BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 26 травня 2000 року |

Кредитна лихоманка

МВФ обіцяв у червні відновити кредитування

ГРЯДЕ

Тарас СМАКУЛА

У другій половині червня МВФ, можливо, відновить кредитування України, заявив директор 2-го європейського департаменту МВФ Джон Одлінг-Смі. Однак, щоб завчасу не розслаблялись, додав: “Я сказав, що, можливо, це станеться, але це ще не обов’язково означає, що так буде”.

У Києві – передкредитна лихоманка. Коментарі з приводу майбутнього нібито позитивного рішення місії МВФ сипляться тоннами. І всі сповнені оптимізму та впевненості, що цей час уже гряде.

Отже, щоб кредити стали реальністю, уряду необхідно всього-на-всього протягом часу, який залишився, ухвалити “конкретні рішення” щодо декількох напрямів економічних реформ і встигнути ще досягти в їх реалізації “достатнього прогресу”.

Напередодні приїзду емвеефівців віце-прем’єр Юрій Єхануров оприлюднив деякі з цих напрямків. Зокрема, йдеться про питання спеціальних економічних зон (СЕЗ), скасування мита на насіння соняшника, шкури тварин і живу худобу, а також питання бюджету. Говорячи про запропоноване фондом скасування СЕЗ, він сказав, що до цього ще треба буде повернутися за підсумками роботи за 2000 рік. А наразі уряд внесе пропозицію щодо зменшення видів діяльності, які матимуть пільги в цих зонах. Щодо питання про мито Єхануров нагадав, що уряд вносив відповідні пропозиції до Верховної Ради, однак депутати їх не підтримали. Крім того, після введення мита на вивезення соняшника обсяги виробництва олії в Україні значно зросли. “Поки що олією Україну залили, а тепер давайте думати, як її продавати за кордон”, – зазначив він. “Третє – питання бюджету. Адже рівень надходжень сьогодні такий, що дає змогу міністру фінансів говорити про досить сильну позицію України з цього питання”, – сказав Єхануров, коментуючи дискусії навколо бюджетного процесу.

“Усе решта – уже в минулому. Вважаю, що інших проблемних питань уже немає”, – підкреслив віце-прем’єр.

Нагадаємо – це було до візиту – і, як стало зрозуміло, інших проблемних питань виявилося цілком достатньо.

Після візиту відповідну заяву зробив керівник групи радників прем’єра Валерій Литвицький. Він назвав чотири найбільш важливі проблеми, після розв’язання яких місія МВФ нарешті буде всім задоволена.

Насамперед, він не впевнений, чи наступний візит місії відбудеться саме в червні. Усе залежить від того, наскільки швидко уряду вдасться навести достатні для МВФ аргументи.

Серед умов, про які Єхануров мав намір домовитися, – бюджет. І його місія не погодилась зняти. Щоб задовольнити МВФ, уряд мусить ухвалити рішення щодо ліквідації “бюджетного розриву” між доходами і видатками, “посилення фіскальної позиції”. За методологією МВФ він оцінений приблизно у 3% ВВП, або близько 4 млрд. грн.

А тепер перейдемо до інших проблемних питань. Емвеефівці вимагають максимально прискорити приватизацію, щоб до можливих позитивних рекомендацій встигнути провести тендери.

Наступний момент – проведення реформи банківської сфери, при цьому, швидше за все, основну проблему реформи (банки “Україна” та Ощадбанк) буде вирішено кардинально – їх закриють.

Окремим блоком “висить” реформування енергетичного сектора.

Литвицький каже, що для розв’язання всього цього комплексу, швидше за все, буде прийнято “непопулярні рішення”. Він зазначив при цьому, що місія МВФ готова гнучко підходити до виставлених вимог. Прикладом такої гнучкості він вважає зняття питання експортного мита на насіння соняшника. Правда, і тут є одна умова – взамін Україна має запропонувати відповідні компенсуючі заходи.
Сам Одлінг-Смі був значно стриманішим відносно гнучкості і сказав, що Фонд, звичайно, готовий продемонструвати “певну гнучкість” у підходах, однак сам він не готовий сьогодні про це говорити.

І на завершення – висловлювання Одлінг-Смі, щоб зняти всі сумніви в тому, що кредит МВФ все-таки рано чи пізно буде виділено. Отже, за його словами – останнім часом справи в Україні складаються таким чином, що можна допустити можливість поновлення її фінансування за програмою EFF.

“Я сподіваюся, що для добра України так воно і станеться”, – патріотично закінчив він.

POSTUP - ПОСТУП
№ 91 (535), п'ятниця
26 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Одеський НПЗ продали "Лукойлу
·Чехія повертає майно євреям
·До випускних - як до облоги
·Чи поїде папа в Росію?
·Кілька слів

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Депутати хочуть змін
·Студентські правибори
·Україна - потенційна супердержава

НАША СТОЛИЦЯ
·Сльози міліцейські
·Питання життя і смерті
·Щоб не карати двічі
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Сусіди обзивають нас буфером
·Уряд відправлено у відставку
·Україна без стратегічної авіації
·Бідна наша медицина
·Горобець не потрапив у кабінет

ПОСТУП У СВІТ
·Чехія повертає майно євреям
·Російська мова - державна
·Архітектура світової безпеки
·Осінь чилійського патріарха
·Світоогляд

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Кредитна лихоманка
·МВФ своїх не обділить
·США відкривають ринки
·Світ

АРТ-ПОСТУП
·Малюють діти
·Концерт для альта і "мобілок"
·"Знаки часів": архаїка плюс модерн
·Останній концерт віртуозів
·Повторне "створення світу"
·Мар'яна і Маріанна

СПОРТ-ПОСТУП
·БК "Київ" чемпіон
·Українці на чемпіонатах Європи
·Спорт-бліц

ЗУСТРІЧІ У ПОСТУПІ
·Віра Вовк: Я розширюю кордони України
·Лицар-пройдисвіт, чи просто Винничук

ТВОЄ ПРАВО У ПОСТУПІ
·Спокусливий аромат бензину

ІНТЕРВ'Ю ПОСТУПУ
·Допоможіть новому поколінню ввійти у світ

АВТО-ПОСТУП
·News
·Нове покоління Audi A8
·Чого вартий дизельний двигун

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Суржик для інтелігенції

МОВА У ПОСТУПІ
·Чи будемо й далі терпіти зневагу та приниження?

ПОСТУП ГУЛЯЄ
·Міське касино та коло мистецько-літературне

POST-ФАКТУМ
·Календар
·Будинок під управлінням Windows...
·Гороскоп