BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
ADVERTISEMENT
Ukrainian Autocephalous Orthodox Church - uaoc.org
Ukrainian Autocephalous Orthodox Church - uaoc.org

Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX червня 2000 року |

Реабілітація a la France

ЄВРОЛЕНД

Наталія СТЕЛЬМАЩУК

Франція заявила, що збирається впритул зайнятися реабілітацією репутації єдиної європейської валюти. Наразі “невидима рука” ринку ніяк не бажає підняти євро на відповідний для Європи рівень. Євро продовжує чіплятися за планку 90 центів, тому Франція запропонувала план – допомогти валюті слід політичними методами, то ж так званий “комітет одинадцяти” – неформальні збори міністрів фінансів країн, що увійшли в єврозону – мав би більший вплив на формування економічної і грошової стратегії регіону. Цей план обговорювався позавчора в Люксембурзі на неформальній вечері міністрів і отримав їх підтримку.

Франція не робить таємниці зі своєї мрії створити політичну противагу Європейському Центральному банку, в руках якого нині знаходиться вся монетарна політика євроленду, включаючи, наприклад, розмір облікової ставки на кредити в євро. Після півтори років майже безперервного падіння нової валюти французи вирішили, що час втрутитися і змінити ситуацію. Ідею відкрито підтримала Німеччина, і в неділю ввечері на міністерській вечері в Люксембурзі її схвалили ще декілька міністрів фінансів.

Точні деталі плану ще мають бути розроблені. Але загалом ідея полягає в тому, щоб згуртувати держави зони євро, сформувати єдину економічну політику і посилити їх голос у розв’язанні питань економічної стратегії і тактики. Неухильне падіння євро поступово навело скептично настроєних міністрів на думку, що тільки більша політична вага комітету одинадцяти може реально впливати на ринок. Це мало б довести полохливим інвесторам і біржовим гравцям, що європейські уряди готові разом іти на будь-які заходи для підтримки валюти, якщо це буде необхідно.

Крім того, це стало б ще одним кроком до поглиблення європейської інтеграції. Чи переросте комітет одинадцяти в якийсь економічний уряд зони євро – поки що не відомо, кажуть аналітики. Проте це напевно стане темою гарячих дискусій. Французький план може викликати занепокоєння тих країн – членів Євросоюзу, які не приєдналися до загальної валюти – передусім Великобританії. Лондону очевидно не сподобається перспектива втратити вплив на процес прийняття рішень. Як очікується, британський міністр фінансів Гордон Браун висловить свої заперечення під час офіційних переговорів у Люксембурзі.

Стривожена і Данія: восени тут відбудеться референдум про вступ у зону євро й уряд побоюється, що будь-яка ознака політичного втручання у валютні справи відлякає датчан і налаштує громадську думку проти євро. Франція, проте, демонструє свій рішучий настрій і вже заявила, що шість місяців свого президентства в Євросоюзі – з липня по грудень цього року – використає для просування своєї ініціативи.

POSTUP - ПОСТУП
№ 97 (541), 6
червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Несподіванка у Ватікані
·Мадяри вимагають реваншу
·Львів як політична столиця
·Клінтон закликає до боротьби

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Від Львова до Гданська
·Дев'ятини від дня смерті Білозіра
·Християнство очима дітей
·Львівські депутати знайдуть правду й у Києві

НАША СТОЛИЦЯ
·Вчимося, поки тепло
·Сумна хроніка вихідних
·Потрібен депутат Чорновіл
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Політичні ігри з газовим краном
·США претендує на майно Лазаренка
·Мером Запоріжжя став Поляк
·Оголошено війну піратам

ПОСТУП У СВІТ
·Від ракет Росію захистять США
·Журналістика - свята місія
·Процесу проти НАТО не буде
·Коль "нажебрав" 8 мільйонів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Тотального відключення не буде
·Реабілітація a la France
·Безробіття як наслідок депресії
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·Вітриченко відмовилася продовжувати змагання
·"Динамо" - чемпіон, а "Шахтар" за крок від срібла
·Медведєв "пролетів", як фанера
·СПОРТ-БЛІЦ

АРТ-ПОСТУП
·Школа вищої камерної майстерності
·Школа вищої камерної майстерності

ОГЛЯД У ПОСТУПІ
·Події тижня: факти, тенденції, коментарі
·Рейтинг згадуваності

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Олександра Деркач - епоха української камерної музики

ВЕРСІЇ ПОСТУПУ
·Не було невідомих нападників-втікачів Білозора,
·Відгуки закордонної преси на смерть Білозіра

ІНТЕРВ'Ю У ПОСТУПІ
·Провокаційне інтерв'ю з Зіновієм Куликом

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Соціальна нерівність як проблема СТАНОВЛЕННЯ ПОСТЕКОНОМІЧНОГО СУСПІЛЬСТВА
·Соціальна нерівність як проблема СТАНОВЛЕННЯ ПОСТЕКОНОМІЧНОГО СУСПІЛЬСТВА

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·Шістдесяті роки

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Кримінальні байки
·ГОРОСКОП