BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX червня 2000 року |

Юлія Тимошенко про себе, уряд і олігархів

ДОСЛІВНО

Марина ПИРОЖУК, радіо "Свобода"

– Пані Тимошенко, довкола роботи команди Ющенка висловлюють чимало суперечливих думок. Як насправді працюється уряду, який реальний стан справ? Чи є в уряді згуртована команда?

– Уряд – це досить складний організм і мушу сказати, що сьогодні всі його члени знаходять спільну мову і добре співпрацюють. Я дійсно бачу майбутнє цього уряду.

– Кажуть, що Ющенко є Вашим прихильником і робить усе можливе, аби зберегти Вашу присутність у його команді, незважаючи на шалений тиск ззовні. Чи це так? У Вас бувають непорозуміння з Ющенком?

– У нас немає жодної розбіжності, як будувати роботу в паливно-енергетичному комплексі України. По-перше, ми повинні прибрати всі тіньові, корупційні, неефективні схеми роботи у цій галузі. Треба зробити чітку, прозору грошову систему розрахунків за енергоносії. Ми також повинні встановити такі механізми, які б не дали можливості ні діяти адміністративно, ні втручатися державі в роботу підприємств.

Опір цьому колосальний, бо ми щомісяця створюємо такі нормативні документи, які припиняють діяльність цілих корупційних тіньових сфер. Вони просто-таки перестають працювати і, причому, не на один день. Просто створюються такі нові умови, коли стосунки різних суб’єктів діяльності в енергетичній галузі стають прозорими. Візьмемо, наприклад, “Укрнафту”. Це наочний приклад, коли ми з січня по травень практично в три рази підняли доходи до держбюджету з цього акціонерного товариства. Чому? Ми “прибрали” всю мільярдну тіньову сферу в “Укрнафті”, вивели нафту на аукціон, продали її за ринковою ціною. Як наслідок, держбюджет тільки від “Укрнафти” додатково отримав більше, ніж 250 мільйонів гривень. А це і пенсії , й заробітні плати.

Я зустрічалася з усіма керівниками обленерго та облгазу і можу сказати наступне: якщо ми починали з 7% збору “живих коштів” на енергоринку в січні цього року, то сьогодні вже деякі області досягли 60% зборів “живими коштами”. Це “Закарпаттяобленерго”, також підприємства на Волині, у Вінниці, Рівному. Але на цьому фоні приватизовані обленерго Суркіса, Медведчука та деяких інших осіб займаються відвертими крадіжками.

– У який спосіб?

– Я вам даю конкретний приклад: “Львівобленерго”. Тут тільки 4% від зібраних коштів перераховується виробникам електричної енергії. В Тернополі ця цифра становить 0,3%. А в команді Суркіса, Медвечука та певних інших осіб залишається щомісяця від 150 до 350-400 мільйонів гривень у тіньовій сфері. І все це відбувається відкрито, ніхто не ховається. Ми нічого не можемо з цим зробити.

– Останні публікації в деяких газетах містять відверту критику Вашого минулого. Це організовано цими ж людьми?

– Так, бо уряд сьогодні – на межі припинення крадіжок коштів з енергетичної галузі. Ми створюємо механізми, які не дадуть можливості залишати такі кошти. Але, на жаль, і Суркіс, і Медведчук, і Григоришин контролюють повністю “Київські Відомості”. Кожного дня на уряд ллють бруд. Ніхто не розглядає ніяких звернень про те, що це не відповідає дійсності. Також і канал “Інтер” повністю належить “команді Суркіса-Медведчука” і щодня поливає нас брудом. Ми також знаємо, кому підпорядковані канали “1+1” та “УТ-1”.

Я хочу сказати, що уряд розраховує сьогодні лише на одне: країна, громадяни держави просто серцем відчують, що насправді сьогодні робить уряд. І не будуть звертати уваги на весь цей бруд, що ллється з усіх засобів масової інформації, які належать тим, хто якраз і корумпує паливно-енергетичний комплекс держави.

POSTUP - ПОСТУП
№ 94 (538), 1
червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Останнє турне Старим Світом
·Місто збуджене смертю

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Посли Сейму у Львові
·Люди гинуть безглуздо
·Від звинувачень до катарсису
·"Гальба" пива буде восени
·"Молодь проти москалізації"

НАША СТОЛИЦЯ
·Трамваї їздитимуть
·Техніка для села
·Підприємства вимагають фахівців
·Місто збуджене смертю
·Старі речі подобаються всім
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Армія реагуватиме швидше
·Юлія Тимошенко про себе, уряд і олігархів
·Депутати можуть засідати спокійно
·В Україні знову амністія

ПОСТУП У СВІТ
·Готувався замах на президента
·Переговори під бомбами
·На перешкоді американським шпигунам
·Останнє турне Старим Світом
·Кара російським сексотам
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Обленерго контролюватимуть податкові пости
·Економісти попереджають: бійтеся інфляції
·СВІТ

РЕВЮ В ПОСТУПІ
·REVJU
·Історія з кокаїном

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Тарас Чорновіл - Українець і Галичанин

ЛЬВІВСЬКІ OBSERVACIJI
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

НОСТАЛЬГІЯ
·Свобода

СПОРТ-ПОСТУП
·"Нью-Джерсі" громить у першому матчі "Даллас"
·Медведєв пройшов перше коло
·"Львівська Політехніка": завдання на цей сезон виконано
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Кримінальні байки
·ГОРОСКОП