BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 18 травня 2000 року |

Ткаченко: ми не гірші за інших

АПЕТИТИ

Степан ЮРАС

Комісія
У вівторок Верховна Рада України заслухала звіт тимчасової слідчої комісії парламенту по контролю і перевірці фінансово-господарської та організаційної діяльності колишнього голови Верховної Ради Олександра Ткаченка і апарату парламенту. Доповідав з цього питання голова тимчасової слідчої комісії Ярослав Кендзьор.

За словами Кендзьора, він перерахував лише частину вчинків Олександра Ткаченка, які комісія вважає порушеннями з боку колишнього спікера. Насамперед було названо суми, витрачені колишнім керівництвом парламенту – починаючи з витрат на харчування та представницьких витрат і до вартості майна, яке придбав колишній спікер для своєї дачі.

За даними комісії, всього з бюджету Верховної Ради не за призначенням було витрачено близько 50 млн. гривень.

Зокрема, Управління справами ВР України сплатило вартість ремонтних робіт на суму 1,03 млн. грн., виконаних в адміністративних будівлях парламенту, без переліку конкретних приміщень, де вони проводилися. Комісія також установила, що для оплати поточних ремонтів у квартирах народних депутатів на суму 55,4 тис. грн. було використано кошти, передбачені кошторисом на капітальний ремонт житлового фонду.

Комісія, за словами її керівника, також установила, що в 1998 році фактичні видатки на представницькі витрати та харчування перевищили кошторис на 65,7 тис. грн. і становили 170,8 тис. грн. Того ж року на 2 тис. грн. перевищено кошторисні призначення на представницькі витрати офіційних делегацій парламенту під час виїзду за кордон.

Комісія також зазначає, що в кошторисі на 1999 рік по коду “придбання предметів і матеріалів” було передбачено витрати на придбання квітів та сувенірів на суму 91,9 тис. грн., а фактично на ці цілі витрачено 393,6 тис. грн.

На підставі результатів розслідування, тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з контролю і перевірки фінансово-господарської та організаційної діяльності колишнього глави та апарату парламенту просить Верховну Раду ухвалити рішення про скерування акту перевірки в Генеральну прокуратуру для можливого порушення кримінальної справи.

Ткаченко
А от сам Ткаченко заявив, що бюджетні кошти на забезпечення роботи Верховної Ради нинішнього скликання витрачалися відповідно до законодавства. “Верховна Рада за час моєї роботи не поступиться в порядності і чесності у витрачанні коштів парламенту попереднього скликання”, – заявив він з парламентської трибуни у вівторок після закінчення розгляду питання про звіт тимчасової спеціальної комісії парламенту з контролю і перевірки фінансово-господарської та організаційної діяльності колишнього голови та апарату Верховної Ради.
Говорячи про звіт, підготовлений тимчасовою слідчою комісією, екс-спікер наголосив, що її голова, Ярослав Кендзьор, “примітивно розбирається в економічній і фінансовій діяльності”.

О.Ткаченко також нагадав, що, в ході епопеї з обранням глави парламенту в 1998 році, він ні раз не звернувся до жодного з голів фракцій із тим, щоб вони забезпечили підтримку його кандидатури на виборах спікера, і тому він “не заслуговує на таке антиконституційне ставлення” до себе.

Відтак екс-голова Верховної Ради України Олександр Ткаченко попросив ухвалити рішення про перенесення розгляду звіту тимчасової слідчої комісії з контролю і перевірки фінансово-господарської і організаційної діяльності колишнього спікера і апарату парламенту після рішення Конституційного суду про законність рішень більшості в Українському Домі.

Екс-спікер підкреслив, що є легітимним головою Верховної Ради. “Мене обирали головою не більшості, а Верховної Ради, – відзначив він,– головами ж більшості були вибрані Леонід Кравчук і Іван Плющ”.

POSTUP - ПОСТУП
№ 86 (530), четвер
18 травня 2000 року
·PDF - ст.01
ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата "Поступу"
·Іванові Павлу ІІ - 80 років
·Львів як кузня шпигунських кадрів

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·КІЛЬКА СЛІВ
·В Павлокомі без ексцесів
·Борошна вистачить. А грошей?
·Львів як кузня шпигунських кадрів
·Щоб не забулося зранку по святі...

НАША СТОЛИЦЯ
·Пам"ятаймо про тих, хто поряд
·День примирення наближається
·Молодь - за майбутнє з Христом
·АРХІВАРІУС

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Ткаченко: ми не гірші за інших
·Татари пішли на Сімферополь
·Фіалковський дивується
·Знову привид правої коаліції

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·КРАЙ
·Реформи дістали, і податки...
·Чи довго процвітатиме Америка?
·СВІТ

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Нарешті новий прем"єр
·Боротьба з інтернет-терором
·Готується наступ на столицю
·Папі Римському 80 років

РЕВЮ В ПОСТУПІ
·REVJU
·ПІДПАЛ

ЛІТЕРАТУРНИЙ ПОСТУП У СВІТ
·Набе - камікадзе письменництва
·Боб Ділан - кандидат на Нобеля
·Гюнтер Грасс на сцені

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·Юзьо ОБСЕРВАТОР

НОСТАЛЬГІЯ
·РОМКО І ДАНКА

СПОРТ-ПОСТУП
·Ребров таки одягне футболку "Тоттенхема"
·"Грайте так, аби не плакали діти!"
·ФК "Львів" повертається в десятку
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-SCRIPTUM
·КАЛЕНДАР
·Прилетіло з вітром
·ГОРОСКОП