BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 27-28 травня 2000 року |

Путівник Гішпанією

Пам"ятка для туриста

Гішпанія – це дуже відома країна. Її вказують навіть на картах. І не тільки на імпортних, але й на наших. І треба сказати, що на наших українських картах Гішпанія виглядає симпатичніше. Зазвичай, її позначають отакенною жовтою плямою в лівому нижньому кутку Європи. Але бувають і винятки. Наприклад, географ Г.Маланський вперто позначає її під Жмеринкою. Але всі ми знаємо цього географа. Останній алкогілик.

Гішпанія – країна з мільярдним населенням, але самі гішпанці це приховують.
Чоловіків у них, зазвичай, кличуть Педрами (на ілюстрації) і цих Педрів хлібом не годуй, дай тільки на білявих туристочок повитріщатися. Навколо будь-якого пляжу можете побачити тисячі Педрів, що розташувалися на маленьких складних стільчиках і лупають в льорнети. Причому пляжів так багато, що кроку не можна зробити, щоб не наступити на який-небудь пляж.

Обличчя у гішпанців великі, мордаті й пацаваті, а в очах горить вогонь гостинності. Мова швидка, запальна, часто переходить у жести. Фігури пропорційні: внизу ноги, вгорі голова.

Столиця Гішпанії – місто Матрит. А ще в них є місто Севілля, де живуть цирюльники. Кожний ранок вони голять гішпанців, що з’їжджаються з усіх кінців країни. Поголені гішпанці дістають свої льорнети і вйо на пляж або на кориду. Правда, дехто вважає, що корида – це вигадка географа Маланського, але ми з ними не погодимося. Не міг Маланський такого вигадати. Не звір же він, зрештою.

У Гішпанії є король, але життя його сумне. Королева забороняє йому ходити на пляж, а придворні ховають бінокль. Самотній і засмучений король бродить по палацу, голосно лає придворних і скаржиться на долю. Іноді він просить відпустити його на кориду, але королева йому каже, що це вигадка географа Маланського. Однак, король не вірить. “Не міг, – каже він королеві, – Маланський такого вигадати!”

Ще в Гишпанії дуже багато сонячних днів. Що не день – то сонце. А ночі у них місячні. Ночами Педри натовпами збираються під вікнами своїх коханих і по черзі бринькають на гітарах. Тому у їх коханих завжди такий невиспаний і незадоволений вигляд.

Кажуть, що гішпанки неймовірно красиві. Але хто говорить?! Географ Маланський! Так що не вірте. Зустрів чувак одну красиву гішпаночку в своєму житті і думає, що всі такі. Тим більше, що вона була не гішпаночкою. Так що він і не зустрічав її ніколи.

Чого ви не побачите в Гишпанії, так це мух. Тому що мухи в них дрібні і звуться мікробами. Вони дуже віддані Педрам і майже ніколи з ними не розлучаються. Навіть під час обіду. Примостяться на підборідді і жують яку-небудь гидоту. Матрит, до речі, так і перекладається – “Місто без мух”. Правда, невідомо, з якої мови. Напевно, не з гішпанскої.

Всі гішпанці дуже молоді, крім дідів. Ті зовсім старі, біноклі з немічних рук вивалюються. Але як тільки ніч – дивишся, а воно на гітарах бринькає під вікнами своїх коханих. Або чужих коханих – склероз! Через це частенько виникають суперечки на шпагах. Один говорить: “Ця – моя гувернантка!” А інший: “Ні, моя!” А перший штрик його шпагою.

Туристу в Гішпанії є на що повитріщатися. Там багато музеїв, пам’ятників і історичного мотлоху. Не старих Педрів, звичайно. Якщо повезе, можна зустрітися з Дон Кіхотом. Але побачити короля не вийде. Самотній і засмучений він ходить по палацу і лає придворних. якщо побродити навколо палацу і прислухатися, то можна хіба що почути голос короля.

Взагалі, в Гішпанії немало туристів. Але могло бути значно більше. Просто багато хто користується картами географа Маланського. Приїдуть під Білу Церкву і пристають до чесних людей: “Покажіть нам кориду! Покажіть кориду!” Витягають з обори корову і тягнуть, тягнуть через городи, огірки затоптують.
Люди давно вже Маланського побити хочуть. Руки не доходять. Уже і король Маланському писав, лаявся. І королева два рази дзвонила. Безрезультатно. “Я, – каже Маланський, – зустрів під Білою Церквою красиву гішпанку і знаю, що Гішпанія – там!” До речі, вона була не гішпанкою. Та він і не зустрічав її ніколи.

Вода навколо Гишпанії чиста-чиста. І скрізь з неї акулячі пики стирчать. Через те жінки майже ніколи не носять купальників. Червоний колір дратує акул. Багато хто, на всякий випадок взагалі не носить купальників. Це акул не дратує. І Педри задоволені.

Ось така вона – країна Гишпанія. І більше нам про неї нічого невідомо. Тільки благаємо, не звертайтеся до Маланського! Бо знайдуть вас де-небудь під Білою Церквою в стозі сіна. Шалено всміхненого, як та псевдо-гішпанка. Хоч він і не зустрічав її ніколи.

POSTUP - ПОСТУП
№ 92 (536), субота-неділя
27-28 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Енергетична катастрофа
·"Карпати": чотири матчі без поразок
·Затримано вбивцю Щербаня
·Вітатимемо Папу у Львові

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Від Львова до Баку
·Перший етап пройдено
·Дані про реєстрацію кандидатів у народні депутати України на виборах 25 червня 2000 року по в/о "115

НАША СТОЛИЦЯ
·"Любов Господню прославляю..."
·Пів-Європи на велосипедах
·Законами по олігархах
·Що ж сталося з Білозіром
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Затримано вбивцю Щербаня
·Довибори на фінішній прямій
·НА ОДНУ ТЕМУ

ПОСТУП У СВІТ
·Ліві партії - фаворити
·Російські шантажисти
·Авіаграбіжник був не надто спритний
·Успіхи та перешкоди другої хвилі розширення
·Ультиматум тамільських тигрів
·Компенсації - до кінця року
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Енергетична катастрофа
·До побачення, євро?
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·"Театр у кошику"
·У "Ляльці" полякам раді
·Різні виміри вартості мистецтва
·Заньківчани нарешті згадали про Чехова
·Тиждень пам"яті І.Франка
·На завершення - увертюра

СПОРТ-ПОСТУП
·Віктор Сидоренко: "Найближчим часом зміню прописку"
·Визначено кандидатів до складу збірної України
·"Карпати": чотири матчі без поразок
·Війна з комп"ютером по-голландськи
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Реальний крок до свободи і демократії

ХТО БУВ WHO
·Список депутатів обласної ради 1990-1994 рр.

ОСОБИСТІСТЬ У ПОСТУПІ
·В"ячеслав Чорновіл: "Дух, що тіло рве до бою"

ДИСКУРС У ПОСТУПІ
·Погляд з перспективи десятиліття

СПОДІВАННЯ В ПОСТУП
·Як багато ми могли б зробити
·Перша демократична сесія Лепільської сільради

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Путівник Гішпанією
·ГОРОСКОП