BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX червня 2000 року |

Не було невідомих нападників-втікачів Білозора,

про це заявив начальник УВС міста Львова Богдан Шкарада

Зоряна ІЛЕНКО

Смажену сенсацію з трагедії, що трапилася з Ігорем Білозором, вирішили подати в одному із київських видань. А розпочалося все після похорону, коли деякі працівники міліції з власних так би мовити міркувань почали нав’язувати колегам журналістам нову версію побиття відомого композитора. І хоча представники мас-медіа, зробивши власне журналістське розслідування, не погоджувалися із такою версією, як раптом одна із столичних газет публікує мало що не крок за кроком того, що трапилося, і настільки різними коментарями підтверджує, що годі й не погодитися.

Нагадаємо, що Ігоря Білозора разом із журналістом Богданом Гнатовським було побито двома молодиками в ніч з 8 на 9 травня на пр. Шевченка у Львові. Лише 22 травня було видано санкцію прокурора на арешт винних, що скоїли напад поблизу обласної прокуратури. Радше за все цю постанову було санкціоновано під тиском громадськості, оскільки саме 22 травня народ вийшов пікетувати Галицьку районну прокуратуру.

Про те, що Ігор Білозір потерпів за українську пісню говоритимуть ще довго. Та хіба не мав права її співати на рідній землі? І хто обірвав цю пісню – син першого заступника начальника міського управління міліції!? Нападникам мало видалося того, що їм перешкодили влаштувати бійку в самому кафе, вони ще двічі на вулиці намагалися перевести своє обурення в кулачні розбірки. Другого разу просто наздогнали Білозіра і Гнатовського й кількома ударами звалили їх на асфальт.

А допоки лікарі намагалися врятувати Ігоря Білозіра, у Галицькому райвідділі міліції гарячково робили все, аби приховати скандал. Дійшло навіть до того, що, за деякими відомостями, довідавшись, чий синок брав участь у бійці, працівники міліції ще й “посиділи” із затриманими в одному із барів.

За недавніх часів за такі речі з міліцейських керівників в один день знімали погони і притягували до кримінальної відповідальності. Керівництво УМВСУ, як бачимо, вирішило влаштувати на території області свою вотчину і трактувати закони так, як вигідно їм. Не дарма ж минулоріч спостерігалась така навала з боку декого з керівників за графськими титулами. Графи, одне слово. І що їм до честі, гідності, принциповості?! Керівництво УМВСУ у Львівській області спокійно закриває очі на численні зловживання з боку підлеглих, однак скаржиться, що журналісти тенденційно висвітлюють факти із життя міліції.

Отож, київська газета вирішила своїм так званим журналістським розслідуванням спростувати усе, що писала львівська преса. Подається все під соусом невинуватості підозрюваних на сьогодні Дмитра Воронова і Юрія Калініна. Хоча, погодьтеся, і так усі усвідомлюють, що таке презумпція невинності, і ніхто підозрюваних ще не називав злочинцями, оскільки вердикт може винести лише суд. Отже, згідно з опублікованою версією обоє вони разом із дружинами відпочивали у кав’ярні “Цісарська кава” за окремими столиками між компанією, де був Білозір та інших молодиків. Замовили собі дві пляшки пива і чотири філіжанки кави. І, як стверджує видання, вони не були хмільними (але львівська преса жодного разу цього не стверджувала – З.І.). А Воронов взагалі не міг пити, оскільки збирався на ранковий біг, бо вже за день мав здавати іспити в найпрестижніший Інститут військової дипломатії.

Сам конфлікт, як з’ясувалося, розгорівся між столиком, де сидів Білозір і між тими молодиками. Столична газета подала ще багато доволі “переконливих” фактів, і якби направду ніхто не займався цим тут у Львові, то цілком можна повірити у все, що сказано. Зокрема, наголошувалося, що пан Гнатовський наступного дня, коли йому показали ймовірних підозрюваних, заявив, що привели не тих. Того ж дня Воронов, мовляв, поїхав до Києва (!), але повернувся, аби дати покази, і лише тому, що львівська преса “активно мусувала той факт, що Воронов – син першого заступника начальника міського управління міліції”, – Дмитра взяли під варту. З приводу втечі Калініна видання заявляє: “Звичайно, Юрій Калінін потрібен слідству. Але на впізнанні він був – і його не впізнали. Пояснення Юрій дав. Обвинувачення йому не пред’явлено і підписки про невиїзд він не давав (!). Тож, за логікою речей, він вільна людина, від’їзд із міста – його особиста справа”. Правда не зрозуміло, якщо Калінін “вільна людина”, то чому ж прокуратура видала санкцію на його арешт, і він до цього часу перебуває у розшуку. Натомість, як стверджують автори публікації, Воронова “тримали як ... готового “офірного цапа”

Галицький райвідділ приховав від громадськості сам факт побиття Ігора Білозора, а прокурор Галицького району дізнався про побиття від того ж райвідділу лише через добу, що суперечить законодавству, оскільки про такі “нп” повідомляють максимум протягом години. На це є відповідні вказівки, але чому вони були зігноровані? А на сьогодні навіть обласна прокуратура визнає, що працівники міліції півтори доби приховували факт побиття Ігора Білозора. Навіть, як розповідають, коли за кілька днів після побиття Білозора телефонував міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, то йому протягом години не могли вказати номер порушеної кримінальної справи. Оскільки, як подейкують, її на той час ще не було...

Блюзнірство вищого ґатунку було відчутним і на прес-конференції у прокуратурі, де повідомили, що до дисциплінарної відповідальності притягнено кілька працівників “не то п’ять, не то шість”. Навіть точної цифри ніхто не пригадав, оскільки всі знають, за якийсь час стягнення за сумлінну працю знімаються, і перевертні у погонах продовжуватимуть працювати в міліції, “відмиваючи” інших злочинців. Хоч, як наголосили, від моменту затримання зловмисників з боку працівників УВС таки фіксувалися серйозні порушення.

