BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 26 травня 2000 року |

Чого вартий дизельний двигун

Ціни на вживані та нові автомобілі з дизельними двигунами, порівняно із їх “бензиновими братами” з майже аналогічними параметрами, значно вищі. так само, як сдать квартиру в Киеве буде дорожче, ніж у будь-якому іншому українському місті. Крім цього, дуже часто одна модель має не один варіант дизеля, а декілька. Особливо це стосується сучасних моделей віком біля п’яти років.

На жаль, останнім часом різниця між ціною дизельного палива та бензином дуже незначна, а в окремих випадках воно навіть трохи дорожче, але це не повинно засмучувати потенційних власників дизельних авто, за умови, що річний пробіг порівняно високий. Конкретні цифри назвати на жаль дуже важко, але німці рекомендують купувати дизель вже при річному пробігу не менше, як двадцять тисяч кілометрів. Водночас, при переважаючій експлуатації в міських умовах, тобто при нестабільних режимах роботи двигуна, витрата дизельного двигуна може бути на 30 відсотків нижча, ніж в аналогічного бензинового. Крім палива, ви економите на свічках запалювання, високовольтних дротах, регулюванні карбюратора та більш частій діагностиці систем вприскування, проте втрачаєте на частішій заміні моторної оливи та фільтра.
Ремонт стиральных машин в Самаре все районы на
Чим же привабливий дизель? Сучасні і не зовсім дизельні двигуни мають високий крутний момент в зоні низьких обертів, тобто розвивають високу силу тяги, що особливо привабливо для водіїв, які не проповідують спортивний стиль їзди. Чудовим компромісом для любителів швидкої їзди є дизель з турбонадувом (із проміжним охолодженням повітря чи без нього), який однаково непогано працює як в зоні низьких, так і в зоні високих обертів. Наприклад, максимальний крутний момент сучасних турбодизелів робочим об’ємом 1,9-2,0 літра приблизно еквівалентний моменту 2,8-3,0 літрового бензинового суперника. Якщо ви хочете придбати авто з дизелем, але боїтеся, що не зможете підтримувати його власноручно в хорошому стані, то з власного досвіду можу вас запевнити, що догляд за дизелем не є чимось надскладним. Основні механізми бензинового та дизельного двигунів мало чим, по суті, відрізняються між собою. В основу роботи обох двигунів покладено чотиритактний принцип роботи, але згоряння та подача палива відбувається в них за зовсім різними принципами. Тоді, як у бензинових двигунів паливо – повітряна суміш – запалюється завдяки електричному розряду на свічках, дизельне паливо запалюється внаслідок високої температури стиснутого повітря. . Коли бензиновий двигун на першому такті засмоктує вже суміш бензину та повітря, дизель засмоктує тільки повітря, яке стискається поршнем, внаслідок чого його температура підіймається до 8000 °С, при досягненні поршнем верхньої мертвої точки (ВМТ). За такої температури дизельне паливо, яке впорскується незадовго до досягнення поршнем ВМТ самозагоряється. Оскільки ступінь стиску в дизелях значно вища, ніж у бензинових двигунів, то і паливо має вприскуватися під дуже високим тиском. Чим вищий тиск вприскування, тим більшу потужність та меншу витрату палива має двигун, що зумовлено кращим розпиленням палива в камері згоряння. Внаслідок таких вимог паливний насос високого тиску та форсунки є найбільш точними та складними деталями двигуна. На старих моделях дизелів використовувалися так звані плунжерні паливні насоси (в основному на вантажних автомобілях). Зараз переважно використовують ротаційні насоси з постійною подачею палива. Для забезпечення вимог токсичності відпрацьованих газів та підвищення економності, широкого розповсюдження останнім часом набула система вприскування типу Common rail. Суть цієї системи полягає в тому, що насос подає паливо не на кожну форсунку зокрема, а в центральний, спільний для всіх форсунок, трубопровід, а самим процесом вприску керує електроніка. Окрім перелічених переваг, такий двигун значно менше шумить.
Чому ж дизель шумить? Цей шум спричинюється згорянням палива і наступним різким спадом надзвичайно високого тиску в камері згоряння. Особливо це відчутно в перші хвилини роботи після холодного пуску. Але для встановлення точної причини краще звернутися до спеціалістів, що дозволить зробити необхідну діагностику вашого двигуна.

