BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 23 травня 2000 року |

Чи поїдуть школярі в літні табори?

КАНІКУЛИ

Маріанна РОМАНЕНКО

Цієї п’ятниці для багатьох першокласників завершиться їхній чи не найважчий період у житті – вони закінчать перший клас. А ще за тиждень останній дзвоник продзеленчить у всіх школах для всіх школярів. Цього року іспити складатимуть лише випускники дев’ятих і одинадцятих класів. У інших – три повні місяці свободи. І три такі ж місяці головного болю отримають їхні батьки. Куди подіти дитину, щоби вона не скоїла чогось або щоби з нею не трапилося поганого?

Наших батьків ця проблема хвилювала набагато менше. Широка мережа піонерських таборів і різноманітних санаторіїв забезпечувала і догляд за дитиною, і відповідне виховання. За цілком доступну платню.

А що робитимуть юні львів’яни влітку? Адже, за опитуванням, яке нещодавно провели у школах, із 95 тисяч учнів у Львові залишиться на літо близько 52 тисяч неповнолітніх. І саме на цей період припадає зростання злочинності й нещасних випадків із дітьми, котрі залишилися без догляду. Чи пам’ятає місто про двох дітей, котрих убило на Підзамчі струмом через те, що вони полізли куди не слід?

Начальник відділу у справах неповнолітніх департаменту соціальної та гуманітарної політики міськвиконкому Тарас Горей сказав, що ця тема є на сьогодні складною через зрозумілі фінансові проблеми. Торік департамент започаткував програму літнього оздоровлення та відпочинку і змістовного дозвілля учнів освітніх закладів міста Львова. Нею було охоплено майже 50 тисяч дітей. І, за результатами зрізу, злочинність зменшилася на 1,7 відсотка.

Центри активності

Для дітей, котрі змушені залишитись у місті, при позашкільних закладах і окремих школах були створені центри активності. В освітніх закладах учителі йшли у відпустки за зміщеним графіком. Тобто кожен учитель улітку мав відпрацювати певний період у такому центрі. Їх (центрів активності) є по 3-4 центри на район. Якщо Личаківський менший, то там – три. Якщо це Левандівка або Сихів, то там 4-5 центрів. Звичайно, краще було створювати такі центри при позашкільних закладах освіти (будинках школяра, естетичного виховання, туристичних центрах), тому що дітям та школа за дев’ять місяців навчання так набридла. Хоча літні групи в центрах будуть створювати на базі гуртків, туди запрошують також і тих дітей, котрі протягом зими не були залучені гуртковою роботою. Частину часу вони будуть бавитися, на екскурсії ходити, а частину – займатися за тією програмою, яку студіюють. Групи створюються за інтересами, тому будуть різновіковими. Департамент соціальної та гуманітарної політики домовився з музеями та кінотеатрами про безкоштовні відвідини цих закладів організованими групами з центрів активності. Цього року з’явилася можливість надати бодай якусь матеріальну допомогу цим центрам активності: на елементарний спортивний реманент і медикаменти. Планується, що кожен район отримає по дві тисячі гривень. Центри вже подали плани заходів, які будуть проводитися. Їх зведено в одну таблицю, яка буде розтиражована і роздана по районах для того, щоби відповідні штаби, установи дитячо-юнацьких клубів орієнтувалися, де і які заходи проводяться, і могли повести дітей не тільки у свій район, але й до сусідів. Проте є одна проблема: харчуватись у центрах активності діти не будуть. Хіба що батьки даватимуть їм зі собою якусь канапку. Через те заняття проводитимуться з десятої ранку до третьої по обіді. Далі тримати дітей без гарячого харчування просто неможливо.
Розпочнуть роботу центри активності 29 травня. Путівки тут не потрібні. Дитина може сама приходити, коли їй зручно та цікаво. Плата за це також не передбачена.

Для того, щоби діти і їхні батьки знали, де і які заходи відбуваються, містом їздитиме пересувна радіотрансляційна машина. Також усі міські станції FM будуть подавати повідомлення міського координаційно-методичного центру “Галицьке юнацтво”. Вже видано газету “Твій вільний час”, де також є потрібна інформація.

