BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 23 травня 2000 року |

Мудрі держави прагнуть до НАТО

ВІЛЬНЮС

Денис МІНЧУК

У литовській столиці Вільнюсі відбулася конференція, присвячена ролі НАТО у європейській політиці безпеки, на якій представники дев’яти країн-кандидатів на членство у Північноатлантичному альянсі висловили бажання щонайшвидше потрапити до цієї організації. Причому – одночасно. Присутній на конференції генеральний секретар НАТО Джорж Робертсон, попри запевнення у підтримці цих прагнень, все ж таки не наважився назвати хоча б приблизної евентуальної дати прийому нових членів до Альянсу.

Литва, Латвія, Естонія, Словаччина, Словенія, Болгарія, Румунія, Македонія та Албанія хочуть стати членами НАТО вже 2002 року, коли відбудеться найближчий саміт Альянсу. У п’ятницю керівники зовнішньополітичних відомств цих країн підписали декларацію, в якій йдеться про спільні зусилля щодо “творення неподільної та вільної Європи в спілці з європейськими державами, США та Канадою як фундамент стабільності та безпеки”.

Дивує не сам факт цих прагнень (оскільки вони є далеко не новими), а те, що ці країни вирішили піти спільним фронтом для досягнення своєї мети. Раніше ж бо у відносинах між цими країнами характерним був дух суперництва, адже кожна намагалась продемонструвати НАТО, що її кандидатура є кращою. Очевидно, що зміна тактики пов’язана зі зміною ситуації. Французька Le Temps вважає, що країнам-кандидатам необхідно було довести свою дисциплінованість і солідарність, оскільки нині Альянс вже має певні труднощі через прийняття трьох нових членів (Чехії, Польщі та Угорщини): “і без того важко досягти прийняття одноголосного рішення з 19 членами, на кажучи вже про 28”. Але, насамперед, припускає газета, це пов’язано з приходом до влади в Росії нового президент Владіміра Путіна, котрий хотів би повернути своїй країні втрачені авторитет і вплив на міжнародній арені. Очевидно, що “одного разу нове розширення НАТО може наштовхнутися на непереборну опозицію” і “таким чином мова іде про те, щоб якомога швидше вступити в НАТО у зв’язку з ризиком взагалі ніколи не стати членом Північноатлантичного альянсу”.

Знаменита багатовекторна політика нашої держави не дає нам підстав для вирахування якихось шляхів здобуття Україною членства в НАТО. Тим паче, що самі творці цієї політики стали заявляти (ніхто навіть не тягнув їх за язик!), що “нині питання про вступ України до НАТО не стоїть, а всі розмови про вступ України до НАТО не приносять користі українській стороні, а лише завдають шкоди її політичному іміджу”. Очевидно, що такі заяви роблять, щоб запобігти якимось підозрам, а звідси – і гніву з боку великого східного сусіда. Адже зовсім недавно Владімір Путін “попередив”, що наближення військових альянсів до кордонів Росії загрожує інтересам та безпеці його країни.

Навіть генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон, котрий також приїхав до Вільнюса, мусив обережно вибирати свої слова. Похваливши підписання Вільнюської декларації і назвавши її “добрим сигналом”, він все ж таки остерігався давати якісь конкретні обіцянки. Робертсон наголосив, що, окрім розширення організації, іншою важливою метою є покращення відносин НАТО з Росією. Без цього, за словами генсека, “нова архітектура безпеки була б неефективною”.

НАТО: Львівський погляд

POSTUP - ПОСТУП
№ 89 (533), вівторок
23 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Кава для багатих
·Лє Пен: "Комуністам не можна пробачати!"
·МВФ знову в Україні
·Глобальна ліквідація ядерної зброї?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Пролетарії проти червоних
·Розваги по-кандидатському
·За Білозіра і проти пісні...російської
·Потребують допомоги

НАША СТОЛИЦЯ
·Сила є. Буде й розум
·Освіта - справа не державна
·Чи поїдуть школярі в літні табори?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Тернистий шлях референдуму
·Демократичний соціалізм вже в Україні
·Як забезпечити свою старість?
·Знову слухатимуть Лазаренка
·Ющенко в НАТО
·У Трудовій партії - розкол

ПОСТУП У СВІТ
·Мудрі держави прагнуть до НАТО
·Формування уряду завершено
·Хрест на мирному процесі
·Німці теж вимагають компенсації
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ знову в Україні
·Кава тільки для багатих
·Біржі знову лихоманить
·СВІТ

ПІДСУМКИ В ПОСТУПІ
·Коли фаворитам набридає вигравати
·Бундесліга - це чемпіонат, де грають вісімнадцять команд, а перемагає завжди "Баварія"

СПОРТ-ПОСТУП
·Старший Шумахер нарешті переміг удома
·Блискуча перемога Іванчука
·"Карпати": яка гра, такий і результат
·СПОРТ-БЛІЦ

ОГЛЯД У ПОСТУПІ
·Події тижня
·Рейтинг згадуваності

АРТ-ПОСТУП
·У місті гімназіальної юності
·Свято української музики
·Слово в обороні портретного живопису

ХТО Є WHO
·Львівське обласне керівництво

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Сьогодні Львів дуже потребує нашої любові...

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Парадокси постіндустріальної економіки
·Парадокси постіндустріальної економіки

ПОСТУП ГУЛЯЄ
·Балі та забави у Львові

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Прилетіло з вітром
·ГОРОСКОП