Щодо догляду за дизельним двигуном, то варто відзначити наступні пункти:
– Заміна оливи та фільтра має відбуватися суто згідно з інструкцією з експлуатації або сервісної книжки вашого автомобіля. Якщо ж ви експлуатуєте свого улюбленця переважно в міських умовах, тобто характерними є часті холодні пуски та їзда на короткі дистанції, то оливу слід міняти частіше. Виробник переважно не вказує скороченого терміну заміни, але я особисто зменшив допустимий пробіг свого автомобіля між замінами оливи в 1,5 рази. Поки що двигун пройшов 200 000 кілометрів і ремонту не потребує.

Listnerd.com: Create shareable top lists about the things in your life you care about.

– У двигунів з верхнім розташуванням розподільчого вала слід дотримуватися термінів заміни зубчатих ременів, особливо це стосується власників Ford Sierra 1,8 Turbodiesel. З практики відомо, що термін заміни зубчатих ремнів є слабинкою цих двигунів. При купівлі ремня зверніть увагу на дату виготовлення, оскільки гарантійний строк зберігання такого типу запчастин не перевищує п’ять років.
– Заміну паливного фільтра доцільно проводити (з огляду на якість нашого палива) також дещо раніше. Щоб продовжити термін його служби можна використати декілька варіантів:
1 Заправляти тільки відстояне паливо. Термін “відстоювання” близько одного тижня.
2 Поставити додаткові фільтри грубої очистки палива. Це можуть бути маленькі пластмасові з фільтруючою сіткою (можна також використовувати пластмасові, передбачені для бензинових двигунів, але при цьому слід звернути увагу на діаметр трубок фільтра та подачі палива на автомобілі. При великій різниці застосовувати не рекомендується). “Народні умільці” використовують також половинку паливного фільтра автомобіля КамАЗ, що також є певним виходом із ситуації. Хочу наголосити, що всі перераховані фільтри слід використовувати тільки в парі з заводським.
– Щодо повітряного фільтра, то хочеться порекомендувати наступне. Поїздивши дорогами Німеччини, я прийшов до висновку, що півторакратне скорочення терміну служби буде дуже доцільним.
– Час від часу необхідно заливати присадки, які очищують систему вприскування, що в майбутньому позитивно позначиться на терміні їх служби.
– І остання порада: ремонт та обслуговування двигуна і паливної апаратури довіряйте тільки професіоналам і не старайтеся робити це самотужки. Пам’ятайте, скупий платить двічі.

POSTUP - ПОСТУП
№ 91 (535), п'ятниця
26 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Одеський НПЗ продали "Лукойлу
·Чехія повертає майно євреям
·До випускних - як до облоги
·Чи поїде папа в Росію?
·Кілька слів

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Депутати хочуть змін
·Студентські правибори
·Україна - потенційна супердержава

НАША СТОЛИЦЯ
·Сльози міліцейські
·Питання життя і смерті
·Щоб не карати двічі
·Архіваріус

ПОСТУП З КРАЮ
·Краєвид
·Сусіди обзивають нас буфером
·Уряд відправлено у відставку
·Україна без стратегічної авіації
·Бідна наша медицина
·Горобець не потрапив у кабінет

ПОСТУП У СВІТ
·Чехія повертає майно євреям
·Російська мова - державна
·Архітектура світової безпеки
·Осінь чилійського патріарха
·Світоогляд

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Край
·Кредитна лихоманка
·МВФ своїх не обділить
·США відкривають ринки
·Світ

АРТ-ПОСТУП
·Малюють діти
·Концерт для альта і "мобілок"
·"Знаки часів": архаїка плюс модерн
·Останній концерт віртуозів
·Повторне "створення світу"
·Мар'яна і Маріанна

СПОРТ-ПОСТУП
·БК "Київ" чемпіон
·Українці на чемпіонатах Європи
·Спорт-бліц

ЗУСТРІЧІ У ПОСТУПІ
·Віра Вовк: Я розширюю кордони України
·Лицар-пройдисвіт, чи просто Винничук

ТВОЄ ПРАВО У ПОСТУПІ
·Спокусливий аромат бензину

ІНТЕРВ'Ю ПОСТУПУ
·Допоможіть новому поколінню ввійти у світ

АВТО-ПОСТУП
·News
·Нове покоління Audi A8
·Чого вартий дизельний двигун

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Суржик для інтелігенції

МОВА У ПОСТУПІ
·Чи будемо й далі терпіти зневагу та приниження?

ПОСТУП ГУЛЯЄ
·Міське касино та коло мистецько-літературне

POST-ФАКТУМ
·Календар
·Будинок під управлінням Windows...
·Гороскоп