BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 23 травня 2000 року |

СВІТООГЛЯД

ВАРШАВА. Високопоставленого офіцера Польської армії засуджено до чотирьох років тюремного ув’язнення за шпигунство на користь Росії. Варшавський військовий суд , який виніс вирок, відмовився назвати ім’я засудженого – відомо лише, що в минулому він займав посаду регіонального керівника військової розвідки і передавав Москві секретну інформацію в період між 1988 і 1993 роками. Він разом із ще трьома офіцерами Війська Польського був заарештований торік за звинуваченням у шпигунстві на користь Росії.

ДЖОХАР-КАЛА. Президент Ічкерії Аслан Масхадов підписав указ про захист журналістів, що працюють на території республіки. Про це Масхадов повідомив в інтерв’ю кореспонденту радіостанції Deutsche Welle. Масхадов також заявив, що чисельність чеченських збройних формувань складає зараз від 12 до 15 тисяч чоловік. Водночас він спростував повідомлення про те, що чеченці нібито готують атаку на Грозний. У інтерв’ю Масхадов висловив надію на те, що ще до кінця цього року він сяде за стіл переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним.

МОСКВА. Росія звинуватила Парламентську асамблею ради Європи (ПАРЄ) у секретних переговорах із чеченським керівництвом. Як повідомив представник російського президента Сергій Ястржембський, Москва виявила, що за її спиною голова ПАРЄ лорд Рассел-Джонстон говорив телефоном з президентом Масхадовим. Це, як висловився Ястржембський, рівносильно спільній спробі змусити Росію припинити військові дії в Чечні.

СУВА. Президент Фіджі Рату Камісесе Мара закликав нападників, що захопили в п’ятницю парламент (чит. “Поступ” №88, 20 травня ц.р.), скласти зброю. На прес-конференції президент заявив, що Джорджа Спейта, який сам проголосив себе главою держави, не визнано ні в країні, ні в світі. Він зазначив, що свої претензії Спейт може висловити під час переговорів і знову пообіцяв узяти до уваги потреби корінних мешканців острова.

ТЕГЕРАН. У Іранській столиці декілька тисяч студентів провели демонстрацію на підтримку президента Хатамі й проти закриття реформістських газет за розпорядженням консервативних судових органів. Це була перша демонстрація такого роду після студентських хвилювань липня минулого року. Демонстрація відбулася всупереч забороні влади, вона була приурочена до третьої річниці перемоги Хатамі на виборах. Спецзагони поліції були напоготові, але до сутичок не дійшло і демонстранти мирно розійшлись після закінчення акції.

ПЕКІН. Китайська влада почала реалізацію програми щодо запобігання оточити столицю країни пустелею. Подробиці цієї програми не відомі, але старі плани включали насадження дерев і скорочення площі пасовищ. Пустеля наближається до Пекіну зі швидкістю приблизно двох кілометрів у рік. У Китаї дві з половиною тисячі квадратних кілометрів землі щорічно перетворюються в пустелю.

АЛМА-АТА. Казахські спецслужби заявили про виявлення 60 кг героїну під час обшуку в Алма-Аті двох автомобілів, один із яких належить послу Таджикистану в Казахстані. Героїн було знайдено у двох таємних відсіках машини разом із готівкою на суму 54 тисячі доларів і чеком на 1 250 тисяч фунтів стерлінгів. Заарештовано п’ятьох громадян Таджикистану. Представники Казахстану заявили, що під час цього інциденту посла Таджикистану Садулложана Нигматова у машині не було.

POSTUP - ПОСТУП
№ 89 (533), вівторок
23 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Кава для багатих
·Лє Пен: "Комуністам не можна пробачати!"
·МВФ знову в Україні
·Глобальна ліквідація ядерної зброї?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Пролетарії проти червоних
·Розваги по-кандидатському
·За Білозіра і проти пісні...російської
·Потребують допомоги

НАША СТОЛИЦЯ
·Сила є. Буде й розум
·Освіта - справа не державна
·Чи поїдуть школярі в літні табори?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Тернистий шлях референдуму
·Демократичний соціалізм вже в Україні
·Як забезпечити свою старість?
·Знову слухатимуть Лазаренка
·Ющенко в НАТО
·У Трудовій партії - розкол

ПОСТУП У СВІТ
·Мудрі держави прагнуть до НАТО
·Формування уряду завершено
·Хрест на мирному процесі
·Німці теж вимагають компенсації
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ знову в Україні
·Кава тільки для багатих
·Біржі знову лихоманить
·СВІТ

ПІДСУМКИ В ПОСТУПІ
·Коли фаворитам набридає вигравати
·Бундесліга - це чемпіонат, де грають вісімнадцять команд, а перемагає завжди "Баварія"

СПОРТ-ПОСТУП
·Старший Шумахер нарешті переміг удома
·Блискуча перемога Іванчука
·"Карпати": яка гра, такий і результат
·СПОРТ-БЛІЦ

ОГЛЯД У ПОСТУПІ
·Події тижня
·Рейтинг згадуваності

АРТ-ПОСТУП
·У місті гімназіальної юності
·Свято української музики
·Слово в обороні портретного живопису

ХТО Є WHO
·Львівське обласне керівництво

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Сьогодні Львів дуже потребує нашої любові...

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Парадокси постіндустріальної економіки
·Парадокси постіндустріальної економіки

ПОСТУП ГУЛЯЄ
·Балі та забави у Львові

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Прилетіло з вітром
·ГОРОСКОП