BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX червня 2000 року |

США претендує на майно Лазаренка

НЕРУХОМІСТЬ

Мирослава ДОВГАЛЬ

Після одночасного обвинувачення українського екс-прем’єра Павла Лазаренка з боку України (вбивство Євгена Щербаня) та США (відмивання грошей і незаконне переміщення майна) у сан-франциського в’язня з’явилася ще одна проблема. В разі підтвердження підозр американської Феміди про відмивання грошей, вся власність україно-панамо-американського громадянина буде конфіскована на користь США. Поширюючи таку інформацію, американське посольство в Україні особливо наголосило, що це стосується й будинку в місті Новато в Каліфорнії.

Нагадаємо, що після минулого четверга надії Павла Лазаренка на безхмарне місце постійного проживання в Штатах стали вкрай ілюзорними. В цей день Управління прокурора США в Північному окрузі Каліфорнія, яке є підрозділом Міністерства юстиції США, оголосило рішення великого федерального журі в Сан-Франциско про обвинувачення Павла Лазаренка по одному пункту у змові по відмиванню грошей, по 7 пунктах – у відмиванні грошей і по 23 пунктах – в переміщенні викраденого майна. Звичайно ж, суд ще має довести вину Павла Івановича, тим більше, що його адвокати вже почали активно заперечувати звинувачення з боку Великого федерального журі. Те саме заявило і посольство: як і всі підсудні, Павло Лазаренко вважається невинним, поки його провина не буде доведена в суді.

Як стверджується в обинувачувальному акті, перебуваючи на державних посадах, Павло Лазаренко вимагав і отримував гроші від фізичних і юридичних осіб в обмін на можливість займатися підприємницькою діяльністю в Україні. Далі в обвинувачувальному акті йдеться про те, що він “приховав від народу і уряду України факти отримання цих грошей”. Крім того, стверджується, що екс-прем’єр відкрив банківські рахунки у Швейцарії та в інших країнах, на які переказував гроші, отримані шляхом корупції і шахрайства. Відповідно до обвинувачення, з 1994 по 1996 роки Павло Лазаренко переказав близько 114 мільйонів доларів США незаконно отриманих грошей на банківські і брокерські рахунки в Сполучені Штати. Ці банківські і брокерські рахунки були в Commercial Bank у Сан-Франциско, Pacific Bank, Merrill Lynch, Fenner & Smith, WestAmerica Bank, Bank of America, Fleet Boston Robertson & Stephens, Hambrecht & Quist. В обвинувачувальному акті зазначається також, що Павло Лазаренко відмив близько 20 мільйонів доларів через банківські рахунки в США.

Наразі максимальне покарання, передбачене законом по кожному пункту обвинувачення у відмиванні грошей, становить біля 20 років перебування в федеральній в’язниці і 500 тисяч доларів штрафу, або сплата подвійної вартісті нелегально використаних коштів. Однак, у разі визнання Павла Лазаренка винним, суворість вироку буде встановлена судом відповідно до Федеральних правил визначення покарань, які беруть до уваги багато чинників.
Поки що обвинувачений перебуває під федеральною вартою без права звільнення під заставу, в зв’язку з вимогою про видачу Швейцарії, яка також висунула проти нього обвинувачення у відмиванні грошей. Слухання в цій справі відбудеться 24 липня поточного року. Що ж стосується процесу про відмивання грошей, то дата засідання поки що невідома.

Тим часом, у разі позитивної відповіді суду на звинувачення проти Лазаренка, на міждержавному рівні можуть відбутися переговори про те, кому мають належати відмиті гроші і майно. Принаймні, як заявив заступник генерального прокурора України Микола Обіход, гроші “будуть повернені” в Україну, про що наша держава збирається додатково домовитися зі США.

POSTUP - ПОСТУП
№ 97 (541), 6
червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Несподіванка у Ватікані
·Мадяри вимагають реваншу
·Львів як політична столиця
·Клінтон закликає до боротьби

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Від Львова до Гданська
·Дев'ятини від дня смерті Білозіра
·Християнство очима дітей
·Львівські депутати знайдуть правду й у Києві

НАША СТОЛИЦЯ
·Вчимося, поки тепло
·Сумна хроніка вихідних
·Потрібен депутат Чорновіл
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Політичні ігри з газовим краном
·США претендує на майно Лазаренка
·Мером Запоріжжя став Поляк
·Оголошено війну піратам

ПОСТУП У СВІТ
·Від ракет Росію захистять США
·Журналістика - свята місія
·Процесу проти НАТО не буде
·Коль "нажебрав" 8 мільйонів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Тотального відключення не буде
·Реабілітація a la France
·Безробіття як наслідок депресії
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·Вітриченко відмовилася продовжувати змагання
·"Динамо" - чемпіон, а "Шахтар" за крок від срібла
·Медведєв "пролетів", як фанера
·СПОРТ-БЛІЦ

АРТ-ПОСТУП
·Школа вищої камерної майстерності
·Школа вищої камерної майстерності

ОГЛЯД У ПОСТУПІ
·Події тижня: факти, тенденції, коментарі
·Рейтинг згадуваності

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Олександра Деркач - епоха української камерної музики

ВЕРСІЇ ПОСТУПУ
·Не було невідомих нападників-втікачів Білозора,
·Відгуки закордонної преси на смерть Білозіра

ІНТЕРВ'Ю У ПОСТУПІ
·Провокаційне інтерв'ю з Зіновієм Куликом

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Соціальна нерівність як проблема СТАНОВЛЕННЯ ПОСТЕКОНОМІЧНОГО СУСПІЛЬСТВА
·Соціальна нерівність як проблема СТАНОВЛЕННЯ ПОСТЕКОНОМІЧНОГО СУСПІЛЬСТВА

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·Шістдесяті роки

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Кримінальні байки
·ГОРОСКОП