| Головна сторінка | INDEX 23 травня 2000 року |

Блискуча перемога Іванчука

ШАХИ

Василь ТАНКЕВИЧ

Завершився Супертурнір 17-ї категорії пам’яті видатного гросмейстера Леоніда Штейна. Впевнену перемогу, на радість львівським прихильникам шахів, здобув улюбленець публіки Василь Іванчук – 7 очок. На очко від нього відстав лідер збірної Польщі Михайло Красенков. На третьому місці ще один львів’янин, але представник Словенії Олександр Білявський – із двоочковим відставанням від лідера. У другому, гросмейстерському, турнірі перемогу розділили львів’янин Андрій Максименко й угорець Олександр Чернін, які набрали по 6 очок. А тепер коментарі до другого кола Адріана Михальчишина.

Шостим туром розпочалося друге коло. І після дня відпочинку шахісти були не надто активні. Тому боротьба вийшла мало результативною. Білявський, граючи білими з Іванчуком, розпочав партію досить гостро, пожертвувавши пішака, та Іванчук витримав його атаки. Що більше, Василь навіть перехопив ініціативу, та, як показав цей турнір, у Василя справді проблеми з реалізацією переваги.
Тому було зафіксовано нічию. Романишин прекрасно розпочав партію з Красенковим, але йому не пощастило. Олег, маючи велику перевагу (король Красенкова був, фактично, під матовою атакою), через брак часу був змушений перейти у ферзевий ендшпіль із зайвим пішаком. Однак Красенков типовою жертвою ще одного пішака отримав дуже сильного прохідного, який децентралізував ферзя Романишина. Завдяки активності позиції Красенков легко довів партію до нічиєї. Гельфанд у партії з Корчним застсоував новинку в Новоіндійському захисті, але Корчной зреагував добре, і ця партія завершилася гросмейстерською нічиєю. У другому турнірі дуже добре зіграв Максименко, який у туровому ендшпілі технічно переграв Тайманова. Чернін із Аталіком довго не “бились”, і як наслідок швидка нічия. А от Сулипа свою партію з Козаковим упевнено довів до перемоги.

Сьомий тур. Тут центральною була партія двох львів’ян –Білявського та Романишина. У першому колі переміг Романишин. Тому у другому, граючи білими, Білявський хотів узяти реванш. Уже на початку партії Олександр отримав серйозну дебютну перевагу, що і дало йому можливість здобути перемогу. Партія Корчной – Красенков завершилась унічию. Цікавою була боротьба в зустрічі між Іванчуком і Гельфандом. Львів’янин у Російській партії мав просторову перевагу. Партія тривала сім годин, але все ж Гельфандові вдалось урятувати нічию.

У восьмому турі найцікавішою була партія Романишин – Корчной. Романишин дуже небезпечно атакував, але в якийсь момент припустився помилки й у позиції з добрими шансами, потрапивши в цейтнот, програв партію. Партія Красенков – Іванчук була практично позбавлена без боротьби – на 17-у ході було зафіксовано нічию. У партії Гельфанд - Білявський ізраїльтянин мав перевагу, але “словенцеві” вдалося вирівняти позицію і досягти нічиєї.

У другому турінірі в партії Аталік – Тайманов турок грав на виграш до кінця, але Тайманов чудово захищався і втримав нічию. Максименко переміг Сулипу. У третій партії – Чернін – Козаков – угорець грав дуже активно, пожертвував туру і здобув красиву перемогу.

Дев’ятий тур. Центральною була партія Іванчук – Корчной, яка тривала до 21.00. Була типова прозиція з ізольованим пішаком із Французького захисту.
Іванчук сильно тиснув, і врешті-решт у ветерана таки не витримали нерви, і львів’янин заслужено переміг, здобувши перемогу в турнірі. У Білявського в партії з Красенковим спершу була перевага, та потім, після кількох помилок львів’янина, ініціативою заволодів поляк. Утім, Білявський, пожертвувавши пішака, перейшов у туровий ендшпіль і врятував нічию. Гельфанд без особливих клопотів здолав Романишина. У другому турнірі Максименко й Аталік швидко підписали нічию, такого ж результату досягли Сулипа та Чернін. А от Тайманов, перемігши чорними Козакова, здобув першу перемогу в турнірі.

У заключному турі, можливо, тому, що ігри відбувалися зранку, а в цей час шахісти не дуже люблять грати, всі партії закінчилися нічиїми.

7 тур. Корчной – Красенков –
1/2:1/2; Іванчук – Гельфанд – 1/2:1/2; Білявський – Романишин – 1:0; Козаков – Максименко – 1:0; Сулипа – Аталік – 1/2:1/2; Тайманов – Чернін – 1/2:1/2.
8 тур. Гельфанд – Білявський – 1/2:1/2; Красенков – Іванчук – 1/2:
1/2; Романишин – Корчной – 0:1; Аталік – Тайманов – 1/2:1/2; Максименко – Сулипа – 1:0; Чернін – Козаков – 1:0.

9 тур. Гельфанд – Романишин – 1:0; Іванчук – Корчной – 1:0; Білявський – Красенков – 1/2:1/2; Максименко – Аталік – 1/2:1/2; Сулипа – Чернін – 1/2:1/2; Козаков – Тайманов – 0:1.

10 тур. Романишин – Іванчук –
1/2:1/2; Корчной – Білявський – 1/2:1/2; Красенков – Гельфанд – 1/2:
1/2; Аталік – Козаков – 1/2:1/2; Чернін – Максименко –1/2:1/2; Тайманов – Сулипа – 1/2:1/2.

Підсумкове турнірне становище
Супертурнір:
1. Іванчук – 7 очок, 2. Красенков – 6, 3. Білявський – 5, 4-5. Гельфанд і Корчной – по 4,5, 6. Романишин – 3.
Гросмейстерський турнір: 1-2. Максименко та Чернін – по 6 очок, 3-4. Сулипа й Аталік – по 5, 5. Тайманов – 4,5, 6. Козаков – 3,5.