BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX червня 2000 року |

Відгуки закордонної преси на смерть Білозіра

NO COMENTS

У Львові два дні утримуються антиросійські настрої, спричинені смертю популярного композитора Ігора Білозора, побитого три тижні тому в тутешній кав’ярні.

У понеділок в місті відбувались стихійні мітинги, під час яких протестуючі домагались “дерусифікації” Львова. Натовп скандував “кров за кров”. На одній з кав’ярень, з якої доносилась російська музика, зірвано вивіску. У вівторок під час похорону, в якому брало участь майже 200 тисяч осіб, натовп знищив кав’ярню “Цісарська кава”, у якій було здійснено напад на Білозора. Кілька тисяч осіб перейшло через центр міста, викрикуючи: “Геть росіян!”...

Про пануючі у місті настрої добре свідчить заява для українського телебачення відомого естрадного співака Віктора Морозова: “Ця смерть повинна нас розбудити зі сну. Мусимо нарешті зрозуміти, що не можемо надалі дозволяти, щоб в нашому місті панували чужоземці, які забороняють нам співання наших пісень і плюють в нашу душу”.

Маркіян Іващишин, лідер антикомуністичних студентських бунтів 1990 року, львів’янин, котрий був свідком вчорашнього нападу людей на кав’ярню, стверджує, що не було в ньому політичних мотивів. “Власниками і клієнтами кав’ярні є українці. Більшість атакуючих – це жінки середнього та старшого віку” – каже він. На його думку, супротив мешканців Львова викликала не російська культура, скільки кримінальна субкультура, яка пропагує насильство та злочини. У Львові вона у великих масштабах з’явилась кілька років тому разом з російськомовною мафією, яка контролює прикордонну контрабанду. За словами Іващишина, вбивці Білозора – це люди з кола власне цієї субкультури.

Як стверджує львівський журналіст Олег Шміт – це не перший випадок побиття, який було скоєно дітьми високопоставлених осіб. За подібних обставин було нещодавно побито відомого українського поета Сашка Ірванця. Їхня безкарність допровадила до вибуху гніву.

Не грай, москаль, на гітарі
Віталій ПАНОВ, соб. кор. Львів. “Парламентская газета”, №101(0481), 01/06/2000

Злісна кампанія проти російської мови і культури, уже не перший місяць активно проведена на Україні націоналістами при владі, принесла перші гіркі і страшні плоди. У центрі Львова, на площі Міцкевича, дерев’яний паркан прикрашений величезними червоними буквами: “Смерть кацапам!” І ніхто не поспішає стерти цей напис. Більш того, респектабельна газета “Високий замок” подає міркування студентів місцевого університету, що оголосили акцію “Молодь проти москалізації”: “Москаля потрібно вбивати не на вулиці, а в собі...”
Взагалі усе, що відбувається в останні місяці тут, не назвеш інакше, як антиросійською націоналістичною вакханалією на очах цивілізованої Європи та української влади, яка байдуже за цим спостерігає. Як і в часи “Кришталевої ночі” у Німеччині, що стала символом націоналістичного варварства, розлютована юрба перекидає книжкові столи з літературою російською мовою, громить кафе, у яких звучать російські пісні. Львівська міліція працює в посиленому режимі і попереджає про можливість виникнення сутичок на національному ґрунті.

