BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 10-11 червня 2000 року |

Суд над Російською землею

КАЗАХСТАН

Любко ПЕТРЕНКО

Російські сепаратисти в Казахстані нині тяжко каються за свої бунтівні діяння. Ще б пак, вирок Усть-Каменогорського суду для них був більш ніж суворий: від 18 до 11 років і ще й великі грошові штрафи. Нещодавно стільки давали за вбивство, нині в Казахстані стільки дають за спроби російської меншини утворити власну національну автономію та доєднатися до “Великої Росії”.

Про російсько-казахських бунтарів світ дізнався наприкінці листопада минулого року. Тоді в місті Усть-Каменогорську – центрі Східноказахстанської області – пильні казахські правоохоронці заарештували 22 змовників (10 – громадяни Росії, один – молдованин, решта – громадяни Казахстану). Під час обшуку у квартирі їхнього лідера Віктора Казимирчука були виявлені граната Ф-1, 14 пляшок із “коктейлем Молотова” та 270 патронів до автомата Калашникова тощо. Як стверджують спецслужбовці, цю амуніцію російські козаки мали намір використати для захоплення будинку адміністрації області, місцевого Комітету національної безпеки й УВС. Далі сценарій мав бути такий: організувати збройне повстання, відокремити область від Казахстану та назвати її “Республіка Російська земля”. А потім звернутися до Москви з проханням про прийняття “республіки” в “материнське лоно”.

Плани сепаратистів мали доволі міцне підґрунтя, адже загалом у Казахстані росіяни становлять третину населення, а в зазначеному регіоні вони чисельно переважають представників корінної нації. Напередодні арешту бунтарі поширювали листівки, в яких, зокрема, стверджували, що росіян у Казахстані повиганяли з начальницьких посад, ніхто з них не має права працювати, наприклад, у силових відомствах тощо. Така нібито політика “казахізації”, яку проводить президент Назарбаєв. Козаки мужньо кинулися захищати права свого народу, та казахи дали їм по руках...

3 квітня розпочався суд над змовниками. Казахи, замість того щоби подякувати російськоземельцям за спробу бодай частково позбавити республіку російського населення, інкримінували їм порушення семи статей Кримінального кодексу республіки. У тому числі незаконне збереження амуніції, участь у злочинних угрупованнях і спроби державного перевороту. Не допомогло навіть заступництво російського консула Владіміра Нєстоянова. Лідера групи Віктора Казимирчука засуджено до 18 років позбавлення волі з конфіскацією майна та штрафом 362 тисячі тенгі (2,5 тис. доларів). Його найактивніші помічники Костянтин Семенцов і Владімір Чернишов – до 17 років із конфіскацією майна та штрафом 217,5 тисячі тенге. Ще два активісти Альберт Уракаєв і Сергій Бардін відсидять по 11 років, позбудуться майна та заплатять штраф 45 тисяч тенге.
Суд виніс окрему ухвалу стосовно консула Нєстоянова. На думку судді, він виявив до казахських органів правосуддя “демонстративну неповагу”, вимагаючи для себе особливих умов, і перешкоджав судовому слідству. А де ж наші луганські та донецькі козаки, чи не набридло їм терпіти “насильницьку українізацію”? Може, злякались усть-каменогорських вироків? Та ж наша влада до проросійських закликів ставиться значно лагідніше, бо ми брати-слов’яни, між нами немає порахунків...

POSTUP - ПОСТУП
№100 (544),
10-11 червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Україна знову з голосом
·Борги погашатимуть... збільшуючи
·Львів без свтіла. Далі буде без води
·Суд над Російською землею

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Нас захищатимуть, як німців
·Діти на дорогах
·Молодь про Чорновола
·Безкоштовний інсулін

НАША СТОЛИЦЯ
·Школи і хабарі
·Три тисячі - за дружину
·Львів без свтіла. Далі буде без води
·Трамваї стануть дорожчими
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Боротьба за ефірний вплив завершилася
·Борги погашатимуть... збільшуючи
·І не буде жодного лівого
·Буде герб і буде пісня.. тобто гімн
·В Україні править "чернігівський клан"?
·Україну роблять звалищем

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Газова катастрофа
·Традиційні банки під загрозою
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·Сьогодні в Бельгії та Голландії стартує фінальна частина Чемпіонату Європи з футболу
·Німецька преса про футбол

ТУРИСТИЧНИЙ ПОСТУП
·Сам не вдома, а на морі!
·Де відпочиває українська "бізівумен"?
·378 кілометрів справжнього свята
·Відпочивайте за путівками турагенції "Всесвіт"!

АРТ-ПОСТУП
·Шлях до любові, віри та розуміння
·Мистецтво керувати мистецтвом

ШАХІВНИЦЯ ПОСТУПУ
·Зиновій Кулик

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

РЕЛІГІЙНИЙ ПОСТУП
·Дещо про свободу совісті

НЕРУХОМІСТЬ
·Будинок у кінці Академічної

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·Львівські хроніки з минулих літ
·Суржик для інтелігенції

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·EURO-2000. Свято чи трагедія?
·ГОРОСКОП