BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 30 травня 2000 року |

Рятуймо Україну!...

У неділю у Львівській опері відбулась урочиста академія з нагоди 10-ї річниці початку роботи Львівської обласної ради першого демократичного скликання. На урочистих зборах виступали перший Президент України Леонід Кравчук, заступник голови Верховної Ради України Степан Гавриш та інші промовці. Серед них – депутат Львівської обласної ради першого демократичного скликання, професор Павло Скочій, якому 10 років тому випала честь відкривати історичне засідання обласної ради. Знайомимо читачів “Поступу” з його промовою, виголошеною 28 травня 2000 року у Львівській опері.

Вельмишановні п. Президенте Леоніде Макаровичу, Всечесні отці, Дорогі побратими – депутати Львівської обласної Ради І, ІІ, ІІІ-го демократичного скликання!

Як і 10 років тому, ми зустрічаємо цю дату як торжество історичної справедливості нашого народу, який виборов, вистраждав це свято.

Події 9 квітня у Львові сколихнули не тільки Україну, імперію, але і сколихнули світ, адже було проголошено відновлення великої потуги на Європейському континенті, яка зветься Україною.

Наші рішення про відновлення української державності та її символів були підтверджені рішеннями Верховної ради України. Нашою радою було прийнято багато державницьких рішень та постанов стосовно мови, освіти, культури, прав людини, реформування аграрного сектора, державного устрою та ін.

А тому наша незалежність була зустрінута в багнети шовіністами, манкуртами, і проти неї ні на хвилину не припиняється жорстока підступна боротьба: брехня, безсоромний грабунок, гальмування реформ, розвал економіки, блокади, залякування і ціла серія загадкових вбивств наших патріотів (винятком є смерть Білозіра, вбивцю якого ми знаємо).

Це стосується і загадкової смерті першого голови Львівської обласної ради депутатів першого демократичного скликання, національного героя, мученика за волю України В’ячеслава Чорновола.

Проте і сьогодні ми стоїмо перед прірвою, оскільки наша незалежність, свобода, як і життя наших патріотів, у небезпеці. Адже нищиться все, що українським зветься, в першу чергу святая-святих – мова, культура, освіта, преса, знищено книгодрукування, інформаційний простір, – ввімкніть телевізор: розпуста, вбивства і московщина.

Але це бандитське московство не зустрічає належного опору з боку державних структур, а нерідко навпаки – має підтримку з боку зрадницьких сил, які народжують свій руйнівний потенціал.

Прикладом нищення наших патріотів може служити акт вандалізму – вбивство видатного діяча культури, композитора, співака Ігоря Білозіра. Цей бандитський акт здійснений представниками шовіністичної зграї, яка звила своє кубло у нашому княжому Львові і терором примусила замовкнути у відпочинкових закладах Львова як українську пісню, так і музику.

Висновок для нас у цей день свята може бути тільки один: Україна в небезпеці.

Народним депутатам Львівщини, і в першу чергу обласної ради, на цьому історичному форумі, разом зі структурами нашої національної влади, необхідно поставити перед Верховною Радою вирішення таких життєво важливих для України проблем:

1. Домагатися суворого виконання законів про державну мову (ст. 10 Конституції України) і передбачити справедливе покарання винних у його порушенні, в тому числі і депутатів Верховної Ради та керівників держави.

2. Підтримати проведення глибокої адміністративно-кадрової реформи.

3. Поставити перед Верховною Радою, Президентом, урядом вирішення такого життєво необхідного для кожної держави питання, як громадянство України з усіма випливаючими з цього статусу наслідків (прав і обов’язків). Без його вирішення неможливе існування України. Прикладом вирішення цієї проблеми може бути Прибалтика.

4. Терміново прийняти закон про реабілітацію учасників національно-визвольної війни ОУН-УПА з відшкодуванням їм як моральних, так і матеріальних втрат.