До цього цілком може дійти. “Картинні” заклинання Києва про необхідність “дерусифікації” сприймають у Львові по-діловому: бий, громи. Адже саме в цьому місті в роки війни успішно формувалися з добровольців дивізія СС “Галичина”, а також українські зондеркоманди, зокрема та, що орудувала в Бабиному Ярі. Та й що залишається націоналістам, якщо сам Президент Кучма, увійшовши в роль національного керманича, говорить про таємничу “владу мови”.
Потрібно розуміти – чужої. Я вже не говорю про висловлювання віце-прем’єра з гуманітарних питань Миколи Жулинського й інших борців із “русифікацією”.
А безпосередньою причиною загострення ситуації в місті стало побиття, а потім і смерть львівського композитора, народного артиста України Ігоря Білозора. Я особисто знав Ігоря – він був цілком нормальною, розумною, талановитою людиною. Але, зважаючи на все, націоналістичний психоз не обминув і його. Конфлікт у “Цісарській каві” виник через те, що хлопець із друзями під гітару співали російські пісні, а Ігор із приятелями – українські.
Компанія, у якій був композитор, почала лайку з російськомовними, що незабаром переростила в бійку. Ігоря вдарили в обличчя, і він, падаючи, вдарився головою до бордюру. Врятувати Білозора не вдалося. У вчинені злочину підозрюють сина першого заступника начальника Львівського міського управління міліції Воронова, а також офіцера української армії. Їх називають співучасниками. А співучасників, напевно, варто було б пошукати і в Києві, звідки було дано старт усій цій націоналістичнїй вакханалії.

Багато націонал-радикальних організацій Львівської області поспішили оголосити конфлікт, зумовлений політичними причинами. Пристрасті розпалилися до межі. Зрозуміло, цим справа не закінчиться. Похорон Ігоря Білозора перетворився в небачений багатотисячний антиросійський мітинг. Звучали заклики до помсти. Особливо відзначились представники правонаціоналістичних партій, що нещодавно приймали в місті лідера французького Національного фронту Ле Піна. Схоже, що росіянам(а їх тільки у Львові понад 100 тисяч), які є громадянами України, уже не личить сподіватися на Леоніда Кучму, що явно підіграє націоналістам. Тож треба сподіватись на Володимира Путіна...
Антиросійські протестанти марширують українським містом

POSTUP - ПОСТУП
№ 97 (541), 6
червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Несподіванка у Ватікані
·Мадяри вимагають реваншу
·Львів як політична столиця
·Клінтон закликає до боротьби

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Від Львова до Гданська
·Дев'ятини від дня смерті Білозіра
·Християнство очима дітей
·Львівські депутати знайдуть правду й у Києві

НАША СТОЛИЦЯ
·Вчимося, поки тепло
·Сумна хроніка вихідних
·Потрібен депутат Чорновіл
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Політичні ігри з газовим краном
·США претендує на майно Лазаренка
·Мером Запоріжжя став Поляк
·Оголошено війну піратам

ПОСТУП У СВІТ
·Від ракет Росію захистять США
·Журналістика - свята місія
·Процесу проти НАТО не буде
·Коль "нажебрав" 8 мільйонів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Тотального відключення не буде
·Реабілітація a la France
·Безробіття як наслідок депресії
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·Вітриченко відмовилася продовжувати змагання
·"Динамо" - чемпіон, а "Шахтар" за крок від срібла
·Медведєв "пролетів", як фанера
·СПОРТ-БЛІЦ

АРТ-ПОСТУП
·Школа вищої камерної майстерності
·Школа вищої камерної майстерності

ОГЛЯД У ПОСТУПІ
·Події тижня: факти, тенденції, коментарі
·Рейтинг згадуваності

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Олександра Деркач - епоха української камерної музики

ВЕРСІЇ ПОСТУПУ
·Не було невідомих нападників-втікачів Білозора,
·Відгуки закордонної преси на смерть Білозіра

ІНТЕРВ'Ю У ПОСТУПІ
·Провокаційне інтерв'ю з Зіновієм Куликом

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Соціальна нерівність як проблема СТАНОВЛЕННЯ ПОСТЕКОНОМІЧНОГО СУСПІЛЬСТВА
·Соціальна нерівність як проблема СТАНОВЛЕННЯ ПОСТЕКОНОМІЧНОГО СУСПІЛЬСТВА

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·Шістдесяті роки

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Кримінальні байки
·ГОРОСКОП