BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 травня 2000 року |

СВІТООГЛЯД

БЕЙРУТ. Військовики ООН учора почали патрулювання в Південному Лівані, звідки Ізраїль цього тижня вивів свої війська після 22-річної окупації. У складі міжнародних миротворчих сил понад 4,5 тисячі військових із 9 країн, їхній мандат поширюється на територію площею 550 квадратних кілометрів. Генеральний секретар ООН Кофі Аннан пропонує збільшити чисельність миротворчого контингенту до 8 тисяч.

БЕЛГРАД. У п’ятницю у столиці Югославії відбувся студентський марш протесту. Демонстранти вимагали від уряду країни припинити репресії незалежних ЗМІ, а також відкрити Белградський університет. Студенти підтримали прагнення діячів югославської опозиції провести у країні дострокові вибори на всіх рівнях. Демонстранти прийняли звернення до президента Югославії Слободана Мілошевича з вимогою подати у відставку. На суботу в Белграді запланований масовий мітинг на підтримку діячів опозиції. Напередодні уряд закрив міський Белградський університет і заборонив студентам збиратись у його стінах.

МОСКВА. Державна дума Росії вчора одноголосно прийняла постанову про амністію з нагоди 55-ї річниці перемоги у “Великій вітчизняній війні”. На свободу вийдуть від ста до ста двадцяти тисяч ув’язнених, котрі вчинили неважкі злочини або закінчують відбувати покарання. Депутати відхилили пропозицію Владіміра Жиріновського амністувати засуджених, котрі погоджуються воювати в Чечні у штрафних батальйонах.

БЕРЛІН. Тут у будинку перестарілих на 93-у році життя помер колишній міністр державної безпеки НДР Ерих Мільке. Він очолював східнонімецьку “Штазі” понад 30 років. Під його керівництвом в НДР була створена широко розгалужена система політичного розшуку. “Штазі” нараховувала 85 тисяч кадрових працівників і понад 100 тисяч неофіційних інформаторів.

БАКУ. В усіх цивільних вищих навчальних закладах Азербайджану 1 серпня скасовують військові кафедри. Розпорядження про це підписав президент країни Гейдар Алієв. В інтересах удосконалення підготовки офіцерів запасу голова держави доручив Міністерству оборони Азербайджану сформувати офіцерські курси, куди вибірково будуть скеровувати призовників із вищою освітою.

АЛМА-АТА. У Казахстані лікарі видалили двомісячній дівчинці рудимент другої голови. Зараз дитина перебуває в реанімаційному відділенні Наукового центру педіатрії в Алма-Аті. Дівчинка вже може приймати їжу. Як говорять медики, в Казахстані останнім часом щороку народжуються близько 340 дітей із вродженою патологією. Причини цього – погана екологічна ситуація, вірусні інфекції та підвищений радіаційний фон.

ТБІЛІСІ. Святкування 82-ї річниці відновлення незалежності Грузії відзначали більш ніж скромно, повідомляє кореспондент “Інтерфаксу” з грузинської столиці. Через відсутність коштів не проводиться військовий парад. З цієї ж причини скасовано багато врочистих заходів, і лише президент Едуард Шеварднадзе у своїй резиденції ввечері влаштував урочистий прийом, на який запрошено грузинських політиків, громадських діячів, представників інтелігенції, іноземних дипломатів. У промові Шеварднадзе заявив про прихильність продовженню курсу реформ. Він запевнив, що “вже через три-чотири роки бідність у Грузії буде викорінено”.

POSTUP - ПОСТУП
№ 92 (536), субота-неділя
27-28 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Енергетична катастрофа
·"Карпати": чотири матчі без поразок
·Затримано вбивцю Щербаня
·Вітатимемо Папу у Львові

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Від Львова до Баку
·Перший етап пройдено
·Дані про реєстрацію кандидатів у народні депутати України на виборах 25 червня 2000 року по в/о "115

НАША СТОЛИЦЯ
·"Любов Господню прославляю..."
·Пів-Європи на велосипедах
·Законами по олігархах
·Що ж сталося з Білозіром
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Затримано вбивцю Щербаня
·Довибори на фінішній прямій
·НА ОДНУ ТЕМУ

ПОСТУП У СВІТ
·Ліві партії - фаворити
·Російські шантажисти
·Авіаграбіжник був не надто спритний
·Успіхи та перешкоди другої хвилі розширення
·Ультиматум тамільських тигрів
·Компенсації - до кінця року
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Енергетична катастрофа
·До побачення, євро?
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·"Театр у кошику"
·У "Ляльці" полякам раді
·Різні виміри вартості мистецтва
·Заньківчани нарешті згадали про Чехова
·Тиждень пам"яті І.Франка
·На завершення - увертюра

СПОРТ-ПОСТУП
·Віктор Сидоренко: "Найближчим часом зміню прописку"
·Визначено кандидатів до складу збірної України
·"Карпати": чотири матчі без поразок
·Війна з комп"ютером по-голландськи
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Реальний крок до свободи і демократії

ХТО БУВ WHO
·Список депутатів обласної ради 1990-1994 рр.

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·В"ячеслав Чорновіл: "Дух, що тіло рве до бою"

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Погляд з перспективи десятиліття

СПОДІВАННЯ В ПОСТУП
·Як багато ми могли б зробити
·Перша демократична сесія Лепільської сільради

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Путівник Гішпанією
·ГОРОСКОП