BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 23 травня 2000 року |

КРАЙ

Довгострокова тенденцiя девальвацiї мiжбанкiвського курсу гривнi до долара на звiтному тижнi так i не сформувалася, незважаючи на досить значнi в окремi днi коливання курсу, кажуть оператори валютного ринку.Вони вважають,що вказаний рух курсу від 5,4100-5,4200 грн./USD до 5,4135 грн./USD є цiлком нормальним явищем для валютного ринку, i нiяких негативних моментiв у цьому не варто вбачати. Банкiри вважають, що цього тижня на ринку, найвiрогiднiше, iстотних змiн курсу не буде. “Напевно, буде змiцнення. Але це залежить вiд Нацбанку, який може перешкоджати зростанню гривнi”, – вважає начальник вiддiлу мiжбанкiвських i бiржових операцiй банку “Мрiя” Володимир Безродний.

Сільськогосподарські підприємства практично закінчили весняну сівбу (95%), – повідомив міністр аграрної політики Іван Кириленко. Аграрії Львівської, Луганської Чернігівської, Сумської областей і Криму поки що посіяли менше, ніж 90%. В цілому по Україні, за словами першого віце-прем’єра Гладія, господарства посіяли на 300 тис. га більше, ніж торік. За даними Кабміну і Мінагрополітики, аграріям залишилося засіяти 700 тис. га, переважно кукурудзою на силос і зелений корм.

Постачання росiйської нафти в Україну у квiтнi, порiвняно з попереднiм мiсяцем, збiльшилося бiльш, як у п’ять разiв, повiдомили в Мiнiстерстві палива i енергетики. За даними мiнiстерства, в сiчнi-березнi iмпорт нафти з Росiї, порiвняно з тим же перiодом минулого року, скоротився майже на 76%, а з Казахстану – на 38%, внаслiдок чого обсяги переробки українськими нафтопереробними заводами знизилися бiльш, як наполовину. Зокрема, Одеський НПЗ був завантажений лише на 4,6%, Херсонський – на 17,1%, “ЛиНОС” – на 64%, нафтопереробний комплекс “Галичина” – на 12,2%. Як повiдомлялося, Мiнпаливенерго для насичення ринку нафтопродуктами пiдписало з росiйською стороною протокол, яким передбачене постачання в 2000 роцi в Україну 8 млн. тонн нафти i 950 тис. тонн нафтопродуктiв.

Мінагрополітики підготувало проект указу про розвиток інфраструктури аграрного ринку як продовження реформ в АПК, повідомив заступник міністра аграрної політики Роман Шмідт. “Ми підготували проект указу про інфраструктуру ринку і вважаємо, що створення системи продовольчих ринків є другим етапом реформування аграрного сектора”, – сказав Шмідт. Проект, зокрема, передбачає заходи для активізації роботи аграрних бірж, торгових домів, оптових плодових і овочевих ринків, аукціонів живої худоби. Раніше міністр Мінагрополітики Кириленко також заявив, що в рамках створення інфраструктури аграрного ринку Мінагрополітики проведе 26 травня у Львові перший аукціон з продажу худоби.

Українська мiжбанкiвська валютна бiржа (УМВБ) планує провести аукцiони з продажу нафти не рiдше, як два рази на мiсяць, повiдомив голова ради директорiв УМВБ Олег Андронов. На його думку, проведення одного аукцiону на мiсяць не дозволяє покупцевi заздалегiдь дiзнатися термiни отримання придбаної нафти, а пропозицiя на одному аукцiонi великого обсягу нафти може негативно позначитися на цiноутвореннi. В червнi УМВБ збирається впровадити на цих аукцiонах механiзм укладення ф’ючерсних контрактiв, а також змiнити порядок розрахункiв мiж покупцями i продавцями, зокрема, шляхом унесення застави i гарантованої оплати. Українська мiжбанкiвська валютна бiржа в травнi виграла конкурс на право проведення аукцiонiв з продажу нафти i газового конденсату.

POSTUP - ПОСТУП
№ 89 (533), вівторок
23 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Кава для багатих
·Лє Пен: "Комуністам не можна пробачати!"
·МВФ знову в Україні
·Глобальна ліквідація ядерної зброї?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Пролетарії проти червоних
·Розваги по-кандидатському
·За Білозіра і проти пісні...російської
·Потребують допомоги

НАША СТОЛИЦЯ
·Сила є. Буде й розум
·Освіта - справа не державна
·Чи поїдуть школярі в літні табори?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Тернистий шлях референдуму
·Демократичний соціалізм вже в Україні
·Як забезпечити свою старість?
·Знову слухатимуть Лазаренка
·Ющенко в НАТО
·У Трудовій партії - розкол

ПОСТУП У СВІТ
·Мудрі держави прагнуть до НАТО
·Формування уряду завершено
·Хрест на мирному процесі
·Німці теж вимагають компенсації
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ знову в Україні
·Кава тільки для багатих
·Біржі знову лихоманить
·СВІТ

ПІДСУМКИ В ПОСТУПІ
·Коли фаворитам набридає вигравати
·Бундесліга - це чемпіонат, де грають вісімнадцять команд, а перемагає завжди "Баварія"

СПОРТ-ПОСТУП
·Старший Шумахер нарешті переміг удома
·Блискуча перемога Іванчука
·"Карпати": яка гра, такий і результат
·СПОРТ-БЛІЦ

ОГЛЯД У ПОСТУПІ
·Події тижня
·Рейтинг згадуваності

АРТ-ПОСТУП
·У місті гімназіальної юності
·Свято української музики
·Слово в обороні портретного живопису

ХТО Є WHO
·Львівське обласне керівництво

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Сьогодні Львів дуже потребує нашої любові...

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Парадокси постіндустріальної економіки
·Парадокси постіндустріальної економіки

ПОСТУП ГУЛЯЄ
·Балі та забави у Львові

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Прилетіло з вітром
·ГОРОСКОП