BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX червня 2000 року |

Від звинувачень до катарсису

ПОКАЯННЯ

Валентин СІКОРСЬКИЙ

Сьогодні у Львівській міській раді, яка є координатором проведення Дня очищення, примирення та порозуміння, відбулося чергове засідання круглого столу. Учасниками цього засідання були владика, голова Української Єпархії Вірменської Апостольської Церкви Натан Оранесян, ключар Свято-Георгіївської Церкви УПЦ, протоєрей Володимир Шарабува, митрофорний протоєрей Ярослав Хомин Львівсько-Сокальського Єпархіального управління УПЦ Київського Патріархату, митрофорний протоєрей Євгеній Толочкевич, інспектор Львівської духовної семінарії УАПЦ (Львівська Єпархія).

Представники трьох гілок українського православ’я та владика Вірменської Церкви Натан були одностайні в тому, що ідею владики Любомира Гузара провести “День очищення, примирення та порозуміння” за тиждень до Дня міста треба сприймати як дарунок львів’янам і шанс порозумітися. Тлумачення суті цієї події було аналогічне з тим, яке пропонували учасники попереднього круглого столу – представники Греко-Католицької та Римо-Католицької церков.
Незаперечно і те, що львів’яни мають потребу покаятись. У ХХ столітті в місті було вчинено чимало злочинів на тлі війн, років тоталітаризму чи зведення порахунків. Те, що відбуватиметься у Львові 9 та 10 вересня, мало би стати спільним тривалим покаянням і примиренням, своєрідним суспільним катарсисом. Якщо цього не станеться, то душпастирі певні, що акція стане ще одним загальноміським шоу чи театральним дійством.

Усі учасники акції прагнуть, аби дрібні розбіжності не затьмарили величі цієї події. А цих дрібних розбіжностей, навіть судячи з нинішнього засідання, назбирується чимало. Скажімо, отці, розуміючи, що в такому Дні має потребу не лише їхня паства і християнськими молитвами та богослужіннями не вдасться обмежитись, аби порозумітися, наполягають, що покаяння мало би відбутись у дусі християнства, й ідея примирення та очищення за своєю суттю – християнська.

Сьогодні отці визнали, що, запросивши до свого кола представників нетрадиційних релігій та інших віросповідань, як це не парадоксально, вони тільки ускладнили втілення ідеї очищення, примирення та порозуміння. Тому, судячи з висловленого, не виникатиме жодних проблем із першим етапом акції, коли кожна конфесія відправлятиме богослужіння у своїй церкві, треба бути на сторожі здорового глузду у другий день акції – на спільній молитві, яка має зворушити кожного львів’янина, навіть того, котрий не належить до жодної конфесії чи релігійної організації.

POSTUP - ПОСТУП
№ 94 (538), 1
червня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Останнє турне Старим Світом
·Місто збуджене смертю

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Посли Сейму у Львові
·Люди гинуть безглуздо
·Від звинувачень до катарсису
·"Гальба" пива буде восени
·"Молодь проти москалізації"

НАША СТОЛИЦЯ
·Трамваї їздитимуть
·Техніка для села
·Підприємства вимагають фахівців
·Місто збуджене смертю
·Старі речі подобаються всім
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Армія реагуватиме швидше
·Юлія Тимошенко про себе, уряд і олігархів
·Депутати можуть засідати спокійно
·В Україні знову амністія

ПОСТУП У СВІТ
·Готувався замах на президента
·Переговори під бомбами
·На перешкоді американським шпигунам
·Останнє турне Старим Світом
·Кара російським сексотам
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Обленерго контролюватимуть податкові пости
·Економісти попереджають: бійтеся інфляції
·СВІТ

РЕВЮ В ПОСТУПІ
·REVJU
·Історія з кокаїном

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Тарас Чорновіл - Українець і Галичанин

ЛЬВІВСЬКІ OBSERVACIJI
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

НОСТАЛЬГІЯ
·Свобода

СПОРТ-ПОСТУП
·"Нью-Джерсі" громить у першому матчі "Даллас"
·Медведєв пройшов перше коло
·"Львівська Політехніка": завдання на цей сезон виконано
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Кримінальні байки
·ГОРОСКОП