BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 23 травня 2000 року |

СВІТ

Керівник Державної скарбниці Франції Жан Лемьєр учора одноголосно обраний радою керуючих ЄБРР на пост президента Європейського банку реконструкції і розвитку. Його попередник на цій посаді Хорст Келлер нині очолює МВФ. Лемьєр став четвертим по рахунку президентом ЄБРР і третім представником Франції на цьому посту. Ще один представник Франції, міністр економіки, фінансів і промисловості Лорен Фабіус, обраний головою правління ЄБРР. Його заступниками стали міністр фінансів Швеції Босе Рінгхольм і заступник держсекретаря Угорщини Петер Адамець.

Нью-йоркський “Рокфеллерівський Центр”, що складається з 12 хмарочосів, буде продано за 2-2,5 мільярди доларів. Про це повідомила учора Wall Street Journal. Експерти з нерухомості відгукнулися на можливий продаж будівель одній німецькій інвестиційній компанії як про “дуже вірогідний”. Крім того, інтерес до будівель виявив один з американських фондів нерухомості. Сьогоднішній власник Центру – Rockefeller Center Properties Inc., чиїм головним акціонером є інвестиційний банк Goldman Sachs Group. Частина акцій належить також Дейвіду Рокфеллеру, італійській сім’ї промисловців Анджелі, грецькій сім’ї Ніаркос і ряду американських акціонерів. Не виключена можливість того, що власники Центру підуть на рефінансування, замість продажу комплексу. До 1996 року будівлі належали японській Mitsubishi Estate Co., яка продала їх потім за 1,2 мільярдів доларів. Відтоді ціни на нерухомість різко зросли.

Міністр фінансів Японії К. Міядзава не виключає можливості сповільнення темпів економічного розвитку країни в другому кварталі цього року. Вчора він заявив, що незважаючи на високий рівень економічного зростання в 1 кварталі, скоро в японській економіці можуть проявиться негативні тенденції. За його словами, “ВВП може трохи вирости, але, можливе й деяке його зниження”. Спостерігачі зазначають, що заява про можливе сповільнення економічного розвитку лунає з вуст представника нинішнього уряду вперше. До цього кабінет міністрів твердив, що Японія швидко відновлюється. Заява Міядзави виглядає особливо дивною на фоні майбутніх парламентських виборів у країні, призначених на 25 червня. Питання про те, чи вдалося японській економіці вийти зі стагнації, яка тривала 10 років, матиме на них вирішальне значення, повідомляє FT.

У Латвії введено заборону на ввіз живої птиці, яєць, м’яса, технічної сировини забою птиці і пташиного корму з Ленінградської області Росії і з Кабардино-Балкарії. Про це повідомили в Державному ветеринарному управлінні Латвії. Заборона встановлена у зв’язку зі спалахом так званої хвороби Ньюкасла в Ленінградській області і у Кабардино-Балкарії. Санітарній погранінспекції доручено забезпечити посилений контроль за транзитними вантажами з Росії. Хвороба Ньюкасла – одна з найнебезпечніших хвороб птахів. Хворі птахи перестають нестися, у них відбувається кровотеча внутрішніх органів, дивна поведінка. Як правило, усіх птахів, у яких виявлена ця хвороба, вбивають, сказали у ветеринарному управлінні. Досі в Латвії не було випадків захворювання птиці цією хворобою, і небезпеки її епідемії у Латвії поки що немає.

Бундестаг схвалив закон про зменшення податків. За нього проголосували СДПН і Партія “зелених”. Як пише Frankfurter Rundschau, згідно з новим законом, податковий тягар з громадян і підприємств буде знижений на 45 млрд. марок до 2005 року. Як заявив міністр фінансів Ганс Айхель, “не можна більшого вимагати від держави”. Згідно з прогнозом МВФ, найбільше економічне зростання серед розвинених країн цього року очікується у ФРН. Тепер податок на прибуток підприємства не перевищуватиме 25%. Нижня ставка прибуткового податку буде знижена з 22,9% до 15%, найбільша податкова ставка поменшає з 51% до 45%.

POSTUP - ПОСТУП
№ 89 (533), вівторок
23 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Кава для багатих
·Лє Пен: "Комуністам не можна пробачати!"
·МВФ знову в Україні
·Глобальна ліквідація ядерної зброї?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Пролетарії проти червоних
·Розваги по-кандидатському
·За Білозіра і проти пісні...російської
·Потребують допомоги

НАША СТОЛИЦЯ
·Сила є. Буде й розум
·Освіта - справа не державна
·Чи поїдуть школярі в літні табори?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Тернистий шлях референдуму
·Демократичний соціалізм вже в Україні
·Як забезпечити свою старість?
·Знову слухатимуть Лазаренка
·Ющенко в НАТО
·У Трудовій партії - розкол

ПОСТУП У СВІТ
·Мудрі держави прагнуть до НАТО
·Формування уряду завершено
·Хрест на мирному процесі
·Німці теж вимагають компенсації
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ знову в Україні
·Кава тільки для багатих
·Біржі знову лихоманить
·СВІТ

ПІДСУМКИ В ПОСТУПІ
·Коли фаворитам набридає вигравати
·Бундесліга - це чемпіонат, де грають вісімнадцять команд, а перемагає завжди "Баварія"

СПОРТ-ПОСТУП
·Старший Шумахер нарешті переміг удома
·Блискуча перемога Іванчука
·"Карпати": яка гра, такий і результат
·СПОРТ-БЛІЦ

ОГЛЯД У ПОСТУПІ
·Події тижня
·Рейтинг згадуваності

АРТ-ПОСТУП
·У місті гімназіальної юності
·Свято української музики
·Слово в обороні портретного живопису

ХТО Є WHO
·Львівське обласне керівництво

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Сьогодні Львів дуже потребує нашої любові...

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Парадокси постіндустріальної економіки
·Парадокси постіндустріальної економіки

ПОСТУП ГУЛЯЄ
·Балі та забави у Львові

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Прилетіло з вітром
·ГОРОСКОП