BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX червня 2000 року |

Львів"янку звинувачують у "торгівлі людьми"

СЕКСБІЗНЕС

Зоряна ІЛЕНКО

Нещодавно в Чехії, в місті Франтшкова-Лазні, чеські поліцейські спільно з українськими працівниками міліції з управління боротьби з організованою злочинністю “накрили” притон із українськими дівчатами, окремі з яких — із Львівської області.

Притон був замаскований під ресторан-бар під назвою “Джессі”. Тут насильно утримували дівчат із України, котрі, боячись розправи, надавали різноманітні секспослуги. У власника бару також зберігалося понад 10 паспортів наших громадянок. Жодних документів невільниці при собі не мали. Тільки могли розповісти, звідки вони, і хто їхні родичі.

Те, що українських дівчат давно використовують за кордоном як повій, було відомо. Причому наших краянок часто просто обдурювали: обіцяли за кордоном прибуткову роботу, а там, відібравши паспорт, примушували надавати інтимні послуги.

Як з’ясувалося пізніше, коли вже було “накрито” притон, сюди потрапляли не просто випадкові наївні дівчатка. Постачання українських дівчат за кордон для сексбізнесу було відлагоджене. Й ось врешті кількох учасників міжнародного злочинного угруповання, яке займалося відбором претенденток, затримано. У “конвеєрі” була задіяна і львів’янка.

Як розповіли в управлінні боротьби з організованою злочинністю у Львівській області, бар був розрахований на 50 осіб і працював, фактично, цілодобово. Особливо місцеві мешканці цінували нічні шоу. У барі “Джессі” було близько двадцяти кімнаток розміром два на три, де дівчата змушені були обслуговувати клієнтів. За це власник бару “знімав” від 50 до 200 доларів, залежно від зовнішніх даних і категорії послуг, які надавали дівчата. Однак на руки сексрабині отримували тільки гроші на харчування, а якщо економили на їжі, то могли собі щось придбати з одягу.

Сьогодні власника бару та двох постачальників українського “товару” затримано. Чотирьох українок звільнено й відпущено додому. Вони розповідали, що ті люди, до котрих вони звернулися через оголошення в газетах, обіцяли їм престижну високооплачувану роботу. Зараз представники спецслужб докладають великих зусиль, аби відшукати інших жінок, паспорти котрих були вилучені у власника “Джесі”.

Вдалося правоохоронцям затримати молоду львів’янку, котра займалася вербуванням дівчат. Свого часу понад два роки вона теж була повією за кордоном. Досягла деяких успіхів, і їй не лише дозволили виїхати назад додому, але й запропонували влитись у ланцюг сексбізнесу. Себто підшуковувати нових кандидаток в Україні й переправляти їх у Чехію. Львів’янка особисто супроводжувала зібрані нею групи і за кожну завербовану дівчину отримувала за кордоном по 1,5 тисячі німецьких марок. Переважно вона підбирала дівчат віком до 25 років. Особливо “цінними” були ті, кому ще не виповнилося вісімнадцяти.

Наразі затриманій львів’янці висунуто обвинувачення за статтею “торгівля людьми”. До речі, нещодавно голова Львівської облдержадміністрації Степан Сенчук затвердив “Обласну програму запобіганню торгівлі жінками та дітьми”. Принаймні основні положення цієї програми надали представникам силових структур області великі повноваження у боротьбі з новими “работорговцями”. Інша річ, чи скористаються вони ними...

Адже, як стало відомо з поінформованих джерел, зі Львова майбутніх жриць кохання за кордон посилають майже кожні десять днів. Везуть їх до Італії, Чехії, Югославії тощо. Преса не раз у репортажах із Югославії, Польщі й інших країн озповідала, як там цей бізнес поставлений на широку ногу. Скажімо, військовики, котрі під час бойових дій виконували миротворчу місію в Югославії, відверто говорили, що місцеві борделі цієї та сусідніх країн переповнені ошуканими українськими дівчатами. Військовики інформували про це посольство, комусь навіть вдавалося допомогти. Але чомусь мовчали правоохоронці, хоча дівчата називали конкретні фірми, “завдяки” та через сприяння яких вони опинилися не зі своєї волі в рабстві.

POSTUP - ПОСТУП
№ 96 (540), 3-4
червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Кшаклєвського на прем"єра?
·Carlsberg u L"vovi
·Нові звинувачення Лазаренкові
·Лемківські могили на продаж

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Мер і "Запорожця" не соромиться!
·Похід Свободи на Говерлу
·Говорити рідною мовою, як балтійці
·Харківський "клан" у Львівській області
·Житло мінус ЖЕК

НАША СТОЛИЦЯ
·Житло забиратимуть?
·Партнерство заради сприяння зайнятості
·ДАІшників поменшає
·Львів"янку звинувачують у "торгівлі людьми"
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Опозиція з правами і без прав
·Нові звинувачення Лазаренкові
·"Смерть" аудіо- і відеопіратству!
·Назарбаєв - наш президент!

ПОСТУП У СВІТ
·Німці вимагають правового захисту
·Кремлівських злодіїв виловлює Швейцарія
·Прем"єр розпустив парламент
·Таки Кшаклєвського - на прем"єра?
·Таємні записи Туджмана
·Зникли працівники ООН
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Кучма заборонив красти російський газ
·Carlsberg u L"vovi
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·Хто переживе "групу смерті"

АРТ-ПОСТУП
·Білий джаз
·"Театр у кошику" виріс із памперсів

ОГЛЯД У ПОСТУПІ
·Праві в Україні: запекла боротьба за маргінес

ЛІТОПИС ПОСТУПУ
·Львівські хроніки з 1920 року

ЧОРНИЙ ПОСТУП
·ГАЗ

СВЯТИНІ В ПОСТУПІ
·Ще одна дорога привела до храму

РЕЛІГІЙНИЙ ПОСТУП
·Про шляхи зростання Церкви

НЕРУХОМІСТЬ
·Ви придбали приміщення для бізнесу що далі?

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·Шістдесяті роки
·Суржик для інтелігенції

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Кримінальні байки
·ГОРОСКОП