BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 червня 2000 року |

Боротьба за ефірний вплив завершилася

ПОДІЛИЛИ

Мирослава ДОВГАЛЬ

Учора було оголошено про четвірку президентських представників до Національної ради з телебачення та радіомовлення. Раніше те саме зробила і Верховна Рада. Отож тепер можна сказати, що боротьба за посади у цій структурі, яка є важелем впливу на телерадіопростір, завершилася.

До складу президентської частини Нацради увійшли президент компанії “Таврійські ігри” Микола Баграєв, генеральний директор телерадіокомпанії ICTV Юрій Плаксюк, заступник міністра освіти Борис Холод і директор Агентства гуманітарних технологій Володимир Грановський. Нагадаємо, що до складу парламентської частини Нацради увійшли Микола Княжицький, який з середини березня 1999 року був членом Нацради з питань теле- і радіомовлення, генеральний директор “Студії “Терези” Віктор Лешик, Юрій Покальчук, який до лютого 2000 року очолював Асоціацію українських письменників, і ведучий телепрограм телекомпанії “Вуличне телебачення” Микита Потураєв.

Оскільки Нацрада, як уже зазначалося, орган впливовий (вона надає і позбавляє ліцензії на мовлення у теле-, радіоефірі), то не менш цікаво дізнатися і те, хто матиме вплив на остаточні рішення. Що ж становить собою четвірка, яку призначив Леонід Кучма? Перший – Микола Баграєв. Його поява на посаді члена Нацради цілком закономірна, оскільки він досить активно відзначився під час останніх виборчих акцій в Україні. Зокрема Микола Баграєв організував парламентські вибори 1998 року для Партії зелених, торік він дуже активно агітував за Леоніда Кучму, а цього року організував поп-зіркову агітацію за референдум. Але ще більшою причиною його призначення можуть бути чутки, за якими Микола Баграєв належить до клану Андрія Деркача. Другий – Юрій Плаксюк, діяльність якого теж пов’язують з іншою впливовою фігурою – Віктором Пінчуком. Останні двоє – Борис Холод та Володимир Грановський – не є достатньо “засвіченими” в політиці, що зовсім не виключає присутності певних сил і за ними. Або ж вони лише зберігають місця для інших.

Незважаючи на це, без перебільшень можна говорити про досить великі успіхи у призначеннях в Нацраду Віктора Пінчука, якому вдалося проштовхнути свою людину і від парламенту – Микиту Потураєва. Серед решти представників Верховної Ради впливи розподілилися таким чином: Віктора Лєшика вважають людиною Олександра Волкова, Юрія Покальчука – за газетними версіями, пропонував один із лідерів фракції СДПУ(о) Олександр Зінченко, а члена колишньої Нацради Миколу Княжицького висунули фракції Народного Руху та “Реформи-конгрес”.

Оглядачі прогнозували, що в президентську частину Нацради увійдуть
прес-секретар Президента Олександр Мартиненко, автор і ведучій “Епіцентру” В’ячеслав Піховшек, президент Національної телерадіокомпанії Вадим Долганов.
Жоден з них не потрапив до Нацради, однак схоже, що в Олександра Мартиненка шанси таки залишилися. Як заявив сам Леонід Кучма, спочатку треба знайти заміну на посаду прес-секретаря, а у призначенні немає жодних проблем, оскільки Президент будь-коли може відкликати когось із своїх представників.

POSTUP - ПОСТУП
№100 (544),
10-11 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Україна знову з голосом
·Борги погашатимуть... збільшуючи
·Львів без свтіла. Далі буде без води
·Суд над Російською землею

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Нас захищатимуть, як німців
·Діти на дорогах
·Молодь про Чорновола
·Безкоштовний інсулін

НАША СТОЛИЦЯ
·Школи і хабарі
·Три тисячі - за дружину
·Львів без свтіла. Далі буде без води
·Трамваї стануть дорожчими
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Боротьба за ефірний вплив завершилася
·Борги погашатимуть... збільшуючи
·І не буде жодного лівого
·Буде герб і буде пісня.. тобто гімн
·В Україні править "чернігівський клан"?
·Україну роблять звалищем

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Газова катастрофа
·Традиційні банки під загрозою
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·Сьогодні в Бельгії та Голландії стартує фінальна частина Чемпіонату Європи з футболу
·Німецька преса про футбол

ТУРИСТИЧНИЙ ПОСТУП
·Сам не вдома, а на морі!
·Де відпочиває українська "бізівумен"?
·378 кілометрів справжнього свята
·Відпочивайте за путівками турагенції "Всесвіт"!

АРТ-ПОСТУП
·Шлях до любові, віри та розуміння
·Мистецтво керувати мистецтвом

ШАХІВНИЦЯ ПОСТУПУ
·Зиновій Кулик

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

РЕЛІГІЙНИЙ ПОСТУП
·Дещо про свободу совісті

НЕРУХОМІСТЬ
·Будинок у кінці Академічної

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·Львівські хроніки з минулих літ
·Суржик для інтелігенції

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·EURO-2000. Свято чи трагедія?
·ГОРОСКОП