5. Створити сприятливі умови для повернення на Україну депортованих громадян-українців з відшкодуванням їм матеріальних і моральних втрат (ми ж повертаємо татар, німців та інших).

6. Домагатися від Росії, в дусі часу, матеріального відшкодування для українців за їх каторгу, працю на московських будовах комунізму (Сибір, Північ, Далекий Схід).

7. Домагатися відшкодування Україні всіх збитків, заподіяних Росією за останні 60 років. Зокрема:

– повернення вкладів громадян України, які були переведені в Москву;

– виділити Україні належну їй частку золотого й алмазного запасу колишнього СРСР;

– відшкодування Україні за виснаження імперією таких національних багатств держави, як газ, нафта, вугілля та ін.;

– повернення Україні всіх культурно-історичних цінностей, вивезених в Росію.

8. Домагатися прийняття закону про відкриття для росіян в Україні стількох шкіл, газет, журналів, театрів та ін., скільки їх буде дозволено для українців у Росії.

9. Домагатися прискорення делімітації кордонів між Україною і Росією.

10. Заохотити обласні ради інших областей України, і в першу чергу Галичини, шляхом звернення до них підтримати перед Верховною Радою необхідність чесного вирішення виправданих і життєво важливих проблем, які піднімає Львівська обласна рада народних депутатів, не чекаючи вже ініціативи з боку депутатів Верховної Ради України. Якщо мовчить Верховна Рада, державотворча ініціатива повинна перейти до обласних Рад, до нас із вами.
Рятуймо Державу!

POSTUP - ПОСТУП
№ 93 (537), вівторок
30 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Правий уряд розпався
·Діагноз українських невдач
·"Мертві душі" обрали Фухімору
·Вибач нам, Ігоре...

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Рідний округ - в добрі руки
·Міжнародне телеспілкування школярів
·Всі діти такі самі

НАША СТОЛИЦЯ
·До Польщі без віз
·Рятуймо Україну!...
·Корів пустили з молотка
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Чекаючи на Біла Клінтона
·Діагноз українських невдач
·Чергова зона... вільної торгівлі
·Заарештовані радикали досі не мали побачень
·Страйків поменшало

ПОСТУП У СВІТ
·Вейцман іде до демісії
·Візит ЄС на тлі боїв
·Правий уряд розпався
·"Мертві душі" обрали Фухімору
·Самоврядування Північної Ірландії
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Бензин без пільг
·Нафта дуже подешевшає
·СВІТ

СПОРТ-ПОСТУП
·ФК "Львів": просування вгору триває
·"Динамо" - п"ятиразовий володар Кубка України
·Олександр Береш - чемпіон Європи
·СПОРТ-БЛІЦ

АРТ-ПОСТУП
·Тиждень пам"яті Івана Франка
·Ораторія "Ілля"
·Дерев"яні церкви Західної України
·Жовте, синє, червоне...

ТРАГЕДІЯ В ПОСТУПІ
·Білозір помер за свою пісню
·Пам"яті Ігоря Білозіра

ОГЛЯД У ПОСТУПІ
·Події тижня: факти, тенденції, коментарі
·РЕЙТИНГ ЗГАДУВАНОСТІ

МОВА У ПОСТУПІ
·Територіальні аспекти українського та російського мовлення в Україні
·QUO VADIS, Україно?

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Міністр економіки Республіки Польща Януш ШТЕЙНХОФФ: Україна буде членом Європейського Союзу
·Іво ПОЛУЛЯХ: "Основа добробуту - малий та середній бізнес"

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Австрійські українці між національною ідеєю та імперською лояльністю
·Австрійські українці між національною ідеєю та імперською лояльністю

ПОСТУП З ПРОДОВЖЕННЯМ
·Шістдесяті роки
·За чистоту позицій українського лапківництва

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Чайник, що закипів
·ГОРОСКОП

 

тут офисы предлагаютБЦ Мирлэнд на Хуторская 2-я ул. с дисконтом