BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX червня 2000 року |

Юлія Тимошенко ще віце-прем"єр

ПЕК(ЛО)

Дмитро ЯЦЕНКО

Учорашня урядова нарада стосовно ситуації в паливно-енергетичному комплексі (ПЕК) виявилася справжнім пеклом для кабінету Ющенка, а перш за все – для віце-прем’єра Юлії Тимошенко. Президент Леонід Кучма “пройшовся” по енергетичній діяльності уряду, але найгостріше питання – про кадрові зміни – так і не було висловлене. Відтак пані віце-прем’єр залишилася на своїй посаді і надалі.

Кучма не шкодував різких слів: зокрема, глава держави вважає, що уряд не використав усіх наданих йому можливостей для реформування ситуації в ПЕК, хоча умови, на думку Президента, передбачали максимальні можливості. Рішення Кучми можна назвати несподіваним, особливо для вузького кола впливових на енергоринку осіб, проте факт залишився фактом: уряд продовжуватиме свою роботу у теперішньому складі. Більш того, незважаючи на дуже різку критику, Президент ще й надав кредит часу уряду Ющенка, заявивши, що остаточні висновки про роботу Кабінету Міністрів у ПЕК робитиме після результатів його піврічної діяльності. Не менше подивування на цій нараді викликала й позиція секретаря Ради національної безпеки та оборони Євгена Марчука, який у своєму виступі дещо пом’якшив дотеперішнє ставлення до дій уряду. Це може означати лише одне: Кучма поки що не наважився “почистити” уряд руками Євгена Марчука, хоча саме на це виглядало ще за день до наради.

Кабінету Міністрів, сказав Президент, була надана свобода дій з реформування ПЕКу, зі встановлення в галузі ринкових відносин, скорочення бартеру, заліків. Одночасно зі свободою дій уряду була гарантована “всеосяжна підтримка з боку Президента”, заявив Леонід Кучма. “Здавалося б, увагою з боку уряду ПЕК не був обділений”, – сказав він, – “але кількість засідань, виданих нормативних актів не перейшла в якість”. “Швидше навпаки. Не пішли на користь 11 тисяч директив з боку урядового комітету з реформування ПЕК Мінпаливенерго”, – додав Президент. Проте найвагомішою його порадою стали слова про те, що в розв’язанні проблем ПЕК уряд повинен керуватися передусім державними інтересами. Президент додав, що не потерпить використання паливно-енергетичного комплексу окремими членами уряду, керівниками місцевих органів влади для отримання політичних дивідендів. “Я цього нікому не дозволю”, – заявив Кучма.

Феноменальною стала реакція на промову Кучми найголовнішої героїні дня – Юлії Тимошенко. Пані віце-прем’єр заявила, що необхідне втручання Президента для розв’язання проблеми розрахунків приватизованих обласних енергопостачальних компаній з енергоринком. На думку Юлії Тимошенко, втручання Президента вимагає насамперед питання оплати споживачами електроенергії й надходження коштів безпосередньо виробникам. “Сьогодні інший вплив, на жаль, не дає результату. Кошти як були у приватизованих обленерго, так у них і залишаються”, – наголосила вона.

Сьогодні можна сказати, що найбільш одіозна фігура уряду Ющенка – віце-прем’єр з питань ПЕК Юлія Тимошенко – не лише встояла, але й здобула проміжну перемогу над угрупованнями, зацікавленими у надприбутках від енергогалузі. Незважаючи на всі претензії глави держави, тепер вже уряд перехопив ініціативу, зокрема і своїм проханням до Президента, щоб той втрутився в ситуацію.

POSTUP - ПОСТУП
№99 (543), 9
червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Ледь незагинув Горбачов
·Британського генерала вбило "17 листопада"
·Два Microsoft і один Гейтс
·Львів знову без світла
·Україна хоче свою частку СРСР

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Гарячої води не буде довго
·Влада хоче взятись за українізацію
·Ціни ростуть, зарплати не падають
·Міліціонера вбили його ж зброєю

НАША СТОЛИЦЯ
·Там, де мене не чекають
·Львів знову без світла
·Проблеми, мабуть, тільки починаються
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Юлія Тимошенко ще віце-прем"єр
·Контрабандисти полегшено зітхнуть
·Україна забула про ВІЛ-інфікованих
·"Громада" захищає Лазаренка
·Агафонова нарешті розглядатимуть
·"На захист Конституції, демократії, парламентаризму"

ПОСТУП У СВІТ
·Чеченки-камікадзе
·Протест обдурених вкладників
·Остання надія - на арабів
·Британського генерала вбило "17 листопада"
·Ізетбегович пішов у відставку
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Цукор уже не подорожчає
·Два Microsoft і один Гейтс
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Дітям - від дітей
·Панорама чистого жанру
·Чорно-білі світлини таємниць Японії

СПОРТ-ПОСТУП
·"Карпати": чергова втрата очок
·ДО СТАРТУ ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ ЗАЛИШИВСЯ 1 ДЕНЬ
·СПОРТ-БЛІЦ
·Тут зростають майбутні гросмейстери

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Михайло Гладій: До землі нарешті прийшов реальний власник

ТВОЕ ПРАВО У ПОСТУПІ
·Феміда із заплющеними очима

ПОСТАТІ У ПОСТУПІ
·Вічний президент

АРТ-ПОСТУП У СВІТ
·Сер Джон Еверет Міллес. МЕРІАН
·За лаштунками конкурсів
·Типово англійська пристрасть
·Міро прагнув зрозуміти очеретину

АВТО-ПОСТУП
·СП АВТО-ЗАЗ-DAEWOO у Львові
·НОВИНКИ

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·Майстер і Маргарита
·Суржик для інтелігенції

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Як починалися басейни
·ГОРОСКОП