BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 травня 2000 року |

Законами по олігархах

Мусіяка вирішив "взяти" Львів ілеєю

ДОВИБОРИ

Ксенія ЗАГОРОДНЮК

Схоже, пристрасті довкола виборів у Верховну Раду по 115 виборчому окрузі дедалі більше нагнітаються й допоки хтось із кандидатів займаються випробуванням на львівському грунті нових PR-технологій, інші надають перевагу методам старим і добре перевіреним. Вчора керівництво партії “Вперед, Україно!” виступило із заявою, в якій йдеться про напади, здійснені в ніч з 24 на 25 травня одразу на дві місцеві групи агітаторів за кандидата в депутати від Львова Віктора Мусіяку (він же ж є й головою вищеназваної партії).

Обидва напади, за заявою, полягали в тому, що якісь невідомі особи перейняли активних прихильників Мусіяки, погрожуючи силою відібрати в них агітаційні матеріали. Натомість трактування інциденту партією “Вперед, Україно!” просто-таки геніальні: його чомусь однозначно розцінено як свідчення того, що “виконавча влада боїться приходу в парламент Віктора Мусіяки, як реального кандидата в окрузі, який здатен перешкодити планам Президента – здійснити ревізію Конституції 1996 року”. Не наважуючись давати об’єктивні пояснення зв’язку між описаними вперед-українівцями нападами та виконавчою владою (будь-ким), мусимо казати, що колишній постійний представник Президента України у Верховній Раді України, заступник голови парламенту Віктор Мусіяка нині й справді перебуває стосовно влади в жорсткій опозиції. “Діяльність нинішньої влади спричинила нечуване досі зміцнення олігархічних кланів, які своїм надглибоким проникненням у державні структури та впливом на їхні рішення заганяють Україну в глухий кут перманентної економічної та політичної кризи”, – заявив він під час своєї останньої прес-конференції у Львові.

Такий стан речей, на переконання Мусіяки можна змінити лише якнайшвидшим посиленням української правової системи й “переведенням життя держави в русло правових, а не неформальних дій”. Власне своїм правничим досвідом (Мусіяка є заслуженим юристом України, професором Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого, автором 150 наукових праць), що знадобиться для цього процесу, він пояснює бажання потрапити у ВРУ. Мусіяка, зокрема, обіцяє, що в разі обрання його народним депутатом у цивільному, податковому і земельному кодексах з’явиться ціла низка прогресивних статей. А той дивний факт, що Мусіяка вирішив балотуватися саме в нашому місті, не будучи представником львівського політикуму ані в минулому, ані нині, пояснюється так: 1) Львів найменше перебував у складі тоталітарної імперії, а, отже, його мешканці найкраще розуміють потребу перетворення досконалого Закону на основне правило поведінки; 2) львів’яни є опорою українського патріотизму і свідомі небезпеки втрати Україною незалежності, яка з’явилася завдяки поступовій переорієнтації Леоніда Кучми на Схід.

“Поступ” жодним чином не піддає сумніву ці тези, але все ж мусить засмутити пана Віктора. Адже, по-перше, доведено, що львів’яни, усвідомлюючи важливість здатності депутата до якісного законотворення, роблячи свій вибір, все ж нададуть перевагу кандидатові, який над усе ставитиме Львів. По-друге, саме гіперболізовані патріотичні почуття не дозволять мешканцям нашого міста довірити справу захисту української державності адептові лівої ідеології, яким, даруйте й є Віктор Мусіяка.

POSTUP - ПОСТУП
№ 92 (536), субота-неділя
27-28 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Енергетична катастрофа
·"Карпати": чотири матчі без поразок
·Затримано вбивцю Щербаня
·Вітатимемо Папу у Львові

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Від Львова до Баку
·Перший етап пройдено
·Дані про реєстрацію кандидатів у народні депутати України на виборах 25 червня 2000 року по в/о "115

НАША СТОЛИЦЯ
·"Любов Господню прославляю..."
·Пів-Європи на велосипедах
·Законами по олігархах
·Що ж сталося з Білозіром
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Затримано вбивцю Щербаня
·Довибори на фінішній прямій
·НА ОДНУ ТЕМУ

ПОСТУП У СВІТ
·Ліві партії - фаворити
·Російські шантажисти
·Авіаграбіжник був не надто спритний
·Успіхи та перешкоди другої хвилі розширення
·Ультиматум тамільських тигрів
·Компенсації - до кінця року
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Енергетична катастрофа
·До побачення, євро?
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·"Театр у кошику"
·У "Ляльці" полякам раді
·Різні виміри вартості мистецтва
·Заньківчани нарешті згадали про Чехова
·Тиждень пам"яті І.Франка
·На завершення - увертюра

СПОРТ-ПОСТУП
·Віктор Сидоренко: "Найближчим часом зміню прописку"
·Визначено кандидатів до складу збірної України
·"Карпати": чотири матчі без поразок
·Війна з комп"ютером по-голландськи
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Реальний крок до свободи і демократії

ХТО БУВ WHO
·Список депутатів обласної ради 1990-1994 рр.

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·В"ячеслав Чорновіл: "Дух, що тіло рве до бою"

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Погляд з перспективи десятиліття

СПОДІВАННЯ В ПОСТУП
·Як багато ми могли б зробити
·Перша демократична сесія Лепільської сільради

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Путівник Гішпанією
·ГОРОСКОП