BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 травня 2000 року |

На завершення - увертюра

Помахом диригентської палички молодого Тараса Криси (США) завершився дев’ятнадцятий фестиваль музичного мистецтва “Віртуози”. В останньому концерті поруч із Тарасом Крисою виступав іще один представник американських музичних кіл і наш краянин, гобоїст Ігор Лещищин. До програми їхнього спільного концерту було задекларовано твори Моцарта, Бетховена, Штрауса.

Сподіваємося, що це виконання наштовхне на певні рефлексії, якщо не когось зі львівських музикознавців, то бодай якогось колегу-інструменталіста. Бо, як скаржився на шпальтах “Експресу” художній керівник філармонії Сергій Бурко, все було б нічого – тільки щось не видно у пресі рецензій на програмні концерти “Віртуозів”. Отже, маємо мимовільне свідчення того, що “Поступ” не входить в коло читання організаторів цього фестивалю, або вони його не вважають за таку пресу, яку можуть реципіювати. Адже тільки в нашому виданні було вміщено добрий десяток публікацій, так чи інакше присвячених фестивальним подіям і виконавцям. Важко було не помітити й тематичної сторінки “Віртуози в поступі”, а ще ж були й анонси і повний перелік програми в рубриці “Афіша”!

Утім, коли цього всього не враховувати, то можна й справді поспівчувати Сергієві Бурку: якщо ніхто із львівських музичних критиків не захотів рецензувати концертів, то це можна витлумачити двояко – або їм не хочеться накликати собі зайвого клопоту на голову, або це їх мало зацікавило, або найліпше, чого те все варте – хитромудра мовчанка. Проте важко повірити, що та кількість теоретиків, яку продукує консерваторія, є всуціль профнепридатною аморфною масою, не здатною до елементарної аналітики.

Зрештою, із завершенням “Віртуозів”, насиченість музичного життя у Львові не вщухне. Вже в неділю, 28 травня, в італійському подвір’ї палацу Корнякта на пл. Ринок, 6 відбудеться концерт “З епічних джерел: ракурси патріотичної ідеї в музиці епохи романтизму” у виконанні Фестивального оркестру “Львів”, яким диригуватиме Гунґард Маттес. А у вівторок, 30 травня, в філармонійному залі із фортепіанним концертом виступатиме лауреат міжнародних конкурсів професор Борис Блох. Можливо, нашому “культурному” керівництву вже набридла та наполегливість, із якою “Поступ” наполягає на удвічі довшій історії фестивалю “Віртуози”, аніж та, яку воно пропагує з не меншою впертістю. Але ж, якщо помізкувати, що жодної незручності у тому, щоб переглянути офіційне літочислення, – нема, то чого б наступного року не зробити усім львів’янам таку приємність, та й не відзначити двадцятирічний ювілей “Віртуозів”. Тим паче, що подібний прецедент у Львові вже був. Свого часу, встановивши своє істинне літочислення, театр ім. М. Заньковецької подорослішав на 5 років.
Причому зовсім дешевим коштом: тільки виправивши свої “метричні” дані у програмках та афішах. І нічого в тім злого, це ж не такий клопіт, як вулицю перейменовувати! От тільки, якщо комусь принципово розходиться в тому, щоб “Віртуози” виглядали на десяток літ молодшими, як бальзаківського віку цьоця,– то най переконає нас у слушності цієї захцянки. Чи не пов’язано, бува, те все із якоюсь підступною політикою?

POSTUP - ПОСТУП
№ 92 (536), субота-неділя
27-28 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Енергетична катастрофа
·"Карпати": чотири матчі без поразок
·Затримано вбивцю Щербаня
·Вітатимемо Папу у Львові

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Від Львова до Баку
·Перший етап пройдено
·Дані про реєстрацію кандидатів у народні депутати України на виборах 25 червня 2000 року по в/о "115

НАША СТОЛИЦЯ
·"Любов Господню прославляю..."
·Пів-Європи на велосипедах
·Законами по олігархах
·Що ж сталося з Білозіром
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Затримано вбивцю Щербаня
·Довибори на фінішній прямій
·НА ОДНУ ТЕМУ

ПОСТУП У СВІТ
·Ліві партії - фаворити
·Російські шантажисти
·Авіаграбіжник був не надто спритний
·Успіхи та перешкоди другої хвилі розширення
·Ультиматум тамільських тигрів
·Компенсації - до кінця року
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Енергетична катастрофа
·До побачення, євро?
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·"Театр у кошику"
·У "Ляльці" полякам раді
·Різні виміри вартості мистецтва
·Заньківчани нарешті згадали про Чехова
·Тиждень пам"яті І.Франка
·На завершення - увертюра

СПОРТ-ПОСТУП
·Віктор Сидоренко: "Найближчим часом зміню прописку"
·Визначено кандидатів до складу збірної України
·"Карпати": чотири матчі без поразок
·Війна з комп"ютером по-голландськи
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Реальний крок до свободи і демократії

ХТО БУВ WHO
·Список депутатів обласної ради 1990-1994 рр.

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·В"ячеслав Чорновіл: "Дух, що тіло рве до бою"

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Погляд з перспективи десятиліття

СПОДІВАННЯ В ПОСТУП
·Як багато ми могли б зробити
·Перша демократична сесія Лепільської сільради

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Путівник Гішпанією
·ГОРОСКОП