як нещодавно заявив прем’єр Віктор Ющенко, основним інвестором мусить стати населення і рідний український капіталіст. При цьому уряд очікує, що вже до кінця цього року внутрішній борг скоротиться на 104,3 млн. – до 12 млрд.
333 млн. доларів. А в наступному році Мінфін запланував випустити облігації внутрішньої державної ощадної позики (ОВДОП) під ставку до 35% річних на загальну суму 500 млн. грн., які мали б рівномірно протягом року наповнювати бюджет. Звільнивши прибуток останнього (у 1998 році) випуску
ОВДОП від оподаткування і розмістивши їх на 90%, в уряді плекають надію на відновлення довіри населення до державних боргових зобов’язань. Цікаво, чи швидко народ забуде 130 мільярдів, втрачених за вкладами в Ощадбанку СРСР?

POSTUP - ПОСТУП
№100 (544),
10-11 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Україна знову з голосом
·Борги погашатимуть... збільшуючи
·Львів без свтіла. Далі буде без води
·Суд над Російською землею

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Нас захищатимуть, як німців
·Діти на дорогах
·Молодь про Чорновола
·Безкоштовний інсулін

НАША СТОЛИЦЯ
·Школи і хабарі
·Три тисячі - за дружину
·Львів без свтіла. Далі буде без води
·Трамваї стануть дорожчими
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Боротьба за ефірний вплив завершилася
·Борги погашатимуть... збільшуючи
·І не буде жодного лівого
·Буде герб і буде пісня.. тобто гімн
·В Україні править "чернігівський клан"?
·Україну роблять звалищем

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Газова катастрофа
·Традиційні банки під загрозою
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·Сьогодні в Бельгії та Голландії стартує фінальна частина Чемпіонату Європи з футболу
·Німецька преса про футбол

ТУРИСТИЧНИЙ ПОСТУП
·Сам не вдома, а на морі!
·Де відпочиває українська "бізівумен"?
·378 кілометрів справжнього свята
·Відпочивайте за путівками турагенції "Всесвіт"!

АРТ-ПОСТУП
·Шлях до любові, віри та розуміння
·Мистецтво керувати мистецтвом

ШАХІВНИЦЯ ПОСТУПУ
·Зиновій Кулик

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

РЕЛІГІЙНИЙ ПОСТУП
·Дещо про свободу совісті

НЕРУХОМІСТЬ
·Будинок у кінці Академічної

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·Львівські хроніки з минулих літ
·Суржик для інтелігенції

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·EURO-2000. Свято чи трагедія?
·ГОРОСКОП