Однак, мова зараз про інше, у статті київських колег є чудовий підсумок, де ствердно і переконливо звучить, що, ймовірно, справжні вбивці Ігоря Білозора ще довго гулятимуть на волі. Адже, зі слів київського видання, ми дізналися про справжню сенсацію: на місці злочину було ще двоє молодиків, які очевидно і влаштували увесь цей глум.

А як же покази Богдана Гнатовського, який впевнено розповідав і від цього не відмовляється, що патрульні затримали саме тих, хто скоїв на них напад. І не було ніяких “випадкових перехожих”.
Начальник міського управління міліції Богдан Шкарада висловив свою думку з приводу сенсаційної заяви київських колег:
– Це чиясь провокація. Ви самі знаєте, чия це газета. Можливо, це Воронов щось запускає, але я вам офіційно заявляю, що слідство нічого подібного не має. Не було ніяких двох невідомих втікачів. Якщо б у нас були відомості про них, ми б з перших днів кинули всі сили на їх розшук, а не чекали, як там написано місяць... Калінін перебуває в офіційному розшуку, а Воронов дає покази.
До речі, власниця кав’ярні Тетяна Нікітчин спростувала інформацію, яку подавала київська преса. Вона повідомила, що було дві компанії, і ніяких ще двох молодиків ніхто не бачив. Про це в своїх показах розповіли її працівниці. У компанії Воронова і Калініна було дві жінки. Згодом вони покликали гітариста, аби він співав для них. А коли люди з компанії Білозора затягли українських пісень і розпочався конфлікт, мовляв, вони заважають, але де сталася бійка ніхто з дівчат не бачив. На думку Тетяни Нікітчин, хтось постійно провокує ситуацію, і мріє подати усе в площині міжнаціональної ворожнечі і закликає бити кав’ярні.

Згодом з’явилися нові чутки, мовляв, усе підбурює людей кандидат у народні депутати у 115-му виборчому окрузі Степан Хмара.У такий спосіб він хоче завоювати у виборців собі авторитет.

Степан Хмара висловив свою думку з цього приводу. Він заявив, що це чиясь брудна провокація. “Я обурений загибеллю Білозора, якого прекрасно знав і шанував його творчість. Але більше за все обурений, що до цього приклалася рука сина першого заступника УВС міста. Національно-патріотичні сили неодноразово попереджали про те, що міліцейське керівництво Львівської області не відповідає своїм посадам і вимагали відставки усієї колегії. Тепер, коли вони рятують свої крісла і заплямовані мундири, то намагаються відволікти увагу людей від злочинців і потихенько відмити їх. А я переконаний, що це саме їхня робота, бо хто б міг ще бути зацікавлений у масових безпорядках”.

“Поступ” узяв коментар і в народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронних органів Ігоря Пилипчука: “Я вважаю, що проведення цього розслідування повинно бути прозорим. Адже не надання своєчасної інформації призвело до того, що громадськість обурена діями правоохоронних органів. У комітет звернулися особи, що кілька днів не була порушена кримінальна справа. Думаю, прокуратура, вивчаючи матеріали справи, дасть оцінку, наскільки вчасно чи невчасно це зробили. А те, що дали одному із зловмисників втекти, то це свідчить про непрофесійність осіб, які розслідували цю справу. Тому я вважаю, що нести відповідальність повинні так само особи, які сприяли в тому, що причетний до вчинення злочину, отримав можливість уникнути відповідальності.”

POSTUP - ПОСТУП
№ 97 (541), 6
червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Несподіванка у Ватікані
·Мадяри вимагають реваншу
·Львів як політична столиця
·Клінтон закликає до боротьби

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Від Львова до Гданська
·Дев'ятини від дня смерті Білозіра
·Християнство очима дітей
·Львівські депутати знайдуть правду й у Києві

НАША СТОЛИЦЯ
·Вчимося, поки тепло
·Сумна хроніка вихідних
·Потрібен депутат Чорновіл
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Політичні ігри з газовим краном
·США претендує на майно Лазаренка
·Мером Запоріжжя став Поляк
·Оголошено війну піратам

ПОСТУП У СВІТ
·Від ракет Росію захистять США
·Журналістика - свята місія
·Процесу проти НАТО не буде
·Коль "нажебрав" 8 мільйонів
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Тотального відключення не буде
·Реабілітація a la France
·Безробіття як наслідок депресії
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·Вітриченко відмовилася продовжувати змагання
·"Динамо" - чемпіон, а "Шахтар" за крок від срібла
·Медведєв "пролетів", як фанера
·СПОРТ-БЛІЦ

АРТ-ПОСТУП
·Школа вищої камерної майстерності
·Школа вищої камерної майстерності

ОГЛЯД У ПОСТУПІ
·Події тижня: факти, тенденції, коментарі
·Рейтинг згадуваності

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·Олександра Деркач - епоха української камерної музики

ВЕРСІЇ ПОСТУПУ
·Не було невідомих нападників-втікачів Білозора,
·Відгуки закордонної преси на смерть Білозіра

ІНТЕРВ'Ю У ПОСТУПІ
·Провокаційне інтерв'ю з Зіновієм Куликом

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Соціальна нерівність як проблема СТАНОВЛЕННЯ ПОСТЕКОНОМІЧНОГО СУСПІЛЬСТВА
·Соціальна нерівність як проблема СТАНОВЛЕННЯ ПОСТЕКОНОМІЧНОГО СУСПІЛЬСТВА

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·Шістдесяті роки

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Кримінальні байки
·ГОРОСКОП