Літні табори

Виконуючи доручення міського голови щодо забезпечення дітей літнім відпочинком, пан Горей об’їздив усі табори області, які залишилися на бюджеті. Виявив тільки 3-4, які після певних капіталовкладень зможуть функціонувати. Ці капіталовкладення дорівнюють 50 тисячам гривень на один об’єкт. Це – табори у Гребеневі, в Коростеві та Зібавках Жовківського району.
Інші ж понад п’ять років стоять без господарів, і їхнє відновлення коштуватиме набагато більше. Багато таборів продані комерційним структурам і релігійним громадам. Завдяки “Сільмашу” менш-більш зберігся табір “Левеня”. Є ще оздоровчі табори “Конвалія” та “Будівельник”. До речі, останній реалізує путівки для бажаючих за повну вартість. І якщо один день перебування там дитини з харчуванням і лікуванням коштує 23 гривні, то путівка на 21 день – 480 гривень, а на 12 – 276 грн. Торік у “Будівельнику” відпочивали навіть біженці-югослави.

До літніх таборів за рахунок міського бюджету поїдуть близько двох – двох з половиною тисяч неповнолітніх із найбільш соціально незахищених категорій. Для цього буде виділено майже 670 тисяч гривень. Проте такого оздоровлення потребують і мають на нього право вісім з половиною тисяч дітей. Путівки на оздоровлення можна отримати у відділах освіти за місцем проживання в інспекторів, котрі займаються виховною роботою. Для цього треба зголоситися до них і стати на чергу. Вже “прикинуто”, скільки путівок буде виділено на кожен район. Планується провести чотири зміни від 15 до 18 днів. Перші заїзди в табори почнуться 5-10 червня.

“Пласт”

Але, крім державних таборів, є ще і громадські організації, які також займаються вихованням молоді. Такі, наприклад, як “Пласт”. Як повідомив Юрко Гладкий, головний спеціаліст відділу роботи з молодю, ці організації працюють на громадських засадах. І питання, скільки вони можуть організувати і вивезти дітей у табори відпочинку, “впирається” в те, скільки держава може їм виділити фінансової допомоги. Торік “Пласт” вивіз на відпочинок близько 470 дітей. При цьому їм була надана суттєва підтримка, особливо щодо харчування. Як буде цього року, не відомо, тому що коштів практично немає. Якщо торік року діти у “пластових” таборах платили приблизно 30 гривень за 10-15 днів, то які будуть ціни для батьків без підтримки відділу роботи з молоддю, не відомо. Звичайно, “Пласт” буде робити табори. Та кількість охоплених дітей буде суттєво менша, ніж торік. Як правило, функціонувати ці табори починають зі середини червня, тому що керівниками та виховниками в них працюють студенти після закінчення сесії.

POSTUP - ПОСТУП
№ 89 (533), вівторок
23 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Кава для багатих
·Лє Пен: "Комуністам не можна пробачати!"
·МВФ знову в Україні
·Глобальна ліквідація ядерної зброї?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·Пролетарії проти червоних
·Розваги по-кандидатському
·За Білозіра і проти пісні...російської
·Потребують допомоги

НАША СТОЛИЦЯ
·Сила є. Буде й розум
·Освіта - справа не державна
·Чи поїдуть школярі в літні табори?
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Тернистий шлях референдуму
·Демократичний соціалізм вже в Україні
·Як забезпечити свою старість?
·Знову слухатимуть Лазаренка
·Ющенко в НАТО
·У Трудовій партії - розкол

ПОСТУП У СВІТ
·Мудрі держави прагнуть до НАТО
·Формування уряду завершено
·Хрест на мирному процесі
·Німці теж вимагають компенсації
·СВІТООГЛЯД

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·МВФ знову в Україні
·Кава тільки для багатих
·Біржі знову лихоманить
·СВІТ

ПІДСУМКИ В ПОСТУПІ
·Коли фаворитам набридає вигравати
·Бундесліга - це чемпіонат, де грають вісімнадцять команд, а перемагає завжди "Баварія"

СПОРТ-ПОСТУП
·Старший Шумахер нарешті переміг удома
·Блискуча перемога Іванчука
·"Карпати": яка гра, такий і результат
·СПОРТ-БЛІЦ

ОГЛЯД У ПОСТУПІ
·Події тижня
·Рейтинг згадуваності

АРТ-ПОСТУП
·У місті гімназіальної юності
·Свято української музики
·Слово в обороні портретного живопису

ХТО Є WHO
·Львівське обласне керівництво

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Сьогодні Львів дуже потребує нашої любові...

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Парадокси постіндустріальної економіки
·Парадокси постіндустріальної економіки

ПОСТУП ГУЛЯЄ
·Балі та забави у Львові

POST-ФАКТУМ
·КАЛЕНДАР
·Прилетіло з вітром
·ГОРОСКОП